Korzystanie z mózgu - dyspraksja

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
lavedocyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/08/09, 22:41
Lokalizacja: TEUX

Korzystanie z mózgu - dyspraksja




przez lavedocyre » 10/01/14, 13:44

Witam wszystkich, mam dziecko w trzeciej klasie podstawówki, ma duże trudności w nauce i właśnie u mnie zdiagnozowano „dyspraksję”. Czy są wśród was ludzie, którzy mają trochę biegłości w tym temacie?
Czy istnieją ćwiczenia mające na celu wytrenowanie mózgu w celu lepszego wykorzystania jego potencjału?
* Definicja: Dyspraksje to anomalie w planowaniu i organizacji gestów (
gest będący ciągiem ruchów dla określonego działania). W przypadku dyspraksji gest nie
nie automatyzuje, zawsze wymaga wyjątkowo drogiej, dobrowolnej kontroli planu
uwaga, która powoduje nienormalne zmęczenie. W rezultacie gesty są powolne i niezdarne.
* Objawowe znaki 1
:
Dziecko jest najczęściej inteligentne, żywe, ciekawe, inwestuje szczególnie w domenę werbalną.
Jednak „nie wygląda dobrze”, wydaje się marzycielski, czasem zagubiony, źle orientuje się. On jest „nienormalnie”
niezręczne. Woli czynności ustne i słuchowe. Unika gier budowlanych, łamigłówek. On przeinwestowuje
jego wewnętrzny świat (zaduma, wyimaginowane) i mowa. Nie znajduje swojego miejsca w grach grupowych i
plac zabaw dla dzieci.
Obserwujemy:
- Opóźnienie, trudności w nabywaniu i niezdarność w zakresie umiejętności motorycznych brutto; umiejętności motoryczne i
gesty (łączenie, otaczanie, przekreślanie elementów itp.); umiejętności życiowe (ubieranie się, cięcie
mięso…); lokalizacja i zarządzanie obiektami w przestrzeni.
- Trudności w podążaniu za wierszami w czytaniu, przechodzeniu z jednej linii do drugiej; skoki sylab, słów. Kopia
wykonywanie tych dzieci jest trudniejsze niż dyktowanie.
- Opóźnienie w nabywaniu podstawowych koncepcji przestrzennych (labirynty, tablica podwójnego wejścia, plany itp.)
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 10/01/14, 13:55

trudno jest odpowiedzieć przy tak małej ilości informacji o historii dziecka i nie jest to celem tego rodzaju forum, Możliwe jest, że istnieje homeopatyczna korespondencja, i dlatego skonsultuj się z dobrym homeopatą unicisty. Może to wynikać z przemieszczeń kręgów, zatruć pokarmowych, takich jak substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego i inne toksyczne produkty, szczepionki, urazy psychiczne itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 10/01/14, 13:59

Nie będąc ekspertem w tej dziedzinie, dekadę temu zdiagnozowano u syna kuzyna mojej żony ten sam problem.

Przede wszystkim, aby się uspokoić, mogę powiedzieć, że ma teraz 20 lat i po dobrym wykształceniu jest całkowicie normalnym życiem.

Z drugiej strony prawdą jest, że ten problem uniemożliwił mu dalsze uprawianie piłki nożnej, co go wówczas fascynowało.

Jedyną radą, jaką mogę udzielić, jest szybki kontakt z lekarzem specjalizuje się w tego typu problemach, Dopiero wtedy, gdy zaczął robić regularne sesje z tym specjalistą (około 2 lata po diagnozie), zauważono znaczny postęp.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 10/01/14, 14:00

(już nie wiedząc) „Użyj swojego mózgu ...” : Arrow: to jest problem naszego społeczeństwa dzisiaj ... : Mrgreen: :płakać:

Oto plik, który może ci pomóc: https://www.econologie.com/forums/cerveau-nb ... 11261.html
0 x
lavedocyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/08/09, 22:41
Lokalizacja: TEUX




przez lavedocyre » 10/01/14, 14:07

Tak, to prawda, że ​​zamieszczam bardzo mało informacji na temat problemu
szeroki.
W każdym razie trudno będzie ustalić, skąd pochodzi zmartwienie.
Szukam informacji o możliwościach trenowania mózgu, aby w najlepszym razie radzić sobie z trudnościami.
Obecnie mój chłopiec jest obserwowany w posturologii.
Jest to pełne monitorowanie pozycji dziecka:
- widzenie (teleskop z pryzmatem) - podolog (podeszwa ortopedyczna) mikrokine-kinezjologia-mózg siłownia-logopeda-terapeuta zajęciowy, aby nauczyć się obsługi komputera w klasie.
Cóż, wiele rzeczy jest już na miejscu, ale obecnie niewielu terapeutów zna problem dogłębnie, tutaj w Belgii odkryli ten temat od kilku lat.
0 x
lavedocyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/08/09, 22:41
Lokalizacja: TEUX




przez lavedocyre » 10/01/14, 14:20

Christophe napisał:(już nie wiedząc) „Korzystanie z mózgu…”: oto problem dzisiejszego społeczeństwa…:

Oto plik, który może ci pomóc: https://www.econologie.com/forums/cerveau-nb ... 11261.html


Właśnie w tym temacie napisał: „Aby ułatwić odwrócenie, trzeba skoncentrować się na odbiciu u stóp baletnicy.
W przeciwnym razie istnieją ćwiczenia, które „równoważą” półkule ”.

ćwiczenia mnie interesują, mam nadzieję, że autor przekaże mój temat.
Dziękuję Gaston, pomoc wyspecjalizowanych osób istnieje od około 1 1/2, postępuje, ale jest bardzo trudna. Po tym, jak powtórnie wykorzystałem swój drugi podstawowy, trzeci jest zagrożony ... Mam nadzieję, że spotkałem odpowiednich ludzi, mam w każdym razie silne wrażenie.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 10/01/14, 14:44

zawsze możesz zmusić go do grania w gry wideo ...
powinno mu to pomóc poprawić swój refleks
I to nie kosztuje zbyt wiele;)

SixK
0 x
lavedocyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/08/09, 22:41
Lokalizacja: TEUX




przez lavedocyre » 10/01/14, 15:00

Pomoc w grach wideo jest prawdą, gra nie jest tak źle. nintendo - wii - PC. :D

To, co chciałbym trenować, to raczej dobra zręczność

pisząc, logika liczb (+ -: x) jest dla niego chińska.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grandaddy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 21/11/13, 14:19




przez Grandaddy » 10/01/14, 15:56

To dobrze do mnie przemawia, biorąc pod uwagę, że u mnie zdiagnozowano dyspraksję, ale dość późno (pod koniec 3-go, jeśli dobrze pamiętam). Ale myślę, że mój przypadek nie jest tak ważny, jak niektórzy, ponieważ nie rozpoznaję siebie we wszystkich podanych „sugestywnych znakach”.
Ale z drugiej strony rzeczywiście zawsze byłem całkowicie niezdolny do gier logicznych / montażu przedmiotów itp. Nie chcę dziś próbować ponownie. : Mrgreen:

W przeciwnym razie ja również byłem w szkole od dłuższego czasu, zaczęło się poprawiać od pierwszego.

I zawsze miałem dużo problemów we wszystkich pracach ręcznych, myślę, że to prawdopodobnie wiąże się z dyspraksją (to samo dla twojego syna?)
0 x
lavedocyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/08/09, 22:41
Lokalizacja: TEUX




przez lavedocyre » 10/01/14, 16:34

Tak, rzeczywiście jest dość niezdarny z rękami.
Każda dyspraksja jest inna, niektóre objawy są całkowicie nieobecne dla jednego, a bardzo obecne dla drugiego.
Coraz częściej u mojego chłopca pojawiają się trudności matematyczne.
Francuski literuje słowa dyktowania lub koniugacji całkiem dobrze, jeśli chodzi o pisanie, jest to często bardzo przeciętne lub nawet złe.
Z matematyki nie potrafi sobie wyobrazić wartości ... dla niego dodatek czasami daje odpowiedź niższą niż liczba początkowa, nie zwracając na niego uwagi na oczywisty błąd ... ma 9 lat, dowie się, że jest to oczywiste, ale nie powinny być wyrzucane przez innych, którzy są już o rok młodsi, biorąc pod uwagę jego powtórzenie drugiego.
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144