Najnowsze dane liczbowe i konsekwencje pogodowe globalnego ocieplenia

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez Trzęsienie ziemi » 01/11/16, 08:11

Jeśli jest jedna rzecz, która podoba mi się, gdy oglądam filmy tego makiawelicznego manipulatora, jakim jest Courtillot – niektórzy z nich lubią, och, z mnóstwem wątpliwości, atakować klimatyczne wątki tego forum kwalifikując jego opinię jako „istotną”, „interesującą” i stwierdzając, że jego „naukowe” argumenty pokazują, że wszyscy całkowicie się mylą – czyli odkrywanie jego manipulacji! Oto jeden (wśród wielu innych):

Obamot napisał:...
Zdaniem „umiarkowanych” przeciwników trendu wzrostowego i którzy mu nie zaprzeczają, pewne spostrzeżenia przedstawił tu Vincent Courtillot, profesor geofizyki >>> który jest istotny i który pokazuje, że spodziewanego kataklizmu nie będzie. Jednocześnie podkreślając, że działalność człowieka ma wpływ. Jego opinia jest interesująca, ponieważ obala dominującą tezę argumentami, które są również naukowe. Pokazuje również pewną swobodę, którą uważaliśmy za niemożliwą (cóż, będziemy musieli zobaczyć…)
...


W filmie, do którego link znajduje się powyżej https://www.youtube.com/watch?v=uXeRbbM2AjY, o 15:17 Courtillot mówi: „...mierzyliśmy minimalną, maksymalną i średnią temperaturę każdej stacji [44 europejskich stacji pogodowych] każdego dnia w roku przez cały XX wiek. Tutaj widać średnią dla tych stacji są zmiany klimatyczne w Europie…” i pojawia się wykres (15:29). A wielki mówca kontynuuje ogólne zdziwienie, jego krzywa nie odpowiada krzywej IPCC i „nie ma zmian klimatycznych w Europie od 1900 do 1985” (15:36) i blablabla.

Czy odkryłeś pierwszą wskazówkę? Tak, tak, tam, między 15:17 a 15:36?

Wykres przedstawia krzywą „temperatury minimalny średnia dzienna temperatura” dla Europy (a nie temperatura moyenne ani temperatury maximale, były prawdopodobnie mniej spójne z „demonstracją”), a Courtillot potwierdza, że ​​jest to „średnia z tych stacji, to zmiany klimatyczne w Europie [...] w latach 1900–1985 w Europie nie wystąpiły żadne zmiany klimatyczne".

Brawo, nie skłamał na temat „średniej”, nie sprecyzował, że jest „minimalna” i szybko i trafnie zakończył dwoma rażąco kłamliwymi stwierdzeniami, że cała publiczność się zarejestruje, ale nie od razu zakwestionuje! Obraz jest dobry, dźwięk jest dobry, wideo jest nagrywane, „wiadomość” zostanie przekazana i wyemitowana! Cóż za mistrzostwo w mediach!

Courtillot jeszcze bardziej dezorientuje słuchaczy i od niechcenia udziela fizykom lekcji (16:33) na temat jednostek fizyki i średniej temperatury. Jak elegancko jest odważyć się skierować uwagę niemal prawdziwą, ale głupią w kontekście badań nad globalnym ociepleniem, do naukowców z taką pewnością siebie (i emocjami: „ta niepewność, która mnie dręczy”; 16:54; co za uczciwy człowiek) .

Następnie kontynuuje podróż po krzywej „temperatury”. minimum średnia” dla Stanów Zjednoczonych, która pojawia się o 17:12 (cóż, ta nie jest „codzienna”, ale „średnia krocząca z 3 lat” i nadal jest „minimalna” lub „minimalna”; ja w pewnym sensie zapomniałem zajęć ze statystyki, ale on, znakomity członek Akademii Nauk, doskonale wie, jakie mydło nam daje).

[Na marginesie: Zanim przejdziemy dalej, zauważmy, że minimalna temperatura w ciągu dnia (dla której Courtillot, wielki geofizyk, właśnie pokazał nam średnie krzywe) generalnie występuje (z wyjątkiem sytuacji, gdy front ciepły pojawia się przed lub front chłodny pojawia się po wschodzie słońca) rano tuż przed wschodem słońca, a więc o bardzo szczególnej porze dnia. Rzeczywiście, region Ziemi (na przykład Europa lub Stany Zjednoczone) wychwytuje promieniowanie podczerwone (ciepło) tylko wtedy, gdy słońce znajduje się nad horyzontem, ale pod koniec nocy minęły godziny, odkąd ten region otrzymał promieniowanie, które sprawia, że ​​jest to wyjątkowy moment. Nie będąc specjalistą podejrzewam, że krzywa średniodobowej temperatury minimalnej nie jest tożsama z krzywą średniej dobowej temperatury, a także różni się od krzywej średniodobowej temperatury maksymalnej, od średniej dobowej temperatury o zachodzie słońca, słońca itp.

Czy cię straciłem? Jego też!

Bardzo chciałbym móc porównać krzywe temperatury minimalnej, średniej i maksymalnej z badania Courtillota, żeby zweryfikować tę intuicję, ale założę się, że gdybym go poprosił, nie dałby mi ich... Koniec na bok ]

Oprócz odkrytych powyżej pośrednich efektów szyi, Courtillod porównuje (w 17:33) swoje krzywe „średnia dzienna temperatura minimalna„z krzywymi IPCC, które są krzywymi”globalne anomalie temperaturowe 1906-2005 (średnie kontynentalne z dziesięciu lat)" (ich tytuł pojawia się o 14:39, kiedy zostały zaprezentowane same).

Przeczytaj jeszcze raz powyższy akapit. Tak, istnieją duże różnice pomiędzy krzywymi „średniej dziennej temperatury minimalnej” w latach 1900–1985 i krzywymi „globalnych anomalii temperatury w latach 1906–2005 (średnie kontynentalne z dziesięciu lat)”, dobrze czytasz!

Ale o 17:33, podczas porównania, tytuły już się nie pojawiają, jest bardziej wizualnie i bardzo praktycznie.

To druga wskazówka! Courtillod porównuje jabłka z bananami, kiszoną kapustę przyozdobioną (przez niego) z sałatką Niçoise, coś, co mogłoby być porównywalne z nieporównywalnym. Z tego nieprawdopodobnego porównania pozwala sobie na wniosek, że krzywe IPCC są „fałszywe” (17:48), och, „ta krzywa nie jest bardzo fałszywa” (jest wspaniałomyślny, prawda? I przechodzimy do pojedyncze, w gniewie, normalne u takiej emocjonalnej istoty), „ona ma bardzo niedocenianą niepewność” itp.

Brawo, dobrze zapakowane, wielki mistrz manipulacji, do którego nigdy się nie zbliżę (w tej dziedzinie).

Chwila na mówienie głupich rzeczy (2 minuty i 31 sekund, ale był przygotowany), godziny na udowodnienie, że to nieprawda (tak, zajęło mi to 2 godziny)!

Mam nadzieję, że spodoba ci się ten wysiłek.
1 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez eclectron » 01/11/16, 10:22

Terremoto napisał:Jeśli jest jedna rzecz, którą lubię, gdy oglądam filmy tego makiawelicznego manipulatora, to jest nim Courtillot – z których niektórzy z radością, och, z mnóstwem wątpliwości, atakują klimatyczne wątki tego forum kwalifikując jego opinię jako „istotną”, „interesującą” i stwierdzając, że jego „naukowe” argumenty pokazują, że wszyscy całkowicie się mylą – czyli odkrywanie jego manipulacji! Oto jeden (wśród wielu innych):

Obamot napisał:...
Zdaniem „umiarkowanych” przeciwników trendu wzrostowego i którzy mu nie zaprzeczają, Vincenta Courtillot,

...
To druga wskazówka! Courtillod porównuje jabłka z bananami, kiszoną kapustą przyozdobioną (przez niego) z sałatką Niçoise, coś, co mogło być porównywalne z nieporównywalnym. Z tego nieprawdopodobnego porównania pozwala sobie na wniosek, że krzywe IPCC są „fałszywe” (17:48), och, „ta krzywa nie jest bardzo fałszywa” (jest wspaniałomyślny, prawda? I przechodzimy do pojedyncze, w gniewie, normalne u takiej emocjonalnej istoty), „ona ma bardzo niedocenianą niepewność” itp.

Brawo, dobrze zapakowane, wielki mistrz manipulacji, do którego nigdy się nie zbliżę (w tej dziedzinie).

Chwila na mówienie głupich rzeczy (2 minuty i 31 sekund, ale był przygotowany), godziny na udowodnienie, że to nieprawda (tak, zajęło mi to 2 godziny)!

Mam nadzieję, że spodoba ci się ten wysiłek.

Przepraszam, Terremoto, myślałem, że jesteś OBAMOT, perwersyjnym manipulatorem pod innym pseudonimem.
Skoro atakujesz samego Obamota, mam teraz dowód, że to nie możesz być ty!
Naprawdę, jestem zdezorientowany.*
*ironicznie oczywiście

Courtillod, czy to zamierzone, czy nie, zdradza ci nową wiarę Obamot:
Niezamierzone: twoją podświadomość trudno okiełznać...brudna bestia!
Celowo, żeby pokazać, że nie tylko Obamat popełnia ten błąd.
Kogo to mogłoby zainteresować, jeśli nie Obamota?


Co do istoty sprawy: z pewnością Coutillot porównuje krzywe IPCC (średnia temperatura) z krzywymi minimalnymi?
Czy to jest poprawne ?
Zdecydowanie nawet bardziej poprawne niż źle wykonane średnie, bo mierząc minimalną temperaturę, to natura sama tworzy rzeczywistą średnią.
Prawdopodobnie nigdy nie budowałeś stacji pogodowej własnymi rękami i nie obserwowałeś, jak temperatura zmienia się w ciągu dnia, z minuty na minutę.
Ja robię.
Od chwili zachodu słońca do jego wschodu temperatura powietrza spada liniowo, ładna linia prosta!
Nachylenie tej linii jest funkcją całej energii słonecznej zgromadzonej poprzedniego dnia i zachmurzenia (lub braku) nocnego nieba.
Temperatura spada w nocy pod wpływem promieniowania podczerwonego w stronę przestrzeni mniej więcej w zależności od lokalnego efektu cieplarnianego w danym dniu.

Temperatura minimalna, tuż przed wschodem słońca, uwzględnia matematyczne całkowanie temperatury poprzedniego dnia i nocnych strat do przestrzeni kosmicznej oraz lokalnego efektu cieplarnianego tego dnia.
Jest to bardzo dobry wskaźnik średniej temperatury poprzedniego dnia.
Ważne jest tylko wygląd tej krzywej, która uwzględnia codzienną ewolucję klimatu.
Może się zdarzyć, że minimalna temperatura nie będzie rano o wschodzie słońca, ze względu na północny lub wschodni wiatr, który zerwał się w ciągu dnia, ale takie dni są rzadkie.
Koniec z twoją stroną.

Wcale mi nie przeszkadza, że ​​zawsze jesteś na bieżąco forum oraz że zmieniliście Państwo swoją opinię na temat klimatu, pod warunkiem przedstawienia konstruktywnej i szczerej argumentacji.

Martwi mnie to, że nie jesteś szczery, jesteś tu tylko po to, żeby się bawić i manipulować, biorąc pod uwagę ton Twojej wiadomości.
Żałuję, że niektórzy nadal dają się złapać w Waszą sieć.
Zwłaszcza izentrop, który kocha cię teraz tak bardzo, że musisz się śmiać, prawda?!

Dzięki temu życie będzie mogło wznowić normalną aktywność, znowu będę cię ignorować.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 01/11/16, 10:58

eclectron napisał:Żałuję, że niektórzy nadal dają się złapać w Waszą sieć.
Zwłaszcza izentrop, który kocha cię teraz tak bardzo, że musisz się śmiać, prawda?!
To ty upierasz się przy myślach, które ci odpowiadają i brakuje ci prawdziwej refleksji.

Zachowujesz się, jakbyś zajmował się „badaczami prawdy”, ale w głębi duszy zajmujesz się tym forum, zastanawiam się, gdzie leży różnica w przypadku niektórych głośników (uważaj, nie czynię tego ogólnikiem i nie mam na celu nikogo).
1 x
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez Trzęsienie ziemi » 01/11/16, 19:43

eclectron napisał:
...
Co do istoty sprawy: z pewnością Coutillot porównuje krzywe IPCC (średnia temperatura) z krzywymi minimalnymi?
Czy to jest poprawne ?

Nie, to absolutnie nie jest poprawne:
Terremoto napisał:Courtillod porównuje (o 17:33) swoje krzywe „temperatura średnie minimum dzienne„z krzywymi IPCC, które są krzywymi”anomalie globalnej temperatury w latach 1906-2005 (średnie kontynentalne z dziesięciu lat)"

Krzywa Średnia temperatura (jabłko) nie jest krzywą średnie anomalie temperatura (banan).
Nie mam nic przeciwko porównywaniu jabłek i bananów (w końcu oba są owocami, niosącymi nasiona), ale potem to wytykamy, wyjaśniamy jak i dlaczego, a jeśli wtedy zauważymy, że jabłka i banany nie są do końca podobne, to z pewnością nie można stwierdzić, że banany są „fałszywe” i „źle zrobione”, a jabłka są prawdziwe i dobrze zrobione.

eclectron napisał:...
Prawdopodobnie nigdy nie budowałeś stacji pogodowej własnymi rękami i nie obserwowałeś, jak temperatura zmienia się w ciągu dnia, z minuty na minutę.
Ja robię.
Od chwili zachodu słońca do jego wschodu temperatura powietrza spada liniowo, ładna linia prosta!
Nachylenie tej linii jest funkcją całej energii słonecznej zgromadzonej poprzedniego dnia i zachmurzenia (lub braku) nocnego nieba.
Temperatura spada w nocy pod wpływem promieniowania podczerwonego w stronę przestrzeni mniej więcej w zależności od lokalnego efektu cieplarnianego w danym dniu.

Temperatura minimalna, tuż przed wschodem słońca, uwzględnia matematyczne całkowanie temperatury poprzedniego dnia i nocnych strat do przestrzeni kosmicznej oraz lokalnego efektu cieplarnianego tego dnia.
Jest to bardzo dobry wskaźnik średniej temperatury poprzedniego dnia.
Ważne jest tylko wygląd tej krzywej, która uwzględnia codzienną ewolucję klimatu.
Może się zdarzyć, że minimalna temperatura nie będzie rano o wschodzie słońca, ze względu na północny lub wschodni wiatr, który zerwał się w ciągu dnia, ale takie dni są rzadkie.
...

Ach, wreszcie garść argumentów, które można wykorzystać w debacie, a w dodatku poparte osobistym doświadczeniem technicznym! Lepiej wyjaśniają pewne rzeczy, które podsumowałem, potwierdzają inne, ale autor nadal wyciąga błędne wnioski, aby unieważnić moje stwierdzenie i potwierdzić tezę Courtillot-Dupont: „To bardzo dobry wskaźnik średniej temperatury poprzedniego dnia. »

Z resztą (z wyjątkiem rzekomej liniowości nocnej krzywej temperatury, którą należy wykazać, ale nie do mnie to należy) całkowicie się zgadzam!

Jeśli chodzi o „bardzo dobry wskaźnik”, oto wykres za jeden miesiąc (sierpień 2016 r., nie wybrany losowo, ale raczej w celu potwierdzenia tego, co chcę pokazać. To ludzka rzecz, ale inni [Dupon( t)(d)] tak więc bez ostrzeżenia swoich słuchaczy) temperatur minimalnych, średnich i maksymalnych, wykres pobrany losowo z moich poszukiwań, aby go znaleźć:
sierpień2016.jpg

Pochodzi ze stacji pogodowej Plannebec (Finistère): http://www.meteo-plabennec.fr/statistiques-comparatifs-40.php (Ta strona pozwala wybrać wykres dla konkretnego miesiąca, bardzo przydatne! Spróbuj!)

Jeśli na tym wykresie będziemy podążać za krzywą dziennych minimów (zaznaczoną praktycznie przez wierzchołki niebieskich kolumn), nie zobaczymy odbicia punktów krzywej dziennych maksimów (zarysowanych wirtualnie przez wierzchołki różowych kolumn) 15 i 16 sierpnia ani 23 sierpnia, ani średnich dla tych samych dat. Biorąc pod uwagę ogólną korelację w innych datach, możemy stwierdzić, że krzywa minimalna jest w najlepszym razie przybliżonym odzwierciedleniem średnich i maksymalnych wartości, ale w żadnym wypadku nie jest „bardzo dobrym wskaźnikiem”…

Następnie, w tym samym duchu, Courtillot-Dupont po prostu wybiera „55, a nie 44 stacje meteorologiczne” (15:09 w nagraniu wideo Courtillot-Dupont) spośród setek europejskich stacji meteorologicznych (http://www.infoclimat.fr/cartes/observations-meteo/temps-reel/temperature-sous-abri/europe.html) mając na celu „udowodnienie” swoich słów. Właśnie zastosowałem podobną strategię, więc jest to całkowicie możliwe, nawet ludzkie, gdy chcesz udowodnić to, co chcesz udowodnić… Ale nie jest to zbyt naukowe.

Dzięki temu życie będzie mogło wznowić normalną aktywność, znowu będę cię ignorować.

Powtarzam się, ale gdyby to była prawda, trwałe...
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez Trzęsienie ziemi » 01/11/16, 21:20

eclectron napisał:...
Zwłaszcza Izentrop, który kocha Cię z całych sił...
...


Ach tak, Izentrop, nie możemy zapominać, że jest prawie jedynym mówcą (o ile mi wiadomo jako neoekonolożowi), który systematycznie i z nieustanną odwagą przeciwstawia się potężnej parze klimatosceptyków Obamot-Eclectron w wątku „Analizy dotyczące globalnego ocieplenia, klimat antropogeniczny” .

Nie powinniśmy wyciągać obelżywych wniosków na temat podobieństwa Obamota do Eclectrona, ale dziękuję, Izentrop, muszę cię trochę bardziej „polubić”.

Aby śledzić ...
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez moinsdewatt » 02/11/16, 18:34

Lód morski kurczy się i staje się cieńszy

02.11.2016 Nauka i przyszłość

Najstarszy lód topnieje od trzydziestu lat, przez co czapa lodowa jest podatna na globalne ocieplenie.

Powierzchnia lodu na Oceanie Arktycznym, w najgorętsze lato, kiedy topnienie jest najsilniejsze, jest obecnie o 40% mniejsza niż pod koniec lat 1970. Od początku lat 1980. lód morski kurczy się w tempie tempo wzrostu wynosi 13,4% na dekadę, a „to znika starszy lód” – powiedział Walt Meier, glacjolog z Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda należącego do NASA.

..........................

http://www.sciencesetavenir.fr/nature-e ... ond_107886
0 x
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez Trzęsienie ziemi » 03/11/16, 22:24

Lepiej nie będzie, ale kto by o tym pomyślał?

Wskaźniki ocieplenia bardziej alarmujące niż kiedykolwiek
...
W tym roku planeta może pobić trzeci z rzędu roczny rekord ciepła, odkąd zaczęto je rejestrować w 1880 roku.

Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2016 roku temperatura była o 0,98°C wyższa od średniej z XX wieku (która wyniosła 13,88°C), przewyższając poprzedni rekord wynoszący 0,12°C w tym samym okresie w 2015 roku.

W całym 2015 r. średni wzrost temperatury na świecie osiągnął 1°C w porównaniu z erą przedindustrialną, co stanowi punkt odniesienia stosowany w międzynarodowych negocjacjach klimatycznych.

W Arktyce temperatura powierzchni lądu powróciła do rekordowych poziomów z lat 2015 i 2007 w 2011 r., co oznacza wzrost o 2,8°C w porównaniu z początkiem XX w., czyli datą pierwszych zapisów.

Stężenia trzech głównych gazów cieplarnianych (GHG) – dwutlenku węgla (CO2), metanu i podtlenku azotu – osiągnęły nowy najwyższy poziom w 2015 r.

Po raz pierwszy stężenie CO02, głównego gazu cieplarnianego, przekroczyło 400 ppm (cząstek na milion) przez cały rok na całym świecie. Ten trend będzie kontynuowany.

Aby mieć jak największe szanse na ograniczenie wzrostu temperatury do 2°C i w ten sposób powstrzymać najpoważniejsze skutki ocieplenia, średnie stężenie gazów cieplarnianych nie może przekroczyć 2100 ppm równoważnika CO450 w roku 2 (ekwiwalent CO2 w częściach na milion).

W 2015 r., po raz 36. z rzędu, na całym świecie kontynuowane było cofanie się lodowców w masywach typu alpejskiego.

W latach 2.700–2003 Grenlandia straciła prawie 2013 biliona ton lodu.

Najmniejszy zasięg lodu w Arktyce w lecie osiągnął 4,4 mln km2 16 września, czyli tuż po rekordzie z 2012 r. (3,39 mln km2). Latem do 2030 roku Ocean Arktyczny może być wolny od lodu.

W 2015 r. poziom oceanów w dalszym ciągu rósł, o około 70 milimetrów więcej niż średnia odnotowana w 1993 r.

Poziom ten stopniowo rośnie wokół Ziemi o około 3,3 milimetra rocznie. Wzrost jest szybszy w niektórych punktach Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego.

Zjawisko to prawdopodobnie nabierze tempa w nadchodzących dziesięcioleciach, w miarę topnienia lodowców i czap lodowych, zagrażając życiu milionów mieszkańców obszarów przybrzeżnych.

Jeśli emisje gazów cieplarnianych będą nadal rosły w obecnym tempie, samo cofanie się pokrywy lodowej Antarktyki może spowodować podniesienie się poziomu mórz o jeden metr do roku 2100, co niemal podwoi poprzednie szacunki.

Według niektórych klimatologów liczba ekstremalnych zjawisk klimatycznych związanych z ociepleniem (susze, pożary lasów, powodzie, huragany) podwoiła się od 1990 r.

Oczekuje się, że zmiana klimatu jeszcze bardziej zwiększy siłę tajfunów w Chinach, na Tajwanie, w Japonii i w obu Koreach, jak wynika z niedawnego badania, z którego wynika, że ​​„w ciągu ostatnich 37 lat siła tajfunów uderzających we wschodnią i południowo-wschodnią Azję wzrosła o 12 do 15 % intensywności.

Spośród 8688 gatunków zagrożonych lub prawie zagrożonych 19% (1688) jest szczególnie dotkniętych globalnym ociepleniem ze względu na ekstremalne temperatury i zjawiska, które powoduje.

W ostatnich miesiącach Wielka Rafa Koralowa doświadczyła najgorszego epizodu blaknięcia z powodu ocieplenia.

Ocieplenie powyżej 1,5 stopnia – ambitnego limitu wspomnianego w porozumieniu paryskim – obok 2°C, doprowadziłoby do wstrząsów w ekosystemach basenu Morza Śródziemnego niespotykanych od 10.000 XNUMX lat.

http://www.tvanouvelles.ca/2016/11/03/les-indicateurs-du-rechauffement-plus-alarmants-que-jamais
1 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 03/11/16, 23:25

Nie ma nic o fitoplanktonie?
Ten fitoplankton odgrywa również ważną rolę w równowadze klimatycznej planety: stanowi zaledwie 0,5% masy roślin planety i sam wychwytuje 45% węgla uwięzionego w procesie fotosyntezy. https://proxima.cnes.fr/fr/1-loeil-du-s ... atlantique
Co więcej wiemy dzisiaj?

Jest jednak kilka dziwnych rzeczy http://www.israelscienceinfo.com/enviro ... ro-algues/
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez cień » 04/11/16, 02:31

Z zachwytem czytam Pańskie uwagi, ale minęło już wiele lat od ogłoszenia, pamiętam, że w 1992 r. forums (kilka) nie było to jeszcze modne : Oops: nie masz pojęcia o szkodach od tej daty 1992 > 2016 = 25 lat technologii codziennego życia w bogatych krajach 8) Jestem na zewnątrz
1 x
Rysować bez wyczerpania
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez Trzęsienie ziemi » 04/11/16, 13:08

Cień napisał:Z zachwytem czytam Pańskie uwagi, ale minęło już wiele lat od ogłoszenia, pamiętam, że w 1992 r. forums (kilka) nie było to jeszcze modne : Oops: nie masz pojęcia o szkodach od tej daty 1992 > 2016 = 25 lat technologii codziennego życia w bogatych krajach 8) Jestem na zewnątrz


Mając rodziców ekologicznych przed ich czasami, w latach 1960., z organicznym ogródkiem warzywnym i opieką homeopatyczną, obserwuję klęskę od prawie 50 lat, ale mało kto zwraca na to uwagę.

I jak powiedział inny w innym wątku, tylko wtedy, gdy pilna potrzeba jest oczywista, ludzie się przeprowadzą. Sytuacja kryzysowa niestety istnieje, więc czas wskazać palcem tych, którzy jeszcze nie chcą jej widzieć!

Musi się ruszyć, musi się zmienić!

Ja też jestem na zewnątrz, ale jest ZIMNO! (-5 stopni)
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131