Stodoła

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
owies
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/10/19, 18:36

Stodoła




przez owies » 27/03/20, 19:35

Bonjour à tous!

Niecały rok temu kupiłem małą stodołę w Ariège.
Podniosłem go tak, jak był, z sianem na strychu i ziemią pokrytą mieszanką ziemi, siana i suchego łajna.

Po usunięciu tej warstwy "ziemi" spadłem bezpośrednio na skałę. Podłoże jest więc kamieniste, ale niestety nierówne i nierówne. Miejscami jest dość wilgotno, skały są nawet mokre.

Cały ten teren ma stać się warsztatem, więc nie ma salonu.

Mój problem polega na tym, że nie wiem, jak uzyskać gładką, ale równą podłogę, która wytrzyma dość mokry grunt.

Absolutnie nie mogę spłacić, ponieważ podłoga jest z kamienia i żeby nie skończyć z głową w podłodze powyżej, muszę ograniczyć grubość przyszłej powłoki.

Krótko mówiąc, jestem dość ograniczony.

Myślałem o zainstalowaniu prostej warstwy wapna bezpośrednio na kamieniu ze schodkiem, aby zrekompensować naturalne nachylenie terenu.

Myślisz, że to rozwiązanie by się sprawdziło?
Macie dla mnie jakieś pomysły/rady?

Merci wlać votre aide!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: podłoga w stodole




przez GuyGadebois » 27/03/20, 19:51

Tworzysz płaską podłogę, tworząc przestrzeń między skałą a tą, dobrze wentylowaną z każdej strony.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: podłoga w stodole




przez Ahmed » 27/03/20, 20:01

Wapno nie pomoże w tym przypadku. Wentylowana podłoga podwieszana jest właściwą opcją. Jeśli utkniesz z wysokością, wszystko, co musisz zrobić, to wypłacić: dobra wiadomość, uwięzienie jest twoim przyjacielem! :D
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: podłoga w stodole




przez Bardal » 27/03/20, 20:20

Pocieszające jest to, że w tym kontekście, w którym każdy czuje się ekspertem w najtrudniejszych tematach, niektórzy wiedzą, jak mądrze trzymać się poziomu podłogi... I z cennymi radami...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: podłoga w stodole




przez Paul72 » 29/03/20, 20:38

jest też klasyczne rozwiązanie polegające na wylaniu płyty betonowej w celu wyrównania wszystkiego... ale uważaj na cyrkulację wody, może być konieczne postawienie małego odpływu dookoła u stóp ścian, pod płytą (musiałem zrób to w domu, aby umożliwić naturalny obieg wody po ulewnych deszczach i nie powodować jej podciągania się w ścianach)
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: podłoga w stodole




przez GuyGadebois » 29/03/20, 20:40

Paul72 napisał:jest też klasyczne rozwiązanie polegające na wylaniu płyty betonowej w celu wyrównania wszystkiego... ale uważaj na cyrkulację wody, może być konieczne postawienie małego odpływu dookoła u stóp ścian, pod płytą (musiałem zrób to w domu, aby umożliwić naturalny obieg wody po ulewnych deszczach i nie powodować jej podciągania się w ścianach)

Za drogie (by zrobić to zgodnie z zasadami sztuki), za długie/ciężkie/skomplikowane i możliwość przenoszenia wilgoci w domu, ściany przez kapilarność (rzeczywiście).
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: podłoga w stodole




przez Paul72 » 29/03/20, 20:41

Ahmed napisał:Wapno nie pomoże w tym przypadku. Wentylowana podłoga podwieszana jest właściwą opcją. Jeśli utkniesz z wysokością, wszystko, co musisz zrobić, to wypłacić: dobra wiadomość, uwięzienie jest twoim przyjacielem! :D


uważaj na wilgoć, konieczne będzie położenie paroizolacji na ziemi (na przykład po wyrównaniu z żwirem), nawet jeśli jest wentylowana.

Zresztą to tylko moja opinia eksperta. : Chichot:
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: podłoga w stodole




przez Paul72 » 29/03/20, 20:43

GuyGadebois napisał:
Paul72 napisał:jest też klasyczne rozwiązanie polegające na wylaniu płyty betonowej w celu wyrównania wszystkiego... ale uważaj na cyrkulację wody, może być konieczne postawienie małego odpływu dookoła u stóp ścian, pod płytą (musiałem zrób to w domu, aby umożliwić naturalny obieg wody po ulewnych deszczach i nie powodować jej podciągania się w ścianach)

Za drogie (by zrobić to zgodnie z zasadami sztuki), za długie/ciężkie/skomplikowane i możliwość przenoszenia wilgoci w domu, ściany przez kapilarność (rzeczywiście).


to załatwione w pół dnia dla dwóch osób, z routerem po niższych kosztach niż podłoga (co zajmie znacznie więcej czasu na wdrożenie)

Brak wzrostu ścian, jeśli zwrócisz uwagę na obieg wody (to legenda, z wyjątkiem domów z cegły)
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: podłoga w stodole




przez GuyGadebois » 29/03/20, 20:45

Paul72 napisał:Brak wzrostu ścian, jeśli zwrócisz uwagę na obieg wody (to legenda, z wyjątkiem domów z cegły)

Legenda? Wspomniałeś o tym powyżej!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: podłoga w stodole




przez Paul72 » 29/03/20, 21:03

GuyGadebois napisał:
Paul72 napisał:Brak wzrostu ścian, jeśli zwrócisz uwagę na obieg wody (to legenda, z wyjątkiem domów z cegły)

Legenda? Wspomniałeś o tym powyżej!


Nie, mówiłem o betonowych płytach, które powodują unoszenie się pary wodnej w ścianach, to legenda. W pierwszej wiadomości mówię o wodzie w stanie ciekłym, która ostatecznie może spłynąć po kamieniu (tylko osoba, która tam jest, może wiedzieć...). Jeśli jest zablokowany, albo go ominie, albo przekroczy (w zależności od najsłabszego ograniczenia). Więc odpływ nie zawsze jest konieczny. W każdym przypadku płyta na folii z tworzywa sztucznego wyeliminuje wilgoć otoczenia z gruntu.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 34