Aberracje marketingowe społeczeństwa konsumpcyjnego

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Aberracje marketingowe społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Christophe » 13/12/17, 21:12

Oto jest, otwieram ten temat, aby potępić aberracje i inne absurdy naszego marketingowego społeczeństwa… aby zarabiać „pieniądze” za wszelką cenę…

Pierwszy kandydat, 2 ziemniaki w strojach polowych (uh, to belgijski? Uczono mnie w szlafroku... czy może nigdy nie zrozumiałem???) w plastiku z Delhaize (Belgia):

Delhaize_ziemniak.jpg
Delhaize_patate.jpg (56.74 KiB) Wyświetlono 5882 razy


Nie mogę sobie nawet wyobrazić maszyny, która wybierze 2 ziemniaki, które są po 450 g... : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Christophe » 14/12/17, 00:15

Do toalet polecam:

Automatyczna klapa :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: skorzystaj, super promocja!!

WC_automatyczne.jpg
WC_automatique.jpg (110.28 KiB) Wyświetlono 5857 razy


Nie zapomnij o zapasowej baterii (przydatna w razie pilnej potrzeby!) : Chichot: : Chichot:

WC_automatic_battery.jpg
WC_automatique_batterie.jpg (54.02 KiB) Wyświetlono 5857 razy


A żeby to wszystko rozjaśnić lampka nocna miski...

WC_LED.jpg
WC_LED.jpg (248.15 KiB) Wyświetlono 5857 razy


Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Grelinette » 14/12/17, 10:48

Na poparcie komentarza Christophe'a mogę zaświadczyć, że w przypadku różnych projektów, nad którymi pracowałem z zespołami inżynierów lub po prostu studentami szkół inżynierskich, często byłem zaskoczony słysząc, że lepiej było odpuścić prace badawczo-rozwojowe, aby bardziej polegać na marketingu !

Zrozumiałbym, gdyby ci studenci byli studentami szkół biznesowych, ale biorąc pod uwagę studentów inżynierii z wykształceniem technicznym, jest to moim zdaniem odwrócenie uwagi od ich szkolenia, nawet jeśli nie wolno nam zapominać o komercyjnym aspekcie produktu . Wcześniej istniała równowaga między techniczną a komercyjną, jak 2 przeciwne siły, które prowadzą do równowagi. Teraz to pieniądze dają kierunki i decyzje.

Tłumaczenie: Lepiej zrobić podrobiony, kruchy i tani produkt i sprzedawać go więcej, niż dobry produkt, który będzie trudniej sprzedać i który będzie służył przez długi czas! (Do pewnego stopnia przyszłych młodych inżynierów uczy się „planowanego starzenia się”).

Niektórzy studenci kierunków technicznych powiedzieli mi również wyraźnie, że czasami ich nauczanie opierało się bardziej na komercyjnej stronie niż na technicznej stronie ich pracy.
Na przykład dla niektórych ważnych części mechanicznych zaleca się ich skomplikowanie, a nawet stworzenie niezbędnego narzędzia do ich montażu/demontażu, aby sztucznie zwiększyć sprzedaż poprzez produkty pochodne, a także wygenerować obowiązkowe szkolenia dla mechaników.

Jest to również powtarzająca się krytyka, którą słyszymy o niektórych zaawansowanych szkołach technicznych, a mianowicie, że ich nauczanie odchodzi od podstaw technicznych, by ulec syreńskiemu śpiewowi handlu i marketingu.
Niedawno słyszałem, jak inżynier z politechniki ("X") zarzucał pewnym wyborom swojej szkoły, która teraz zapewniała szkolenia z finansów, które zachęcały świeżo upieczonych inżynierów do przyłączenia się do świata bankowości i spekulacji w celu tworzenia złożonych i bardzo soczystych produktów finansowych.
2 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Lolounette » 14/12/17, 11:24

przemysł spożywczy jest, jak sądzę, mistrzem we wszystkich kategoriach pod względem słabości handlowej!

na przykład sprzedajemy ci semolinę na tacy po złotej cenie do odgrzania przez 2 minuty w kuchence mikrofalowej, podczas gdy przygotowanie suchej, wstępnie ugotowanej kaszy manny zajmuje... 2 minuty w kuchence mikrofalowej Roll:

a gdyby tylko to było, przekazuję ryż w workach i inne bzdury tego rodzaju, że jest to okropne!
Ponadto większość tych środków spożywczych ma stały kontakt z plastyfikatorami, do których osobiście mam ogromne nieufność. Nie zdziwiłbym się, gdyby ich uogólnienie w kontakcie z żywnością wzbudziło poważne obawy dotyczące zdrowia publicznego w nadchodzących latach.

Krótko mówiąc, coraz bardziej uciekam od przygotowanych płaskich półek supermarketów, tyle głupoty mnie bardzo męczy! :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Christophe » 14/12/17, 11:35

Grelinette napisał:Często byłem zaskoczony słysząc, że lepiej było odpuścić badania i rozwój, aby bardziej polegać na marketingu!


Bardzo dobry komentarz mój drogi Greli! Po wyszkoleniu inżyniera „mechanika energii” w latach 1998-2001… w marketingu zrobiliśmy bardzo niewiele (niejasno pamiętam kursy z księgowości i psychologii przemysłu… to właśnie przyniosło więcej marketingu).

W rzeczywistości zostaliśmy wyszkoleni bardziej jako wykonawcy niż jako menedżerowie czy przedsiębiorcy (którymi zazwyczaj jestem osobiście), więc opracowywanie specyfikacji i wdrażanie ich, przeprowadzanie różnych pomiarów i kontroli, ale wcale nie w celu opracowania strategii marketingowej…

Więc trening musiał ewoluować...Niestety nie dziwi mnie to., nadal należę do "starej gwardii" i nie mam prawa do takich wypowiedzi...

W Europie Zachodniej produkujemy coraz mniej przemysłowo… z wyjątkiem przemysłu spożywczego i wysokich technologii. Niedawno dowiedziałem się przypadkiem, że piece Deville zniknęły, ale były dość znane! Kolejna upadająca „francuska historia przemysłu”… To mnie zasmuca, Francja jest w trakcie popełniania samobójstwa całego dziedzictwa przemysłowego... więc „logiczne” (ale mimo wszystko smutne) jest, że formacje dostosowują się…

Tak bardzo Twój komentarz wcale mnie nie dziwi..

Mały nawias marketingowy: oglądam dobry serial Madmen, który polecam wszystkim, śledzi agencję reklamową w latach 60-75... to głównie ze względu na ewolucję społeczeństwa w tamtych latach jest to "interesujące".

Na przykład: musieli się dostosować do nadejścia telewizji, oczywiście niektórzy starzy decydenci agencji na początku w ogóle w to nie wierzyli, widzieliśmy też zabójstwa Kennedy'ego i Luthera Kinga, początek końca dyskryminacji rasowej , widzimy też, że pieniądze płynęły wtedy swobodnie (dyrektor-projektant-twórca mógł kupić mieszkanie w Nowym Jorku za 18-miesięczną pensję... krótko mówiąc, w mniej niż 3-4 lata przy zachowaniu ostrożności) ... w skrócie historycznie jest dobrze zrobione! Ach tak i co pili w biurach (w tym momencie przypomina to trochę bardzo dobre 99 frs z Dujardin też)!! : Mrgreen:

3 TOP10 w serii:





0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Christophe » 14/12/17, 11:38

Lolounette napisał:na przykład sprzedajemy ci semolinę na tacy po złotej cenie do odgrzania przez 2 minuty w kuchence mikrofalowej, podczas gdy przygotowanie suchej, wstępnie ugotowanej kaszy manny zajmuje... 2 minuty w kuchence mikrofalowej Roll:


Ach, nie znam tego, jeśli zobaczysz go ponownie, zrób zdjęcie i wyślij tutaj (uwaga dotyczy wszystkich...) :)

Lolounette napisał:Ponadto większość tych środków spożywczych ma stały kontakt z plastyfikatorami, do których osobiście mam ogromne nieufność. Nie zdziwiłbym się, gdyby ich uogólnienie w kontakcie z żywnością wzbudziło poważne obawy dotyczące zdrowia publicznego w nadchodzących latach.


Ledwo i prawie tylko to można znaleźć i denerwuje mnie jak kupuję (nie robiąc tego celowo) no cóż, odwracam torbę przed gotowaniem ze względów zdrowotnych, nie chcę jeść ftalanów ani bisfenolu z moim ryżem : Mrgreen:

Lolounette napisał:Krótko mówiąc, coraz bardziej uciekam od przygotowanych płaskich półek supermarketów, tyle głupoty mnie bardzo męczy! :(


Ryż w saszetkach to podstawowe pożywienie... na szczęście wciąż istnieją alternatywy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Christophe » 14/12/17, 11:42

Z klementynkami owiniętymi w celofan, Carrefour (Brazylia) dobrze sobie poradził, znalazłem to tutaj: https://www.spi0n.com/actu-animee-tranc ... barquette/

plasterki-klementynki-mandarynki-taca-do obierania-carrefour.jpg
plasterki-klementynki-mandarynki-peeling-barquette-carrefour.jpg (219.94 KiB) Wyświetlono 5838 razy




(trochę surowe, ale dobre...)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Ahmed » 14/12/17, 12:12

Nawiązując do stosownych uwag dot GrelinetteTo całkiem normalne, mówiąc ewolucyjnie, że marketing ma pierwszeństwo przed technicznym, ponieważ ten ostatni jest tylko środkiem, podczas gdy cel jest abstrakcyjną wartością, którą można zrealizować tylko poprzez wymianę. . Nieważne, co sprzedajemy, byle transakcja mogła się odbyć...

Piszesz:
Na przykład dla niektórych ważnych części mechanicznych zaleca się ich skomplikowanie, a nawet stworzenie niezbędnego narzędzia do ich montażu/demontażu

Nazywa się to „blokowaniem”, które skutecznie zapewnia ekskluzywność. Pamiętam moją pierwszą małą szlifierkę „Black and Decker”, którą nabyłem w pośpiechu (pozostała tylko ta marka) i szybko tego pożałowałem: średnica* tarcz była niestandardowa i trzeba było koniecznie używać tarcz sygnowany marką; Szybko pozbyłem się maszyny na standardowy model, ponieważ wszystkie inne marki ustawiają się na wspólnym otworze...
Na szczęście dla wielu narzędzi istnieje pewna standaryzacja, ponieważ jest to również kryterium wyboru dla czujnych nabywców.

* Otwór = średnica płytki przyjmującej tarczę i centrującej ją na wale napędowym.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Marketingowe aberracje społeczeństwa konsumpcyjnego




przez Christophe » 26/12/17, 12:51

Nie tak naprawdę aberracje, ale marketingowa klapa (a więc też można ją postrzegać jako aberracje, ale nie w sensie tworzenia tego tematu…), które są gromadzone w „Muzeum Niepowodzenia”, ale często stoją za nimi duże firmy: http://bfmbusiness.bfmtv.com/entreprise ... 47682.html

Znałem Blak Cola: lubiłem monopol Trumpa… za bardzo, niedaleko od humoru obcych!!

Woda toaletowa Harley, której chyba też używałam, :)



Mysz ze skanerem jest przodkiem kodów QR, podobnie jak Newton firmy Apple jest przodkiem smartfonów…

Jedną z pierwszych zasad marketingu jest to, aby nie mieć racji zbyt wcześnie. :)

10 innych błędów marketingowych:

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152