Pokonaj irytujące życie w poradach 3

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Pokonaj irytujące życie w poradach 3




przez Christophe » 17/09/19, 11:00

Mały film do przemyślenia :)

PIĘKNE życie jest FUCK według tego filozofa:

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pokonaj wstrząsy życia dzięki 3 wskazówkom




przez GuyGadebois » 17/09/19, 11:13

Zgadzam się z tym. Warto poznać (wydobyć) jego szare obszary, aby z nimi walczyć i pokonać, innymi słowy, spróbuj je sublimować, a co bardziej trywialne, nie wahaj się wsadzić rąk w swoje gówno.
Zasadniczo chodzi o „poznanie siebie”, najgorsze i najlepsze. Nienawidzę szczęścia życia, pozytywistów i entuzjastów zen. W większości oddychają kłamstwami, tchórzostwem i strachem przed klarownością.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Re: Pokonaj wstrząsy życia dzięki 3 wskazówkom




przez Christophe » 17/09/19, 12:30

Tylko umiarkowanie się z tym wszystkim zgadzam ... pragnienie, by ludzie mieli kłopoty z ich wzmocnieniem, jest jak powiedzenie, że pieniądze nie przynoszą szczęścia głodującym. Pierwszy z pewnością nigdy nie doświadczył wielkich problemów, a drugi musiał być opancerzony pieniędzmi!

A kto wynalazł ten fałszywy aforyzm, z pewnością obciął drugą część:

„Pieniądze szczęścia nie dają… Oczywiście, kiedy je masz”

Więc jeśli niektóre problemy, niezbyt duże, mogą wzmocnić dojrzałość, inne mogą zniszczyć życie! Chciałbym, żeby ktoś mi wytłumaczył, w jaki sposób możemy wyrosnąć po ludzku z poważnego wypadku, w wyniku którego jesteśmy sparaliżowani lub gorzej od śmierci dziecka ... na przykład ...

Ale prawdą jest, że znam ludzi, którzy czerpią przyjemność ze swojego (małego) gówna ... i którzy, jak mi się wydaje, lubią ich sprowokować ... jakby ich szczęście było w gównie, co zgadza się z opinią wideo.

Oto kolejny fałszywy okrojony aforyzm ...

„Wszystko, co nas nie zabije, czyni nas silniejszymi… poza tym, że może zabijać powoli!”

Krótko mówiąc, moim zdaniem, celem życia jest rozkwit i osiągnięcie swoistej zenitu * bardziej niż ciągłe zapadanie się pod bólem!

Pamiętaj, że stres, który w istocie pochodzi z „kłopotów”, jest główną przyczyną przedwczesnej śmierci w naszych nowoczesnych społeczeństwach: Zdrowotnej zapobieganie zanieczyszczeniom / stres-choroba-a-śmiertelną-materia-szaro-RTBF-t10067.html

* bin tutaj zmieniam się w buddystę! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pokonaj wstrząsy życia dzięki 3 wskazówkom




przez GuyGadebois » 17/09/19, 12:38

Christophe napisał:Tylko umiarkowanie się z tym wszystkim zgadzam ... pragnienie, by ludzie mieli kłopoty z ich wzmocnieniem, jest jak powiedzenie, że pieniądze nie przynoszą szczęścia głodującym. Pierwszy z pewnością nigdy nie doświadczył wielkich problemów, a drugi musiał być opancerzony pieniędzmi!

Oczywiście nie chcę pieprzyć ludzi, mówiłem o mojej sprawie. Rzeczywiście, moja pozycja uprzywilejowanego człowieka Zachodu (choć zajmująca dolną część średniej skali) i moje wybory życiowe (sposób „volem nic foutre al pais), moje narodziny, sprawiły, że to mam. czas na pogłębienie refleksji i introspekcji, co nie ma miejsca w przypadku wielu niestabilnych ludzi, którzy przede wszystkim muszą przeżyć.
Problem z tego rodzaju „trenerem życia” polega na tym, że wydaje się, iż sprawia, że ​​ludzie myślą, że to super proste, a wcale nie! Jednak, jak stwierdzono powyżej, jeśli zgadzam się z niektórymi z jego idei „w absolutu”, to nie żyjemy w absolucie, stąd dystans między mową a realizacją.
Ps: Buddyjski to nie jest złe słowo. Uważam się za „naturalnego buddystę”.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Kamień Rpn
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/09/19, 10:41

Re: Pokonaj wstrząsy życia dzięki 3 wskazówkom




przez Kamień Rpn » 21/09/19, 12:57

Christophe napisał:Tylko umiarkowanie się z tym wszystkim zgadzam ... pragnienie, by ludzie mieli kłopoty z ich wzmocnieniem, jest jak powiedzenie, że pieniądze nie przynoszą szczęścia głodującym.


Witaj Christophe, myślę, że nie w pełni zrozumiałeś cel Fabrice Midal.

W żadnym wypadku nie chce, aby ludzie mieli problemy, główną ideą jego najnowszej książki jest promowanie otwartości na świat i kontakt z jego problemami, aby stawić im czoła, ponieważ w każdym razie są one nieuniknione. Z pewnością życie jest niesprawiedliwe, niektórzy rodzą się ze srebrnymi łyżeczkami w ustach, a inni na dole drabiny społecznej. Ale ostatecznie wszyscy mają własne obawy, nawet jeśli niektóre są większe niż inne. Książka Fabrice Midal ma po prostu pomóc ludziom poradzić sobie z ich problemami, niezależnie od ich natury, od najbardziej banalnych po najstraszniejsze.

Krytykuje ideę zen, która ma na celu oczyszczenie naszych głów i zmusić nas do myślenia o niczym, próbując zapomnieć o naszych kłopotach (stąd zombie). Dla niego to zamyka nas we własnej bańce, bez dostarczania konkretnych rozwiązań naszych problemów. Nie będziemy kłamać, to także dobry sposób na promowanie jego książki, czerpiąc z popularnych obecnie metod „medytacji zen”, stąd myślę, że są pewne nieporozumienia jego sposób myślenia.

Osobiście bardzo podobała mi się jego książka, która w przeciwieństwie do niektórych metod medytacji dostępnych na rynku, nie daje nam procedur „pod klucz” (oddychaj głęboko 2 razy dziennie itp.), Ale raczej popycha nas do refleksji , Możemy rozwiązać nasze problemy (a tym samym zmniejszyć stres i być szczęśliwszym, ponieważ taki jest cel), analizując je inteligentnie, korzystając z własnej świadomości, musimy inaczej rozumieć każdą sytuację. Niestety nie ma magicznej formuły. Ponadto idee, które rozwija w swojej książce, oparte są na filozofach takich jak Sokrates, Arystoteles, Nietzsche i Camus, co daje wiele wskazówek czytelnikowi, który chce pogłębić swoją wiedzę filozoficzną.

Pod koniec filmu opowiada o idei buntu właściwej Albertowi Camusowi, która popycha nas do słuchania naszego sumienia i buntowania się na stałe przeciwko temu, co wydaje się nam niesprawiedliwe lub złe. Wyraźnie zatem pokazuje chęć popchnięcia ludzi do otwarcia się na świat i do reagowania na wszystko, co tam się dzieje, do zostania aktorem, a nie widzem świata, a tym samym własnego życia.

Dlatego nie ma mowy o tym, aby życzyć ludziom (tak pecha), aby uczynić ich dojrzałymi lub wzmocnić. To nie gówno nas zmienia, ale sposób, w jaki na to reagujemy. Musisz stawić im czoła, a nie zamknąć oczy, aby spróbować o nich zapomnieć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pokonaj wstrząsy życia dzięki 3 wskazówkom




przez GuyGadebois » 21/09/19, 21:30

Kiedy triumfujemy nad swoim gównem, stajemy się silniejsi, czyli „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, co niekoniecznie musi mieć miejsce, ponieważ myślę, że to, co nie zabije nas natychmiast, może nas zabić. mały ogień. Stąd idea walki, walki, kopania, wkładania rąk w gówno, triumfu, sublimacji, trawienia, zrozumienia, asymilacji, aby iść dalej z pożytkiem.
Uwielbiałem czytać i ponownie czytać „Użyj tego, czym jesteś” Fun-Changa, który jest lata świetlne od Fabrice'a Midala, który „etnocentre” swój punkt widzenia, ograniczając go do kolejnego zachodniego „trenera życia marketingowego” ...
https://www.babelio.com/livres/Fun-Chan ... -es/702091
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16225
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273

Re: Pokonaj wstrząsy życia dzięki 3 wskazówkom




przez Remundo » 21/09/19, 23:19

: Arrow: życie jest ciągłą walką, której śmierć jest ostatecznym odpoczynkiem

zastanawiać się : Idea:
0 x
Obraz

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181