Matra e-MO, francuski motłoch elektryczny? specyfikacje

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Matra e-MO, francuski motłoch elektryczny? specyfikacje




przez Christophe » 22/06/09, 13:16

Znamy skuter elektryczny od dawna, technologia Li-Ion pozwala teraz na stworzenie elektrycznego tłumu, nawet jeśli jest to bardziej scoot niż tłum, ale dobry :)

Matra ogłasza maksymalną moc 1200 Watts (1,6 ch), dzięki czemu maszyna ważąca 50 kg może toczyć się z prędkością 45 km / h, osiągając maksymalną liczbę kilometrów 40.

Obraz

Matra przedstawia go jako skuter. Na pierwszy rzut oka e-MO wygląda bardziej jak motorower, potomek słynnego „motłochu”, który w latach siedemdziesiątych sprawił szczęście nastolatkom. Można nawet znaleźć pewne podobieństwo do Piaggio Ciao. Tak czy inaczej, motłoch XXI wieku jest „naturalnie” zasilany. Matra ogłasza maksymalną moc 1200 Watts (1,6 ch), dzięki czemu maszyna ważąca 50 kg może toczyć się przy 45 km / h przez maksymalnie 40 kilometrów. Pełne ładowanie wymiennej baterii litowo-jonowej odbywa się w domu w godzinach 2, ale w minutach 90 bateria jest już naładowana do 80%. Dostępny od 14 lat, e-MO jest bezpośrednim konkurentem e-Solex. Cyclo Matra jest trochę mocniejszy, trochę szybszy i droższy. Sprzedawany 1790 €, przy koszcie użytkownika wynoszącym tylko 50 centów za kilometr, e-MO pojawia się jako środek transportu tak ekonomiczny, jak ekologiczny. Paryżanie z przyjemnością dowiedzą się, że miasto Paryż dotuje swój zakup do 400 €. Matra e-MO ma gwarancję dwóch lat, ale pozostaje nieznanym, żywotnością baterii. Ponieważ oddzielnie obiekt jest obciążony 600 €.

Źródło


caractéristiques techniki

Obraz

Oficjalna strona internetowa: http://www.matrasports.com/
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 22/06/09, 13:41

kosztem użytkownika tylko centów 50 na kilometr


tylko ??????
zdecydowanie Figaro i ja nie mamy takich samych wartości!
Przy tym koszcie wolę hybrydowy hummer
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/06/09, 13:44

: Arrow: Projekt jest bardzo miły.
Ma powietrze déjà vu ... Yamaha Passol i the E-droga BHM sprzedawane szczególnie w supermarketach.
Jeśli BHM rozczaruje wielu użytkowników (ale jest to do pokonania dla dobrych majsterkowiczów dzięki modernizacji domu), można założyć, że nie będzie tak samo z Matrą.

Do tej pory Matra VAE jest jednym z najlepszych produktów na rynku. 8)
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/06/09, 14:00

tak, ale KTO kupi mob 1800 euro !!!!

podczas sprawdzania, pomimo dobrych intencji i przekonań, każdy ma właściwe pytania:
dlaczego kupuję tę rzecz?
a dlaczego nie termiczna za około połowę ceny?
z euro 900, ile litrów SP95 kupuję?
Orthe! to jest opłacalne po 20000kms!

Jestem adwokatem diabła (mam scootelec), ale problemem jest cena. i nie przychodź i powiedz mi, że to cena baterii! to nie tylko cena baterii.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/06/09, 14:23

Robią też inne na stronie Matra, MS1. W przednim kole znajduje się drugi pakiet baterii.
Martwi mnie to, ponieważ zwiększa masy nieresorowane. Dobrze toczy się przy 45 km / h, ale zwiększa efekty żyroskopowe koła i pogarsza prowadzenie.
W przeciwnym razie myślę, że powinni również zastosować premię ekologiczną z kołami bonusowymi / malus 2 i kategoriami.
Tak więc w 50cc z karą za 2T i 4T zużywa się za dużo i bonus za elektryczność, przywracając im cenę skutera termicznego.
Do 125 cc ditto, 2T i 4T malus zużywają za dużo i bonus dla innych.
Wreszcie w dużych kostkach takich jak ta, ożywiłaby trochę rynek 400 lub 500cc, ponieważ dla większości zastosowań jest to właściwe.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/06/09, 15:54

Dirk Pitt napisał:tak, ale KTO kupi mob 1800 euro !!!!


Prędkość benzyny tłumu jest w euro 2500-3000 dla 2 lub 3 lat życia (przed przejściem do samochodu ... ale nie nasze dzieci nie są zgniłe ...) ...

ps: dobrze zrobiona Christine
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/06/09, 16:17

Christophe napisał:
Prędkość benzyny tłumu jest w euro 2500-3000 dla 2 lub 3 lat życia (przed przejściem do samochodu ... ale nie nasze dzieci nie są zgniłe ...) ...



nie mówimy o tym samym. maszyna matra jest podobna do maszyny Peugeot Ludix (na przykład) sprzedawanej między 1000 a 1300 euro
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/06/09, 16:19

Mówisz o cenach mafii, mówię o cenach mafii, więc jeśli to jest to samo!

I nie znam wielu nastolatków, którzy muszą robić więcej niż 40 km dziennie, aby iść do szkoły średniej lub na studia.

Nie przeszkadza to, że nadal jest kosztowne ... ale spójrz na cenę kompletnych rowerów elektrycznych: zaczyna się również od 1800 €!

Ale do wyboru między motorem a rowerem, biorę rower, ponieważ jest „słabo zabezpieczony”! Obraz
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/06/09, 22:43

Christophe napisał:Mówisz o cenach mafii, mówię o cenach mafii, więc jeśli to jest to samo!



przykro mi nalegać

porównaj z kategorią równoważną

2500 na 3000 to kategoria powyżej. na przykład elystar Peugeota (2300 euro), ale także 50cc.

to wciąż nie to samo, co ludix

clio i megane, to nie to samo

Obraz

Obraz
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/06/09, 22:46

Nie odwracajmy tłumika (oczywiście wydechu), bo jak na prezentowane osiągi, e-Mo jest oczywiście (zbyt) drogi! Ten sam „problem” jak w przypadku e-Miev ...

Chciałem tylko powiedzieć, że 1800 €, dużo mobeux może zapłacić ... a raczej zarabiać!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165