Jaki samochód elektryczny na jutro?

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Marcellus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/12/08, 10:22

Jaki samochód elektryczny na jutro?




przez Marcellus » 04/12/08, 10:24

Bonjour à tous,

Jesteśmy studentami i pracujemy nad tym, jaki mógłby być samochód elektryczny jutra. Który model będzie odpowiedni? W jakiej cenie ? Itp...
Będziemy potrzebować Waszych opinii na ten temat. Nasz kwestionariusz jest dostępny online pod następującym linkiem:
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=4 ... aVTg_3d_3d

Wiąże się to z odnotowaniem różnych kombinacji cech:
- Pochodzenie producenta
- Typ samochodu
- Autonomia
- Dożywotni
- Cena

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ POMOC ! :D
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 04/12/08, 13:20

Powinieneś już przeczytać wiele rzeczy, które na ten temat powiedziano forum.

Odpowiedziałem na Twój kwestionariusz, ale szczerze mówiąc, pytanie 2 przyprawia Cię o ból głowy.
Powinniśmy uprościć, zadając jedno pytanie na raz.
Na przykład o krajach produkcji (lub produkcji)
Dla mnie nie ma znaczenia, czy samochód jest super ekologiczny i użyteczny. Zatem likwidacja tego tematu ułatwiłaby lekturę.
Dalej jest przedział cenowy
Następnie utrzymanie i autonomia.
Świadomość, że życie to rodzaj wiecznego kompromisu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 04/12/08, 13:49

Zrób mały research na temat forum w temacie „samochód elektryczny” czeka Was mnóstwo debat. Twój problem jest interesujący, ale nie został rozwiązany, wręcz przeciwnie... Odpowiedziałem na Twój kwestionariusz, ale jest on trochę zbyt skupiony na... samochodzie...

Samochód elektryczny jest dobry, ale osobiście wolę pojazdy przystosowane do jego użytku: w mieście jest to albo komunikacja miejska (metro, tramwaj, trolejbus, autobus, taksówka*), albo pojazdy o niewielkiej powierzchni. , hulajnoga, rowerek trójkołowy, rower lub hulajnoga ze wspomaganiem elektrycznym lub bez, rolki i nogi itp.). Większość samochodu nad smartem jest bezużyteczna w mieście. Jeśli dodatkowo słychać hałas i zapach silnika spalinowego! Istnieje tylko kilka wyjątków od korzystania z „klasycznych” samochodów w mieście: taksówka, powrót z wakacji z rodziną lub przyjaciółmi… Krótko mówiąc, wszelkie zbiorowe korzystanie z pojazdu. Samochód w mieście stanowi 80% francuskiego ruchu samochodowego! I tak, przez większość czasu nasi współobywatele poruszają się po obszarach miejskich z prędkością mniejszą niż 50 km/h...
W przypadku pojazdów podmiejskich, sedanów, minivanów i vanów trudno jest konkurować z niesamowitą wydajnością hybryd, co oczywiście nie musi być złe, jeśli napędzane są biopaliwami (nie agropaliwami). ...). To powiedziawszy, w kwestionariuszu nie określono technologii zastosowanych do osiągnięcia 1000 km autonomii. Czy mogą to być pojazdy hybrydowe?

Biorąc pod uwagę moją niechęć do korzystania z samochodu, w Waszych ankietach moje preferencje dotyczące wyboru samochodu nigdy nie sięgają 50%! A jeśli miałbym wybrać, że samochodem będę jeździć tylko raz w tygodniu, to dlatego, że nie było zakładki, żeby wpłacać dwa razy w miesiącu...

Zaskakuje mnie jedno, żywotność pojazdów w Pana kwestionariuszu: średnio 7 lat! Znam sporo pojazdów, które mają kilkadziesiąt lat, aż strach pomyśleć, jak rentowność narzuca wszystkim planowane starzenie się... System oszalał, a ludzie nie zdają sobie z tego sprawy!?

Jeszcze jedna uwaga: interesujące byłoby uwzględnienie średniego zużycia paliwa przez pojazdy: może ono wahać się od prostego do czterokrotnego w zależności od masy, Cx i większości zastosowań pojazdu (teoretycznie sedany są przeznaczone do więcej niż między -podróże miejskie, samochody miejskie i mini...).

W swoich badaniach nad pojazdami elektrycznymi starajcie się nie tylko wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, ale także wykorzystywać wczorajsze i dzisiejsze badania dotyczące innych rodzajów podróżowania:
- Silnik koła Quebecu, obiecująca technologia Pierre Couture postawiona w stan gotowości po przejęciu przez Dassault. Zobacz poniższy film, bardzo interesujący: https://www.econologie.com/forums/moteur-roue-t5425.html

- welomobil: http://fr.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9lomobile
- zwrot pojazdów trójkołowych napędzanych siłą mięśni do Francji (z pomocą lub bez): za dostawyJak Taxi lub lokalizacja.

To powiedziawszy, pomimo faktu, że moje uwagi dotyczą faktu, że Pańskie badanie jest nieco zbyt ukierunkowane, pozostaje ono bardzo interesujące, a wykorzystanie kwestionariusza Surveymonkey jest bardzo dobrze dostosowane. Byłoby miło mieć dostęp do częściowego zliczenia po udzieleniu odpowiedzi...

Powodzenia.
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176