Emerytury ... w jakim wieku?

filozoficzne debaty i firm.
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1

Emerytury ... w jakim wieku?




przez Aumicron » 16/06/10, 10:21

Uważam, że ten temat zasługuje na debatę ze względu na wiadomości, a także kiedy widzę tego typu wymianę zdań na inny temat:

Makro napisał:Istnieją inne wyjaśnienia... Wraz ze wzrostem średniej długości życia i przejściem na emeryturę niektórych uprzywilejowanych ludzi, którzy nie są jeszcze całkowicie wyczerpani...
Logicznie rzecz biorąc, około 2075 roku we Francji powinno być więcej stulatków niż ludzi pracy...

Macro, czy naprawdę pracownicy muszą odchodzić na emeryturę całkowicie wyczerpani?
A tym lepiej, jeśli w 2075 roku stulatków będzie wielu.

+ 1 z Sen-no-sen do uwagi o Macro

Sen-no-sen napisał:Zauważam, że wokół mnie jest znacznie więcej całkowicie wyczerpanych emerytów niż uprzywilejowanych!
Trudno mi zrozumieć tę międzypokoleniową niechęć!
0 x
Argumentować.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 16/06/10, 10:42

Problem... Jak jeśli niewielu pracujących, którzy chcą pracować mniej, będzie w stanie zapłacić za styl życia naszych kochanych seniorów, którzy będą żyć dłużej iw lepszym zdrowiu z coraz droższą opieką...

Albo rozszerzymy działalność, albo zablokujemy więcej dużych firm, które przeniosą jeszcze mniej aktywów…

Musimy przestać się wygłupiać. Kontroler biletów kolejowych, kierowca TGV... Nie noszą ich w wieku 50 lat...
Żołnierz, który przez lata mieszkał w burdelach za granicą, może nadal pracować bez wypłacania mu emerytury w wieku 40 lat

Kiedy nauczycielka mająca 3 dzieci......Dowiedz się w jakim wieku może przestać z małą emeryturą...

Nauczyciel akademicki, który pracuje 18 godzin tygodniowo (tak, ale jest praca domowa : Chichot: : Chichot: ) możemy uznać, że już wystarczająco się nadmuchał w jakim wieku??
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 16/06/10, 11:04

Zaprawdę, byłoby czystym szczęściem, gdyby rzeczy pozostały takie, jakie są!
Ale niestety musisz przestać myśleć tylko o swojej małej osobie, system emerytalny to system, który działa tylko wtedy, gdy jest wystarczająca ilość składek, a więc i majątku, w dobrej proporcji do liczby emerytów i wysokości emerytur do wypłaty.

Ponieważ żyjemy dłużej, to fakt, jeśli nic się nie zmieni, to nie może działać, to matematyka!
Więc na pewno będą zmiany!
A kiedy widzę te nieustanne debaty z propozycjami z jednej strony, odmowami i strajkami z drugiej, to mnie kręci w dupie!!

Jednak nie ma nic skomplikowanego, nie ma 36 możliwych rozwiązań:

1) Wydłuż godziny pracy, a tym samym dłużej wpłacaj
2) Zwiększ składki
3) Niższe emerytury
4) Dokonaj eutanazji emerytów, którzy przekroczą określoną granicę wieku
5) Mieszanka 4 poprzednich rozwiązań

Ale oczywiście, gdy tylko jedno z tych rozwiązań zostanie zaproponowane, budzi to ogólne oburzenie na lewicy, skrajnej lewicy i wśród różnych związków, które starają się zachować swoje przywileje. Ale te dupki nie mają mózgu? Trzeba coś zmienić, inaczej system nie mogę chodzić

Kiedy widzę te wszystkie niekończące się dyskusje, kiedy w końcu nie ma 36 rozwiązań, aby rozwiązać problem, jestem zdumiony…

PS: oczywiście rozwiązanie 4 było żartem : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 16/06/10, 11:21

nlc napisał:
PS: oczywiście rozwiązanie 4 było żartem : Mrgreen:


Uśpić...Pitetre pas...utrzymywać przy życiu przez dializę, wielokrotne bypassy, ​​respirator odbytu lub sztuczne pęcherze.. Mycatdes przeszczepy u nieletnich...

Trzeba umieć powiedzieć stop...

Kiedy reżimy i przywileje emerytów władzy... Pisk Pisk Pisk na miejscu... Jedź i zobacz będzie mniej dobrowolnych fenantów na poczcie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 16/06/10, 12:30

nlc napisał:
Kiedy widzę te wszystkie niekończące się dyskusje, kiedy w końcu nie ma 36 rozwiązań, aby rozwiązać problem, jestem zdumiony…

:


Wydaje mi się, że jest to w dużej mierze reprezentatywne dla opinii. Co tłumaczy, dlaczego ta „nieprzyjemna” reforma w końcu przejdzie jak list w poczcie, bez urazy dla związkowców…

A kto się pochwali??? [to mnie najbardziej denerwuje]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 16/06/10, 12:34

Makro napisał:
Trzeba umieć powiedzieć stop...



Całkowicie się zgadzam.

Ale to coś bardzo osobistego. Trochę więcej z nas powinno być mniej „pustych” w środku i trochę bardziej „filozoficznych” niż większość uzależnionych od Aïepod czy AïAïyAïcoś...

Świat do zbudowania.

PS: Wiem o czym mówię. W porozumieniu z lekarzem stwierdziłem, że operacja mojego 86-letniego ojca nie ma już większego sensu... Kilka tygodni później zmarł całkiem spokojnie. Prowadził ciężkie, ale pełne życie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 16/06/10, 12:38

Widzę, że mentalne uwarunkowanie wprowadzone przez rząd działa cudownie!

nlc napisała:
Nie ma jednak nic skomplikowanego, nie ma 36 możliwych rozwiązań:

1) Wydłuż godziny pracy, a tym samym dłużej wpłacaj
2) Zwiększ składki
3) Niższe emerytury
4) Dokonaj eutanazji emerytów, którzy przekroczą określoną granicę wieku
5) Mieszanka 4 poprzednich rozwiązań


Wręcz przeciwnie, istnieje wiele rozwiązań finansowania emerytur, martwi mnie ten okrutny brak wyobraźni! :zmarszczyć brwi:

Zwracam uwagę na fakt, że nigdy nie wyprodukowano na ziemi tyle „bogactwa”, a Francja nie jest wyjątkiem, pomimo spadku wzrostu od końca „chwalebnych lat trzydziestych”, normalnego od systemowego.
Wielkim problemem jest to, że pieniądze zamiast wracać do kieszeni podatników będą teraz zarastać na kontach akcjonariuszy...
Najgorsze jest to, że teraz „ludzie” przyjęli to z rezygnacją!

Tak naprawdę, nawet nie chcąc bawić się w Robin Hooda, można z wielu środków finansować emerytury, na zasadzie „wady i cnoty”, mówiąc prościej, opodatkowywać to, co szkodzi, na korzyść tego, co jest dobre dla społeczeństwa:
Przykład wystawił w powietrze nie kolejne rządy prawicy i lewicy: opłaty za autostrady, samochód z naklejkami.
Moglibyśmy dodać do tego:
1) środki protekcjonistyczne (WTO nie będzie zadowolona!)
2) VAT wzrósł na to, co nie jest „cnotliwe”: luzem: cukier, tłuszcz, pojazd o dużej mocy…
3) powstrzymać uchylanie się od płacenia podatków przez duże francuskie firmy (tylko tyle wystarczy na sfinansowanie niektórych emerytur : Lol: )
4) Przy użyciu przyjaznych dla środowiska metod produkcji energii (poza energetyką jądrową) wykorzystanie wież wirowych i skoncentrowanej energii słonecznej pozwoliłoby obniżyć koszt kw/h o połowę, utrzymując ceny na tym samym poziomie, który obecnie moglibyśmy sfinansować duża część naszych emerytów...
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 16/06/10, 12:48

odwrót ? jaka emerytura?

odkąd się urodziłem (32 lata) mówiono nam, że będziemy musieli pracować dłużej.

Moi rodzice słyszeli ten refren przez wiele lat, także przed moim urodzeniem.

Podjąłem decyzję. Nie będę miał żadnej dźwięczącej i potykającej się emerytury, więc pozbawię się całego życia, żeby nie skończyć w nędzy, kiedy nie będę mógł już pracować…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 16/06/10, 13:19

Sen-no-sen napisał:Widzę, że mentalne uwarunkowanie wprowadzone przez rząd działa cudownie!

Wręcz przeciwnie, istnieje wiele rozwiązań finansowania emerytur, martwi mnie ten okrutny brak wyobraźni! :zmarszczyć brwi:

Zwracam uwagę na fakt, że nigdy nie wyprodukowano na ziemi tyle „bogactwa”, a Francja nie jest wyjątkiem, pomimo spadku wzrostu od końca „chwalebnych lat trzydziestych”, normalnego od systemowego.
Wielkim problemem jest to, że pieniądze zamiast wracać do kieszeni podatników będą teraz zarastać na kontach akcjonariuszy...
Najgorsze jest to, że teraz „ludzie” przyjęli to z rezygnacją!

Tak naprawdę, nawet nie chcąc bawić się w Robin Hooda, można z wielu środków finansować emerytury, na zasadzie „wady i cnoty”, mówiąc prościej, opodatkowywać to, co szkodzi, na korzyść tego, co jest dobre dla społeczeństwa:
Przykład wystawił w powietrze nie kolejne rządy prawicy i lewicy: opłaty za autostrady, samochód z naklejkami.
Moglibyśmy dodać do tego:
1) środki protekcjonistyczne (WTO nie będzie zadowolona!)
2) VAT wzrósł na to, co nie jest „cnotliwe”: luzem: cukier, tłuszcz, pojazd o dużej mocy…
3) powstrzymać uchylanie się od płacenia podatków przez duże francuskie firmy (tylko tyle wystarczy na sfinansowanie niektórych emerytur : Lol: )
4) Przy użyciu przyjaznych dla środowiska metod produkcji energii (poza energetyką jądrową) wykorzystanie wież wirowych i skoncentrowanej energii słonecznej pozwoliłoby obniżyć koszt kw/h o połowę, utrzymując ceny na tym samym poziomie, który obecnie moglibyśmy sfinansować duża część naszych emerytów...


Misie troskliwe też dobrze się sprawdzają : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 16/06/10, 13:21

Superform napisał:odwrót ? jaka emerytura?

Podjąłem decyzję. Nie będę miał żadnej dźwięczącej i potykającej się emerytury, więc pozbawię się całego życia, żeby nie skończyć w nędzy, kiedy nie będę mógł już pracować…


Co robili nasi przodkowie... Myśląc o swojej przyszłości żyjąc może ich teraźniejszość... I do końca pracując na farmie swoich dzieci...
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166