Apogeios, miasto kosmiczne ... francuski ...

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Apogeios, miasto kosmiczne ... francuski ...




przez Christophe » 18/06/13, 13:42

Jest to oczywiście wciąż koncepcja koncepcyjna, zbadana dla 10 000 mieszkańców w zakresie samowystarczalności, ale jest kilka dobrych informacji: http://www.e-archipel.net/Apogeios_1.html

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 18/06/13, 23:46

Nie jesteśmy gotowi na środki technologiczne, a zwłaszcza finansowe, aby zbudować coś takiego.
A co z promieniowaniem? Myślałem, że jeszcze nie rozwiązaliśmy tej kwestii (jeśli dobrze zrozumiałem, w tej chwili jest to najważniejsza rzecz opóźniająca pierwszą podróż na Marsa)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 19/06/13, 00:23

ciekawe, ale zachowajmy nasz prawdziwy dom...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 19/06/13, 09:49

Forhorse napisał:Nie jesteśmy gotowi na środki technologiczne, a zwłaszcza finansowe, aby zbudować coś takiego.
A co z promieniowaniem? Myślałem, że jeszcze nie rozwiązaliśmy tej kwestii (jeśli dobrze zrozumiałem, w tej chwili jest to najważniejsza rzecz opóźniająca pierwszą podróż na Marsa)


ta strona mówi o tym... bardzo krótko: http://www.e-archipel.net/Apogeios_4.html

Jest też ładny stół z tonażami do podniesienia „tam na górze”. :)

Kiedy znamy koszt tony orbitowanej na niskiej orbicie... :zaszokować:

Remundo napisał:ciekawe, ale zachowajmy nasz prawdziwy dom...


Myślę, że to wszystko zostało powiedziane...potem sen nie boli...

To, co podoba mi się w projektach kosmicznych, to poszukiwanie całkowitej samowystarczalności... i dlatego koniecznie poszukiwanie oszczędności!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 19/06/13, 11:45

No cóż, osobiście przerażają mnie tego typu projekty. Ponieważ podstawowa idea jest taka, że ​​pewnego dnia Ziemia nie będzie nadawała się do zamieszkania i będziemy musieli spróbować przenieść się gdzie indziej.
Przesłanie może być nawet odwrotne: „po co chcieć chronić Ziemię? W każdym razie wkrótce będziemy mieli środki do życia w kosmosie, zatem kontynuujmy eksploatację i plądrowanie planety tak długo, jak się da”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 19/06/13, 14:58

Proszę bardzo, dziękuję Forhorse, wszystko zostało powiedziane.....
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 19/06/13, 18:57

Christophe napisał:
Remundo napisał:ciekawe, ale zachowajmy nasz prawdziwy dom...


Myślę, że wszystko zostało powiedziane...


: Mrgreen:
0 x
domcars0
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/03/12, 22:46
Lokalizacja: Ziemia, mała planeta w prawym dolnym rogu.




przez domcars0 » 20/06/13, 14:30

Forhorse napisał:No cóż, osobiście przerażają mnie tego typu projekty. Ponieważ podstawowa idea jest taka, że ​​pewnego dnia Ziemia nie będzie nadawała się do zamieszkania i będziemy musieli spróbować przenieść się gdzie indziej.
Przesłanie może być nawet odwrotne: „po co chcieć chronić Ziemię? W każdym razie wkrótce będziemy mieli środki do życia w kosmosie, zatem kontynuujmy eksploatację i plądrowanie planety tak długo, jak się da”.

Tak było od dawna, to nic nowego... Człowiek najpierw prowadził siedzący tryb życia, potem pewnego dnia stał się nomadą... w poszukiwaniu coraz większej przestrzeni, pożywienia i energii, bo plemię się rozrastało...
Plemię znacznie się rozrosło (wkrótce będzie 10 miliardów).... przygotujcie torby, dzieci będą zaglądać do sąsiadów.... Nie wierzę już, że uda nam się oszczędzić planetę (w to poczucie naprawdę poważne)... tak jak u naszych przodków będzie: odejdziemy albo umrzemy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 20/06/13, 18:14

Więc umieramy...

No cóż, jest praca.....
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET

"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
domcars0
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/03/12, 22:46
Lokalizacja: Ziemia, mała planeta w prawym dolnym rogu.




przez domcars0 » 20/06/13, 19:17

Nie, nie jestem pewien... możemy zostawić... nie wszystkie i nie w stanie "rozwiniętym"... ale w stanie zamrożonego embrionu nie jest to niemożliwe...
Pewne jest, że „dzieci”, które urodzą się dzięki wykryciu przez roboty zdolnej do życia planety i rozmrożeniu ich embrionów w celu rozwoju in vitro, będą musiały nauczyć się, czego te roboty nauczą ich od nas (i że zaprogramujemy je dla nich)... .
Ale nie jest to niemożliwe... podczas większych zmian klimatycznych lub podczas wielkich migracji wiele z nich zostało w tyle.. tam znowu pozostanie ogromna wataha, ale dla każdego żyjącego gatunku najważniejsze jest jego przetrwanie, bez względu na cenę...
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81