Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/07/20, 08:06

Oto mała książeczka od razu po wyjęciu z pudełka. Ledwo ją zacząłem, ale wydaje się być świetną robotą.
To wizja możliwości, wizja kogoś, kto przeżył dziką przygodę.
Ma zatem odpowiedzi związane z jego kulturą osobistą.

Chciałbym inną wizję: wdrożenie czegoś „trwałego, nadającego się do naprawy, nadającego się do recyklingu”, co jest powiązane z moją kulturą osobistą: praktykujący technolog, ale nie fundamentalista : Mrgreen: , miłośnik przyrody i życia.

Aby każdy mógł zobaczyć, oto książka, Zrobiłem PDF z jego stron na Facebooku:
https://a300ddba-3fef-4357-b450-1992cc5 ... 845a26.pdf

jeśli ktoś wie jak zapisać plik pdf na econo, jestem zainteresowany : Oops:

Podstawy upadku
Jak przygotować się na poważny upadek społeczeństwa i przetrwać go, zachowując jednocześnie szacunek
Natura ?
Wstęp:
Ostrożność :
W tej książce wyjaśnię w bardzo konkretny sposób, jak przygotować się i przetrwać
poważny, brutalny i globalny upadek społeczeństwa. Jest to zatem najgorszy scenariusz, jaki będzie
rozpatrywane dobrowolnie. Dla niektórych może to budzić niepokój i jestem wam to winien
zapobiegać od początku. Ale ten wybór jest uzasadniony. Rzeczywiście, jeśli nauczymy się przeciwstawiać się chaosowi
ogółem, to tym lepiej czeka nas częściowy upadek. Nikt nie jest w stanie przewidzieć
przyszłość, ale musimy zachować ostrożność.
Książka ta potępi także agresję ludzi wobec fauny i flory, ponieważ
szacunek dla przyrody będzie niezbędnym elementem przetrwania absolutnego chaosu społecznego.
Załamanie środowiska naturalnego zaczęło się już dawno temu i od tego czasu jest ogromne.
cztery dekady. Ludzie są odpowiedzialni za szóste masowe wymieranie świata.
Fauna i flora. Niebezpiecznie przyspiesza globalne ocieplenie. Jesteśmy
wkroczył w nową erę geologiczną – antropocen. Jest oczywiste, że A
Po ludobójstwie, jakiego doświadczyła natura, wkrótce nastąpi upadek społeczeństwa. Naukowcy
potwierdź to. Dlatego od ponad 10 lat przygotowuję moją rodzinę na bardzo prawdopodobny chaos w przyszłości
(z niestety, podobnie jak w przypadku natury, która nas stworzyła, wyginięciem
masa ludzkości). W obliczu skali katastrofy wbrew pozorom
myślenie i mówienie o tym nie powoduje stresu. Wręcz przeciwnie, bycie przygotowanym uspokaja cię.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 04/07/20, 08:16

Właściwie to industrializacja była warunkiem ekspansji demograficznej (nie nadaję słowu „ekspansja” konotacji pozytywnej, ale faktycznej). Tłumiąc industrializację, co jest realistyczne, jeśli weźmiemy pod uwagę jej konsekwencje zewnętrzne i zabójczą ewolucję, jaką ze sobą niesie, z konieczności pojawia się „nadmiar ludzi”, nawet w przypadku materiałów trwałych, nadających się do naprawy i recyklingu.
To powiedziawszy, stopniowo wprowadzane są czynniki regulacyjne, które nie dotyczą już przemian demograficznych, ale regresji demograficznej...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 04/07/20, 08:17

eclectron napisał:
Obamot napisał:Cóż, nie, jest tu paradoks, tworzenie pieniędzy na długu to stawianie na przegranego! : Chichot:

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem wszystko, co miałeś na myśli, zwłaszcza pierwsze zdanie.

No tak, ten, kto pożycza, to przegrany, który nie zdążył wykorzystać owoców swoich oszczędności... A wtedy jest potencjalnym przegranym, jeśli nie spłaci! I przegrany, bo popadł w długi.

Co do reszty, nie miałem na myśli Twojego modelu survivalistycznego, który jest godny pochwały, ale raczej krytykowałem fakt, że bez prawdziwego sprawdzenia wszystkiego, kładziemy jedynie tynki na drewnianą nogę.
Ale faktem byłoby, że aby wszystko zmienić, potrzebowalibyśmy dojrzałości psychologicznej, której, jak się obawiałem, brakowało… Jednak kryzys związany z Covid-19 pokazał, że nie tylko potencjał postępu jest ogromny, ale także, że populacje udowodniły, że potrafią byli dojrzali w tym sensie, że posiadali wymagany zmysł obywatelski.

Brakuje więcej egoizmu niż prawdziwego potencjału. A w szczególności winię znaczący margines sektora usługowego... Co powoduje ogromne zakłócenia...
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/07/20, 08:31

Ahmed napisał: nieuchronnie jest „zbyt wielu ludzi”, nawet w przypadku materiałów trwałych, nadających się do naprawy i recyklingu...

Na czym opierasz swoją wypowiedź?
Jeśli chodzi o żywność, a co za tym idzie, rolnictwo, we Francji moglibyśmy być autonomiczni bez „wszelkiego rodzaju skamieniałości”.
Następnie projektujesz i produkujesz cały nowoczesny sprzęt, który uznamy za niezbędny, aby był trwały...
Pozostaje tylko energia do rozwiązania: w małych ilościach (cała energia odnawialna) lub w dużych ilościach (inne ????)
Ale skoro wszystko jest zrównoważone, to bardziej jest to leżak niż fabryka, która powstaje dla wszystkich.(zdjęcie....)
Zrównoważony rozwój z konieczności ograniczyłby zapotrzebowanie na siłę roboczą, z drugiej jednak strony w przypadku rolnictwa byłoby to z pewnością odwrotne zjawisko.

Świadomie ignoruję pieniądze, kapitalizm, pensję uzależnioną od pracy, to wszystko byłoby przestarzałe, przynajmniej w takiej formie, w jakiej znamy to dzisiaj.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13625
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1499
Kontakt :

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez izentrop » 04/07/20, 08:46

eclectron napisał:To zależy od wszystkich. Oto książka. Zrobiłem plik PDF z jej stronami na Facebooku:
https://a300ddba-3fef-4357-b450-1992cc5 ...845a26.pdf

jeśli ktoś wie jak zapisać plik pdf na econo, jestem zainteresowany
To proste, na dole edytora wiadomości kliknij „Załączniki”, a następnie „dodaj pliki”

Tekst nie jest podpisany... Należy podać przynajmniej nazwisko autora.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 04/07/20, 09:00

ObamotPiszesz:
No cóż, ten, kto pożycza, jest nieudacznikiem, który nie potrafił wykorzystać owoców własnych oszczędności...

W przypadku kredytu inwestycyjnego jest odwrotnie i tu ujawnia się niezaprzeczalna dynamika kapitalizmu: kredyt pozwala przewidzieć powstanie wartości, które bez tego warunku nie byłoby możliwe; to zatem pożyczka może być źródłem przyszłych oszczędności...
W przypadku kredytu konsumenckiego sytuacja jest bardziej złożona, ponieważ mogą wynikać z dwóch kwestii: albo jest to oczekiwanie na przyszłe zyski (ekonomia ekspansywna), albo jest to środek łagodzący w obliczu obniżenia „standardu życia” w danym kraju. kontekst recesywny. W pierwszym przypadku wszystko idzie dobrze, w drugim chodzi raczej o chwilowe odłożenie problemów, poprzez ich pogłębienie w dłuższej perspektywie...

Eclectronjak słusznie zauważyłeś, odwracając przyczyny, odwracasz także skutki (masowe przeniesienie pracy z sektora przemysłowego do sektora rolnego). Widzę, że to samo zjawisko ma miejsce w odniesieniu do demografii...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/07/20, 11:53

izentrop napisał:
eclectron napisał:To zależy od wszystkich. Oto książka. Zrobiłem plik PDF z jej stronami na Facebooku:
https://a300ddba-3fef-4357-b450-1992cc5 ...845a26.pdf

jeśli ktoś wie jak zapisać plik pdf na econo, jestem zainteresowany
To proste, na dole edytora wiadomości kliknij „Załączniki”, a następnie „dodaj pliki”

Tekst nie jest podpisany... Należy podać przynajmniej nazwisko autora.

Dziękuję, myślałem, że wyciągniesz mnie z tego bałaganu : Wink:
Trzeba go szukać aż do samego końca...

Tak, autor jest anonimowy i przygnębiający : Lol:
Nie mam FB, żeby się z nim skontaktować i zapytać, czy chce, żebyśmy umieścili jego nazwisko i zasługuje na temat.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/07/20, 12:00

Ahmed napisał:Eclectronjak słusznie zauważyłeś, odwracając przyczyny, odwracasz także skutki (masowe przeniesienie pracy z sektora przemysłowego do sektora rolnego).

Ach, tego nie powiedziałem, mimo wszystko powiedziałem „leżak”*.
* fotel
Jakie odwrócenie przyczyny polega na stwierdzeniu, że produkcja w sposób zrównoważony zmniejszy zapotrzebowanie na siłę roboczą??? :zaszokować:

Ahmed napisał:Widzę, że to samo zjawisko ma miejsce w odniesieniu do demografii...

Nie wiem o czym mówisz, co masz na myśli?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/07/20, 12:13

Obamot napisał:
No tak, ten, kto pożycza, to przegrany, który nie zdążył wykorzystać owoców swoich oszczędności... A wtedy jest potencjalnym przegranym, jeśli nie spłaci! I przegrany, bo popadł w długi.

Ach, OK, widziane z tej perspektywy.

Zasadniczo oszczędności to dług. Glupy?!
Nie wiem, czy wyrażę się jasno.
90% pieniędzy na elektrownię pochodzi z kredytu bankowego ex nihilo, który kiedyś trzeba spłacić.
Stanowi to podaż pieniądza.
zaoszczędzone pieniądze stanowią część podaży pieniądza, która jest tymczasowo skradziona z podaży pieniądza.
Ci, którzy mają pożyczki do spłaty, dostrzegają i korzystają z podaży pieniądza niższej niż wartość wszystkich oszczędności.

Innymi słowy, jeśli spłacimy wszystkie pożyczki świata, nikomu nie zostaną już żadne oszczędności.
Oprócz monet i banknotów.

Obamot napisał:
Co do reszty, nie miałem na myśli twojego modelu przetrwania

Co za afront! : Lol:
W każdym razie nie jest to model przetrwania w zwykłym tego słowa znaczeniu.
„Trwałe, nadające się do naprawy, nadające się do recyklingu” to model…. Zrównoważony, nie zmieniając zbytnio naszego komfortu życia, ani nawet nie dając nam więcej wolnego czasu, ponieważ w kolejnym tygodniu nie pracujemy już niepotrzebnie przerabiając przestarzałe przedmioty, a wszystko po to, aby kredyt bankowy działał, rósł...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 04/07/20, 12:15

Powiedział pan, że zatrudnienie w sektorze przemysłowym gwałtownie spadnie, na korzyść pracy w rolnictwie... To znaczy tendencja odwrotna do tej, która miała miejsce w ostatnich dziesięcioleciach. Postuluję, że tak samo będzie jeśli chodzi o demografię, bo to industrializacja jest przyczyną...

Edytuj: Nie wiem, czy 90% podaży pieniądza pochodzi z pożyczki, ale jak myślisz, skąd pochodziłoby pozostałe 10%? - (to nie pułapka, tylko ciekawość).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88