Aeronature Electric Paramotor Center

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
LOTNICTWO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/11/12, 14:11
x 1

Aeronature Electric Paramotor Center




przez LOTNICTWO » 21/10/13, 15:44

Światowa nowość: w pobliżu Montpellier zostaje otwarte pierwsze centrum szkoleniowe samolotów elektrycznych.

Ze swoim torem zatwierdzonym dla ultralekkich samolotów zarezerwowanych wyłącznie do lotów elektrycznych, struktura Aeronature ma na celu nagłośnienie i demokratyzację lotów elektrycznych poprzez oferowanie testów, wypożyczanie i szkolenie w zakresie napędów elektrycznych.
Napęd elektryczny to jeden z najbardziej ekologicznych zmotoryzowanych sportów lotniczych, składa się z elastycznego żagla typu paralotnia oraz podwozia pod silnik przenoszonego na plecach pilota.
Napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 10 Kw napędzającym śmigło, a ładowanie akumulatora o pojemności 40 Ah pozwala mu latać przez prawie godzinę bez wykorzystywania siły nośnej termicznej.
Ponieważ silniki i akumulatory mają długą żywotność, leasing pozwoli uzyskać godziny lotu za rozsądną cenę i rozpowszechnić loty elektryczne w lotnictwie rekreacyjnym.

Otwarcie bazy i szkolenia rozpoczną się w kwietniu 2014 roku.
http://aeronature.com/

Bien à vous

George
1 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 21/10/13, 16:23

technicznie ciekawe.
Chciałbym wiedzieć, czy śmigła są, z grubsza rzecz biorąc, takie same jak termiczne, czy też dla poprawy osiągów są odpowiednio dostosowane: średnica, skok, prędkość, a nawet przeciwbieżne podwójne śmigło?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
LOTNICTWO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/11/12, 14:11
x 1




przez LOTNICTWO » 21/10/13, 16:45

Śmigła napędów elektrycznych są rzeczywiście specyficzne, ponieważ przy ograniczonej dostępnej energii uprzywilejowana jest wydajność.
Są dwumiejscowe (HELIX) lub offsetowe czterołopatowe (E-PROPS) i zbudowane z włókien węglowych.
Zastosowane silniki elektryczne mogą być zredukowane lub o specjalnej konstrukcji do lotu, w którym to przypadku obracają się z prędkością 2200 obr./min.
Ze względu na wagę nie stosuje się przeciwrotatorów.
0 x
George

LOTNICTWO
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/10/13, 22:33

W świecie aeronautyki elektrycznej E-PROPS firmy Electravia słyną z bardzo wysokiej wydajności.

Niedawno przytoczyłem przypadek krewnego, który złamał śmigło swojego australijskiego mikrolotu. Nie mogąc zdobyć oryginalnego śmigła, zamówił śmigło E-PROPS.
Był zdumiony wzrostem mocy, prędkości i oszczędności paliwa, ale przede wszystkim zmniejszeniem hałasu...

Nic dziwnego, że producenci dronów używają tych śmigieł...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089

Re: Centrum napędów elektrycznych Aeronature




przez Christophe » 16/11/22, 22:14

Nowy rodzaj napędu, na pewno o wiele potężniejszy... Mówię, że nic nie mówię... Roll: Roll: Roll:



https://dragonfly-paramotor.fr/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136