Samochód elektryczny czy hybryda plug-in? Porównanie NREL

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Samochód elektryczny czy hybryda plug-in? Porównanie NREL




przez Christophe » 03/03/10, 12:45

Pełne porównanie samochodów w 100% elektrycznych i hybryd typu plug-in (podobnie jak samochody elektryczne z modułem zwiększającym zasięg).

Opublikowano w najnowszym numerze Transport 21 autorstwa Pierre'a Langloisa: https://www.econologie.com/t21-special-v ... -4246.html
Na podstawie badania NREL: https://www.econologie.com/moteur-hybrid ... -4258.html

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Czytaj także: https://www.econologie.com/forums/voiture-et ... t9193.html

ps: Zostawiłem mały artykuł na temat Mercedesa F800 Style, ponieważ też jest w temacie, a byłem zbyt leniwy, aby go przerobić : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 05 / 10, 12: 18, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/03/10, 13:59

: Arrow: Generalnie podzielam opinię P. LANGLOISA o braku długoterminowej wizji tego badania…

Jeśli niestety producenci nadal chcą oferować tego typu alternatywy, nie wyszliśmy z lasu...

Zastanawiam się, czy ostatecznie to badanie NREL nie ma na celu „ostudzenia potencjalnych nabywców” poprzez wpojenie im, że prąd elektryczny jest głupi…

Z mojego punktu widzenia (i mając świadomość innych analiz ekonomicznych, które przeczą tym postulatom) moce i koszty akumulatorów są mocno przeszacowane (w świetle obecnych cen, ale nie na konkurencyjnym rynku).

Jeżeli prawdą jest, że moc na pokładzie będzie większa (20 do 36kWh) od tej, z której korzystam na co dzień (12KWh), to dzienne przebiegi pozwolą na idealną jazdę na rowerze, chyba że oferta technologiczna skupi się na akumulatorach ołowiowych, opcja, która zaczyna być coraz wyraźniejsza, a która cofnęłaby nas o 20 lat pod względem wydajności baterii... Jednak w tym przypadku podane koszty baterii są albo błędne, albo uwzględniają znacznie częstszą wymianę baterii.. .
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 03/03/10, 14:27

To badanie jest bardzo interesujące!
Dzięki Christopher!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 04/03/10, 09:20

Citro napisał:ze znajomością innych analiz ekonomicznych, które przeczą tym postulatom


Gdzie mogę znaleźć to badanie NREL? A czy możesz przytoczyć analizy ekonomiczne, o których mówisz?

Wszystko, czego potrzebujesz do porównania typów akumulatorów, to przeliczenie na kWh dostarczonej w użyciu: masa, cena, energia zużyta podczas ładowania, liczba obsługiwanych cykli, ewentualnie czas ładowania.

W przeciwnym razie powtórzę komentarz, który umieściłem w innym wątku przedstawiającym to badanie:

bernardd napisał:Czy znalazłeś gdzieś źródła tego artykułu? Bo pisanie takiego artykułu bez wskazania jakie masy są brane pod uwagę dla poszczególnych kategorii pojazdów to strata czasu: przemieszczona masa to największy parametr energii...

W przeciwnym razie interesująca jest cena 400 USD za kWh akumulatora: odpowiada to 4000 USD za pojemność 10 kWh odpowiadającą 1 l benzyny, przy liczbie cykli ładowania/rozładowania wynoszącej około 1000.

Oznacza to, że nie licząc ceny energii, sam akumulator kosztuje już 4000 dolarów za 1000 l benzyny, czyli 4 dolary za litr…

Jeśli dodamy cenę energii elektrycznej wynoszącą 0,1 USD/KWh za 10000 1000 kWh, otrzymamy kwotę 5000 USD za energię elektryczną, czyli łącznie 5 USD i XNUMX USD za litr benzyny, bez uwzględnienia strat związanych z ładowaniem/rozładowaniem akumulatora.

Co więcej, w przypadku braku fotowoltaiki na wytworzenie tej energii elektrycznej zużyjemy 4 razy więcej energii cieplnej.

Naprawdę nie ma żadnego interesu gospodarczego, ani lokalnego, ani globalnego.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 04/03/10, 09:27

Gdzie mogę znaleźć to badanie NREL?


Link znajduje się w oryginalnym dokumencie: https://www.econologie.com/t21-special-v ... -4246.html

mianowicie: http://www.nrel.gov/docs/fy10osti/47454.pdf
lustro: https://www.econologie.info/share/partag ... Uo46wI.pdf
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 04/03/10, 09:29

Dziękuję, chociaż czytałem to wczoraj, ale nie widziałem linku :-(

Na szczęście tu jesteś!

Uzupełnienie: jeśli moje oczy są przed dziurami (nie jestem pewien ;-) Nie znalazłem śladu uwzględnienia masy pojazdów w tym badaniu: zaskakujące...

Z drugiej strony dochodzą jednak do krytycznego wniosku: aby akumulatory stały się opłacalne, należy zwiększyć liczbę cykli 10-krotnie.

Albo trzeba podłączyć samochody do sieci podczas jazdy, jak trolejbusy: oryginalne i nieużywane przez pana Langloisa, zaskakujące…
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 04/03/10, 12:30

bernardd napisał:Albo trzeba podłączyć samochody do sieci podczas jazdy, jak trolejbusy: oryginalne i nieużywane przez pana Langloisa, zaskakujące…


Bo w przypadku osób prywatnych jest to po prostu ekonomicznie niemożliwe (kiedy zna się cenę trolejbusu czy linii tramwajowej...).

Z drugiej strony istnieje rozwiązanie pośrednie dla flot własnych: są to autobusy „butelkowe”.

Zasada jest taka, aby zamiast tego szukać dużej autonomii, należy mieć małą (5, 10… 20 km autonomii) i robić częste „mini” doładowania podczas postojów.

Langlois pisze o tym w tym numerze: https://www.econologie.com/t21-le-fiasco ... -4195.html

Dlaczego więc nie wyobrazić sobie tej samej zasady w mieście podczas zatrzymywania się na czerwonych światłach? Co to jest SF? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 04/03/10, 13:11

Christophe napisał:Dlaczego więc nie wyobrazić sobie tej samej zasady w mieście podczas zatrzymywania się na czerwonych światłach? Co to jest SF? : Chichot:


Po tych, którzy narzekają na długość czerwonych świateł, nadejdzie era tych, którzy chętnie tam pozostaną....
Wielorybie poves nie skończyły być masakrowane na szminkę z takimi przerwami w makijażu...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 04/03/10, 14:39

Tutaj, w Kanadzie, akumulatory kwasowo-ołowiowe o mocy 21,6 kW kosztują 1 dolarów CDN (250 dolarów za kW), dlaczego nalegamy na używanie akumulatorów po 57.87 lub 400 dolarów za kW?

Różnica w kosztach mogłaby umożliwić zastosowanie materiałów konstrukcyjnych takich jak aluminium, co zmniejszyłoby ciężar konstrukcji i zrekompensowało nadmierną wagę akumulatorów!

Niestety producenci nie chcą aluminium w produkcji, ponieważ będzie ono trwało zbyt długo!

Nie ujdzie nam to na sucho, chyba że zrobimy własny samochód, jak robi to wielu ludzi!
: Evil:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/03/10, 15:00

bernardd napisał:
Citro napisał:ze znajomością innych analiz ekonomicznych, które przeczą tym postulatom

Gdzie mogę znaleźć to badanie NREL? A czy możesz przytoczyć analizy ekonomiczne, o których mówisz?
Przepraszam, dostaję informacje ze wszystkich stron, nic więcej nie mogę powiedzieć. Była to międzynarodowa synteza różnych geostrategicznych analiz ekonomicznych, które doprowadziły do ​​wniosku, że cena kWh litu zostanie podzielona przez 2 do 2020 r., czyli za 10 lat. Chodziło także o dostępność surowca i jego podaż.
Zostało to ogłoszone, ale chyba już przekazałem informację, że samochód będzie zawierał około 4 kg litu za kwotę 80 euro, czyli niewielką część ceny akumulatora. W przypadku niedostępności bieżących złóż (konflikty gospodarcze lub militarne) eksploatacja litu zawartego w wodzie morskiej podniosłaby koszt materiału do 800 euro, co jest nadal do zniesienia…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113