Pogoda: równoważność między mm deszczu i opadów śniegu?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Pogoda: równoważność między mm deszczu i opadów śniegu?




przez Christophe » 29/01/15, 21:44

W obliczu nadchodzących opadów śniegu zastanawiałem się, czy istnieje równowaga między mm deszczu a cm śniegu?

Oczywiście istnieje kilka rodzajów śniegu, powiązanych z rodzajem płatków, dlatego na pewno nie to, że współczynnik równoważności ... dodatkowo śnieg jest ściśliwy;)

nauka-i-technologia / geometria-płatka-śniegu-po-t-i-wilgotności-t13240.html

Zdobądź swoje równania!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/01/15, 00:10

Pamiętam, jak zadawałem sobie to pytanie, kiedy byłem dzieckiem.

Pewnego wieczora zostawiłem wiadro na zewnątrz i następnego ranka zmierzyłem ilość wody w stosunku do objętości.
To był piękny lekki śnieg. Znalazłem 1/10 e.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 30/01/15, 09:53

Dziękuję mały słoniu za to doświadczenie.

Współczynnik 10 wydaje mi się spójny tak ... ale myślę, że może być jeszcze wyższy
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/01/15, 11:05

Statystyki dają średnio 110 kg / m³, przy standardowym odchyleniu 40 kg, co potwierdza rozproszony charakter tego kryterium. Stosunek wysokości wody w skrajni śniegu od masy śniegu do wysokości mierzonej na ziemi tego śniegu jest często podawany jako 1 mm na 1 cm (stosunek 1/10). Jednak badania kanadyjskie i amerykańskie pokazują, że stosunek ten waha się między 1/3 (bardzo wysoka temperatura) a 1/30 (bardzo zimno) 10.


W rzeczywistości polecam Ci cały artykuł:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Neige
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/01/15, 12:30

0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Pogoda: równoważność mm opadów śniegu i mm?




przez Christophe » 09/12/20, 22:37

W Tyrolu w ostatnich dniach mocno padał śnieg ... ile mm deszczu to odpowiednik?



0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Pogoda: równoważność mm opadów śniegu i mm?




przez Exnihiloest » 10/12/20, 22:35

Christophe napisał:W obliczu nadchodzących opadów śniegu zastanawiałem się, czy istnieje równowaga między mm deszczu a cm śniegu?

Oczywiście istnieje kilka rodzajów śniegu, powiązanych z rodzajem płatków, dlatego na pewno nie to, że współczynnik równoważności ... dodatkowo śnieg jest ściśliwy;)

nauka-i-technologia / geometria-płatka-śniegu-po-t-i-wilgotności-t13240.html

Zdobądź swoje równania!

Metoda. Dla każdego śniegu wystarczy wziąć jego dobrze określoną ilościowo objętość, na przykład cylinder śniegu o promieniu r, na całej jego grubości h, i go stopić.
Jeśli d to gęstość śniegu (d <1), V objętość, P masa, a następnie P = V * d = pi * r² * h * d.
Stopiony śnieg daje wysokość h 'wody, taką samą wagę P, d = 1, zatem P = V = pi * r² * h', stąd h '= h * d.
Najwyraźniej wysokość wody h 'odpowiadająca wysokości śniegu h równa się h pomnożonemu przez gęstość śniegu (obliczałem, ale od początku było to banalne). Pozostaje ustalić gęstość śniegu różnych odmian w odwrotnej kolejności, mierząc h i h '.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Pogoda: równoważność mm opadów śniegu i mm?




przez ENERC » 11/12/20, 19:38

Christophe napisał:W Tyrolu w ostatnich dniach mocno padał śnieg ... ile mm deszczu to odpowiednik?

https://www.cactus2000.de/fr/unit/masssno.php
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Pogoda: równoważność mm opadów śniegu i mm?




przez Christophe » 11/12/20, 20:33

Już podane powyżej :)

Istnieje współczynnik 10 do 20 między mm świeżego / puchu śniegu a mm deszczu ...

Gdyby więc to, co padało na początku listopada na południowym wschodzie (500 mm deszczu), spadło zimą w postaci śniegu, dałoby 5 do 10 metrów śniegu w ciągu kilku godzin! : Mrgreen: : Mrgreen:

Z tego powodu 2 m śniegu w Tyrolu kilka dni temu jest bardzo zabawne! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Pogoda: równoważność mm opadów śniegu i mm?




przez Exnihiloest » 11/12/20, 21:16

Christophe napisał:Już podane powyżej :)
...

Zadałeś pytanie, aby zrobić animację na forum ?
Ponieważ tam zwykle inżynier ...
Myślę, że mógł to być poziom certyfikatów z lat 1920. XX wieku.
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200