USA: Obama, nowy Kennedy?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

USA: Obama, nowy Kennedy?




przez Christophe » 14/03/08, 10:36

Ciekawa kolumna NouvelObs o kandydacie Obamie (któremu nie mogę pomóc, ale „popieram”) ...

Jeśli nie zabiją Obamy ...

Wielki pisarz amerykańskiej lewicy analizuje stawki kampanii prezydenckiej i widzi w Baracku Obamie nowego Roberta Kennedy'ego autorstwa Russella Banksa

Nowy obserwator. - Osiemnaście miesięcy temu oświadczyłeś w naszej gazecie, że wybory do Białego Domu odbędą się między Johnem McCainem a Barackiem Obamą. Więc kto wygra?
Russella Banków. - O wiele trudniej powiedzieć. Nawet jeśli Hillary Clinton pozostaje silnym kandydatem, wspieranym przez demokratyczną maszynę i kolosalne środki finansowe, Barack Obama wiedział, jak pogodzić całe pokolenie młodych Amerykanów z polityką, co do tej pory inspirowało ich jedynie odrazą i cynizmem. Byli przekonani, że ich głos niczego nie zmieni. Nie widziałem, aby amerykański polityk wywoływał taki entuzjazm w młodości od czasów Roberta Kennedy'ego w 1968 roku, przed jego zabójstwem. Nikt od Bobby'ego Kennedy'ego nie udało się w ten sposób zgromadzić bogatych i biednych, Białych, Czarnych i Latynosów, w koalicji bez ekwiwalentu od czasów Franklina Roosevelta. Wierzę więc w możliwe zwycięstwo Obamy. Ale nie zapominam, że zaledwie czterdzieści lat temu Robert Kennedy został zamordowany, w tym samym roku co Martin Luther King, i to mnie martwi. Obama ma prawie zbyt dużo charyzmy, widoczności, zdolności do zjednoczenia; jednak Stany Zjednoczone są światowym rekordzistą pod względem liczby broni na mieszkańca i wykazują skłonność do przemocy bez równości w świecie zachodnim. Jest tak wielu szaleńców na wolności, którzy byliby gotowi poświęcić swoje życie, aby uzyskać nieśmiertelność. Tylko w lutym byliśmy świadkami co najmniej sześciu masakr w szkołach średnich i na uniwersytetach, które systematycznie kończyły się samobójstwem: są ludzie, którzy są gotowi zabić się lub zostać zabici, po prostu aby móc zabijać innych. Ameryka ma własną różnorodność zamachowców-samobójców, co mnie przeraża.

Chociaż nie podzielam wszystkich pomysłów Obamy, fenomen mnie fascynuje. W wielu punktach uważam to za zbyt umiarkowane. Ale to właśnie jego centralizm pozwala mu rzucić szeroką sieć. Nawet moja matka, 94-letnia chrześcijanka ewangelikalna, która zawsze głosowała na republikankę, tym razem zastanawia się, na kogo będzie głosować. Ta, która nigdy nie miała czarnych przyjaciół, nigdy nie miała kontaktu z czarnymi ludźmi innymi niż moi przyjaciele, nie boi się Obamy. Logicznie rzecz biorąc, powinna głosować na McCaina, ponieważ jest republikaninem i wydaje się być uczciwy, ale ku mojemu zaskoczeniu czuje pociąg do Obamy.

NO - A Stany Zjednoczone radykalnie zmieniłyby swój wizerunek w oczach świata!
R. Banki. - Oczywiście Młodzi Amerykanie zdają sobie sprawę, że nasz kraj stał się stracha na wróble w oczach świata i ubolewają nad nim. Chcą skorzystać z okazji, by znów być dumnym ze swojego kraju. Przez całe życie byli w defensywie: osoby poniżej 30 roku życia naprawdę znały tylko prezydenturę Busha; nawet Bill Clinton jest dla nich tylko niejasnym wspomnieniem. Żyjemy więc w radosnym momencie. Znajdujemy się na rozdrożu: jeśli Obama zostanie wybrany na kandydata demokratycznego, da to nadzieję rozczarowanej i pesymistycznej amerykańskiej młodzieży; ale jeśli zostanie pobity przez McCaina lub zamordowany, rozczarowanie będzie jeszcze gorsze, proporcjonalne do wzbudzonych nadziei. Stany Zjednoczone pogrążyłyby się w rozpaczy i negatywności. Byłby to powrót do bieżących spraw, bez ideału, który wzbudziłby jedynie niezadowolenie i rezygnację, a opozycji towarzyszyłoby poczucie bezradności. A jeśli to Hillary Clinton wygra w Partii Demokratycznej, wówczas popularna koalicja skupiona wokół Obamy nie rozpadnie się długo.


następujące: http://hebdo.nouvelobs.com/hebdo/paruti ... 69289.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
MethodTack
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/01/08, 05:21
Lokalizacja: Quebec, Kanada




przez MethodTack » 14/03/08, 15:32

Nie czytałem więcej, ale zgodnie z tym, co właśnie przeczytałem, Obama byłby dla Amerykanów nowym powiewem świeżości (tak, Amerykanie! Ponieważ do tej pory nie reprezentują Ameryki nazywać się Amerykanami).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 14/03/08, 15:34

Przyznaję, że najciekawsza część dotycząca Obamy została tutaj skopiowana / wklejona :)

Reszta dotyczy raczej szeroko rozumianej polityki państwa amerykańskiego ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
MethodTack
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/01/08, 05:21
Lokalizacja: Quebec, Kanada




przez MethodTack » 14/03/08, 15:45

Christophe napisał:Przyznaję, że najciekawsza część dotycząca Obamy została tutaj skopiowana / wklejona :)

Reszta dotyczy raczej szeroko rozumianej polityki państwa amerykańskiego ...


dzięki więc! Nie marnowałem czasu na czytanie reszty : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 14/03/08, 15:51

Cóż, ja też nie : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
MethodTack
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/01/08, 05:21
Lokalizacja: Quebec, Kanada




przez MethodTack » 14/03/08, 15:59

Christophe napisał:Cóż, ja też nie : Mrgreen: : Mrgreen:


: Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 14/03/08, 17:37

Voii :D

Obamah tutaj, Obamah tam ... Obamah nowy Kennedy ...

Obama ma w ustach tylko jedno słowo „zmiana”, „zmiana”, „na zmianę” „musimy zmienić”

zmień co :: :?

Naprawdę wierzysz, że dzięki temu Ameryka stanie się proeuropejska i prorosyjska!

I robisz wielkie buziaki dla świata arabskiego?

I zatrzymać militarne wsparcie Izraela?

I porzucenie Iraku po połknięciu 1000 miliardów dolarów, tysiące żołnierzy GI mówi: „no cóż, chłopaki, w końcu popełniliśmy błąd, baw się dobrze i sprzedaj nam drogą ropę”

I czy Iran może kontynuować wspierany przez Rosję program nuklearny bez interwencji?

Pozwól mi się śmiać !!!!

Zwłaszcza, że ​​dodatkowo Mc Cane ma wszelkie szanse, aby przejść przed Obamah, ponieważ ten nie ma tyle „wiedzy” w obrębie establishmentu politico militaro industrial, jak pani Clinton, która korzysta z zeszytu adresy jej męża ...

Z USA i dopóki Rosjanie nie w pełni wyzdrowieją (ale to nadchodzi ... kontynuujmy, my Europejczycy smarujemy ich butelką propanu ... Poutine jest oczywiście menadżerem z uściskiem, ale bardzo skutecznym. .) dlatego zawsze będziecie mieli arogancki i bezprawny imperializm, „wyprodukowany w USA, czysty sok”!

Wreszcie, kiedy to mówię, czasami Europejczycy i ja, pierwsi, bardzo cieszymy się, że ich bronimy ... Istnieje grupa dyplomatów, którzy łamią cukier w Stanach Zjednoczonych i którzy z tyłu są bardzo szczęśliwi, że Ricans opalają Irańczyków. To daje im piękną rolę, bardzo uczciwym narodom europejskim ... Pomyśl, te złe USA chcą zastawić pionek gównianym, zgniłym petrodollarom i bardzo agresywnym przeciw Zachodowi, co za skandal!

Tutaj kampanią amerykańską geopolitycznie, a zatem ekonomicznie, jest Bliski Wschód. To klucz do wszystkiego.

Tylko Mc Cane ogłasza kolor, a drugi gra sercem na dłoni ...

Z tego punktu widzenia co najmniej jeden jest bardziej szczery od drugiego : Evil:

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 14/03/08, 17:40

Hej Remundo, czy wolisz zjadacza frytek, który wciąż wydaje mi się + racja niż krzew ??
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 14/03/08, 17:52

Ach ah !! Christophe : Lol:

Tak długo, jak przyjąć zasadę m .... w twarz, o ile najpierw ostrzegamy ... Nie wierzysz?

Kiedy uderzasz w policzek, wolisz, aby ktoś powiedział ci wcześniej lub obudził się rano, uśmiechając się do ciebie dzień wcześniej :P :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 14/03/08, 17:56

Ach coś jeszcze, Amerykanie nie są ani po prawej, ani po lewej stronie ...

Są ... Amerykanami, to znaczy, że myślą tylko o swoim niewielkim komforcie w środku (kilka dobrych, dużych V4 z napędem 4x8, przewymiarowane domy ... masowa konsumpcja, oszustwa giełdowe oparte na nadmiernym zadłużeniu milionów „biednych pracujących”) i ich militarna dominacja na zewnątrz : Chichot:
0 x
Obraz

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120