Po drukarce 3D drukowanie 2D nie jest na papierze ...

Forum dedykowane do druku 3D: technologie druku 3D (fdm, lcd, sla ...), sprzęt, oprogramowanie, krajalnice, ustawienia, użytkowanie, baza danych, wymiana modeli, porady i triki, optymalizacja, wymiana doświadczenie...
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4

Po drukarce 3D drukowanie 2D nie jest na papierze ...




przez louphil » 09/08/13, 12:27

Jeśli drukowanie 3D rośnie, drukowanie 2D pozostaje niezbędne dla niektórych zastosowań, których zakres powinien być rozszerzony za pomocą zwykłego sprzętu...

W desperacji piszę na Econology, mając nadzieję, że wiele obecnych talentów może mi pomóc lub „wskazówkę”…

Rzeczywiście, chcę drukować z „drukarki atramentowej”, która akceptuje „płaski” druk na płytach CD/DVD, na pleksi lub aluminium. Drukarka to Epson R1800.
Często edytuję dźwięk lampowy, a fronty elementów sterujących nie są na górze. Myślałem też o wydrukowaniu ich bezpośrednio na plexi (lustrze), aluminium lub innym ...

Nie udało mi się jeszcze nic wypróbować w tym kierunku, ale myślę, że atrament rzutowany na plexi powinien ślizgać się jak po nieprzetworzonym przezroczystym arkuszu do drukarek atramentowych (między innymi kalka).

Wypróbowałem metodę wstępnego nadruku na kalkomanii wodnej. Wyniki są dobre, ale ostateczne pozycjonowanie pozostaje delikatne, jest stosunkowo drogie, a możliwości są stosunkowo ograniczone w porównaniu z drukiem bezpośrednim.

Od jakiegoś czasu obserwujemy jednak powstawanie firm oferujących druk bezpośredni na pleksi, techniką inkjet.

Niektórzy z Was być może znają temat i mogliby mi podpowiedzieć, czy plexi przed drukiem należy poddać obróbce. Próbowałem poprosić google, które mimo wszystko jest według niektórych „przyjacielem”, ale systematycznie polegam na tych firmach, które oferują tego rodzaju usługi. I to pomimo faktu, że czasami wydobywano pewne informacje dotyczące niektórych (niezidentyfikowanych) produktów rozpylanych na papierach, aby nadać im fotograficzną jakość (w fabryce)…

Więc mój problem sprowadza się do tego:

1) Biorąc pod uwagę możliwości mechaniczne drukarki, teoretycznie można drukować na szerokości 210 mm, bez ograniczeń długości. Chodzi o to, że jeśli nie używam oryginalnego wózka „CD/DVD”, otrzymuję sygnał błędu
odpowiadający niezgodnemu rozmiarowi „papieru”, pomimo zastosowania „Gutenprint” (sterownika drukarki dla Linuksa) mającego oferować znacznie większe możliwości konfiguracyjne.
tak:

- Jak skonfigurować drukarkę,

i / lub

- Jak oszukać czujniki nośników druku (podawanie arkuszy, podajnik AR, rolka, ładowacz czołowy, karetka CD...)

i / lub

- Jakie modyfikacje należy wprowadzić w drukarce?

2) Jaki produkt zastosować, aby tusz dobrze się trzymał?

Przeglądałem też tzw forum "koszulka z nadrukiem" http://www.t-hirtforums.com/ ale zajmuje się głównie dużymi modyfikacjami używanych drukarek, do bezpośredniego drukowania na
tekstylny . Z mojej strony nie ma potrzeby demontować wszystkiego: mechaniczne możliwości R1800 są dla mnie więcej niż wystarczające. Z drugiej strony ja i Anglik rozumiemy się, ale ledwo.
Dość powiedzieć, że jest porównywalny z chińskim, tak mało, że jest napisany trochę zbyt poufale, a nawet skrótem lub SMS-em…

Ponadto każda pomoc będzie mile widziana i byłaby bardzo mile widziana, zwłaszcza jeśli problem zostanie rozwiązany ...
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/08/13, 15:10

Witaj Loufilu!


Problem z bezpośrednim drukowaniem na nośniku akrylowym, takim jak płyta CD, polega na tym, że ta drukarka atramentowa nie wykorzystuje rozpuszczalnika, jak znacznie droższe drukarki przemysłowe.

Proste drukowanie daty na plastikowym pojemniku wymaga złożonego systemu rozpuszczalnika i tuszu, a złożoność wynika z koniecznego czyszczenia przed i po każdym użyciu, które odbywa się automatycznie i działa tylko w trybie monochromatycznym.

Najprostszym sposobem jest użycie płyty CD z jedną stroną już przygotowaną do drukowania, jak na tym linku:

http://www.xraystore.fr/7937-cd-rom-pre ... nites.html

Tego właśnie używam do moich płyt DVD, ponieważ mogę pisać bezpośrednio na nim, ale umożliwia to również drukowanie atramentowe, tak jak chcesz.

W bardziej!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 09/08/13, 18:25

Dziękuję Alain, za odpowiedź i ten link ...

Ale najwyraźniej źle zrozumiałeś mój problem. : Wink: .

Moim celem nie jest drukowanie na płytach CD/DVD (co już umiałem robić), ale na pleksi, pmma, aluminium lub innym większym formacie niż CD. Kawałki, które chcę wydrukować, mogą mieć długość do 60-70 cm i maksymalnie 10 cm szerokości.
Dlatego mój problem dotyczy z jednej strony strony mocowania tuszu, a z drugiej strony wymiarów jakie ma zaakceptować drukarnia.

Gdybym w ostateczności znalazł kalkomanię wodną w formacie A3, to nie byłoby źle, a nawet lepiej w rolkach…

Wadą kalkomanii na bazie wody jest to, że ich wykonanie zajmuje dużo czasu i jest trudne: gdy tylko masz nieco większą powierzchnię, szybko napotykasz uporczywe bąbelki, które trudno właściwie usunąć...

W rzeczywistości myślałem przede wszystkim o wstępnej obróbce (podkład lub inny) plexi przed drukowaniem przezroczystym produktem, jak obróbka papieru „sosem powłokowym”, aby nadać mu fotograficzną jakość.
Rzeczywiście, powlekanie papieru zapobiega nadmiernemu wchłanianiu atramentu (jak bibuła) i utrwala atrament w miejscu, w którym został osadzony, w tej „warstwie” odcisku”…

W skali przemysłowej procesy różnią się znacznie od podejścia indywidualnego lub rzemieślniczego i kopalni ukierunkowanego na inne rozwiązania, a mianowicie wstępną obróbkę podłoża.
Istnieje wiele specjalnych przezroczystych plastikowych podpór „inkjet”. Z pewnością przeszli zabieg w celu utrwalenia tuszu...

Papier do kalkomanii na bazie wody to cienka warstwa plastiku na papierowym podłożu, prawda? Jaka jest natura tego plastiku, na którym możemy drukować atramentowo? Jakiej obróbce został poddany, aby utrwalić tusz?

W każdym razie skłania mnie to do przekonania, że ​​istnieje taka możliwość, w ten sam sposób, co więcej, istnieją przezroczyste arkusze do drukowania tuszem, na rzutnik lub inne...
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 09/08/13, 18:48

Drukują też dziury.

http://www.frontpanelexpress.com/

Ceny nie są kradzieżą...
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 09/08/13, 21:27

Odwiedziłem stronę, zainstalowałem oprogramowanie, ale jeśli strona zgłasza wyświetlenia, oprogramowanie nie daje takiej możliwości. Tylko grawerowanie, chyba że źle (lub za szybko) przeleciałem nad możliwościami oprogramowania. Szkoda ...

Kawałek plexi (lub akrylu) nie jest jednak specjalnie drogi, a otwory mogę sobie sam zrobić (przynajmniej te okrągłe). Więc w końcu to pudełko sprzeda mnie za to, co jestem w stanie zrobić sam za nic... i nadal nie czułbym się...

W najgorszym przypadku, gdybym miał otwór inny niż okrągły, kazałbym wyciąć go laserem. Mam usługodawcę, który nie pobiera zbyt dużych opłat i który akceptuje, że dostarczam mu materiały.

Do druku na plexi mogę zadowolić się kalkomanią wodną. Wyniki są bardzo dobre. Ale niełatwe do prawidłowego zainstalowania, a wymiary wymagają co najmniej wałka (A3 za krótki). Ale znaleźć...
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/08/13, 21:57

Witaj Loufilu!

Jeśli powiesz mi dokładnie, co chcesz zrobić, może będę w stanie ci pomóc!

Jeśli nie chcesz ujawniać publicznie swojego procesu, zawsze możesz wysłać go do mnie w wiadomości prywatnej.

Czy chcesz zobaczyć swój nadruk po przeciwnej stronie wydruku i czy przezroczystość jest ważnym czynnikiem?

W bardziej!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 09/08/13, 22:26

louphil napisał:Odwiedziłem stronę, zainstalowałem oprogramowanie, ale jeśli strona zgłasza wyświetlenia, oprogramowanie nie daje takiej możliwości. Tylko grawerowanie, chyba że źle (lub za szybko) przeleciałem nad możliwościami oprogramowania. Szkoda ...


Jest ona obrabiana (np. tekst, logo, symbol) następnie przepuszczana jest farba, która pozostaje w zagłębieniach (klasyczna metoda na fronty urządzeń). Nie drukuje (kilka kolorów itp.).

> i wierceń, mogę to zrobić sam

OK, jeśli masz wiertarkę i potrzebujesz tylko okrągłych otworów, lepiej zrób to sam!

W przeciwnym razie naklejenie zadrukowanej folii na przednią stronę, czy to nie wystarczy?

Istnieje metoda transferu tonera dla amatorskich obwodów drukowanych: druk laserowy, nałożenie arkusza na obwód drukowany, pociągnięcie żelazkiem i usunięcie papieru przez namoczenie w wodzie. Nigdy tego nie próbowałem, ale wydaje się, że działa. Prawdopodobnie zadziała też z kolorowym tonerem... do przetestowania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 09/08/13, 22:45

Nie, Alain, nie ma tajemnic do ochrony.

Do tej pory moje przednie twarze robiłem z kalkomanii wodnej:

- 1) Na kalkomanii wydrukowałem swoje wzory do góry nogami (wartości i skala wartości wokół potencjometrów lub przycisków). Np.: Tom, 123456...

- 2) Nakleiłem kalkomanie we właściwych miejscach i pozostawiłem do wyschnięcia. W ten sposób uzyskałem odczyt wartości przez plexi. (tak, przezroczystość dodaje efekt, który chciałbym zachować)

- 3) Wreszcie pociągnięcie farby na kalkomaniach stanowi tło...

możesz zobaczyć przykłady (kilka na razie) tutaj http://www.wunic.fr/

Jednak do tej pory ograniczałem się do „monochromatycznych”, ale w razie potrzeby chciałbym ozdobić elewacje obrazami.
Z tego powodu druk bezpośredni byłby znacznie wygodniejszy i dokładniejszy.
Rzeczywiście, do tego czasu manipulowałem tylko małymi obszarami, podając tylko 1 pozycję (nazwa i zakresy ustawień: „soprany, 1234 ...”) i umieszczałem je jeden po drugim. To było proste.

Jeśli chcę uzyskać obraz tła w tym procesie, powierzchnia do ułożenia będzie odpowiadała powierzchni przedniej. I tam, aby go w ogóle nie ugotować.

Dlatego staram się drukować bezpośrednio, nawet jeśli oznacza to nałożenie na wierzch warstwy białej farby, aby uzyskać kontrast porównywalny z drukiem na papierze.

@Bob:

Kalkomania wodna bardzo dobrze sprawdza się na małych powierzchniach. Na dużych powierzchniach z jednej strony będzie mi brakować precyzji: gdy jest nasączona, mokra do przeniesienia z pierwotnego podłoża na odbiorcę, jest nieco „elastyczna”, a moje dziury nie będą już oznaczane we właściwych miejscach. Z drugiej strony mogą też pojawić się trudne do usunięcia pęcherzyki powietrza.

W przeciwnym razie pomysł transferu tonera jest dobry. nie pomyślałem o tym. Myślałem, że działa tylko w trybie monochromatycznym. Ale wydaje mi się, że transfer wymaga ciepła (żelaza czy innego?). A plexi może się nie podobać...
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/08/13, 00:05

drukarki biurowe są zbyt dobre! ogromna delikatność druku przewyższająca to, czego potrzebujesz, ale używa tylko atramentu na bazie wody, który nie może chodzić po plexi

potrzebna jest maszyna atramentowa używana w przemyśle do znakowania wszystkich opakowań, w tym dat ich złożenia

te maszyny drukarskie mają niższą rozdzielczość, ale pracują z atramentem, który wygląda jak farba… niestety nie mogę uzyskać dokładnych informacji: sprzedawcy profesjonalnego sprzętu nie chcą poinformować tych, którzy nie mają tysięcy euro do wyłożenia W

inne rozwiązanie: samoprzylepne: eksperymentowałem z oryginalną metodą: wydruk kserokopiarką na papierze silikonowym: naklej na ten papier folię samoprzylepną: toner z drukowanego obrazu trafia do kleju, następnie przyklej folię samoprzylepną na pokoju

ponieważ nadruk jest w kleju, jest pod folią dobrze chroniony przed zużyciem i bardzo trwały

w tym czasie robiłem to kserokopiarką canon z rolką dociskową na zimno... blokując układ dociskowy rolki aby nie zgnieść tonera w silikonowym papierze

przy obecnej nienaruszonej drukarce laserowej toner jest trochę utrwalony w papierze silikonowym i nie przenosi się całkowicie na klej folii samoprzylepnej, ale nadal działa dobrze

a jeśli ten system ci odpowiada, warto manipulować przy drukarce laserowej, usuwając rolkę utrwalającą
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 10/08/13, 00:32

inny pomysł:
pokryć podporę lakierem na bazie wody (np. przezroczysty akryl)
włóż do drukarki przed suszeniem (lakier wciąż świeży)

lakier powinien naprawić tusz, powinniśmy spróbować zobaczyć ...
0 x

Wróć do sekcji „Drukarki 3D i druk 3D: maszyny i technologie, sprzęt, oprogramowanie, użytkowanie i optymalizacja”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 14