Obliczenia energetyczne dla energii słonecznej.

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
olivier67
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/03/10, 14:11

Obliczenia energetyczne dla energii słonecznej.




przez olivier67 » 15/03/10, 14:38

Witam,

Mam na imię Olivier, przeglądałem to przez jakiś czas forum aby uzyskać informacje na temat silników Panton itp.

Wracam dzisiaj do Was, bo mam wątpliwości co do mojego rozumienia energii słonecznej.

Studiuję sposoby wychwytywania energii słonecznej.
Chciałem wiedzieć, czy moje rozumowanie jest prawidłowe.

Słońce emituje określoną liczbę w/m².

Jeśli chcesz podgrzać wodę w rondlu.
Z jednej strony mamy płytę elektryczną o mocy 1400 W, a z drugiej system przypowieści o lustrze z letnim słońcem, który zapewnia strumień słoneczny o wartości 1400 W/m², a wszystko to jest skupione na ogniskowej za pomocą paraboli o powierzchni 1 m².

W idealnym modelu bez uwzględnienia strat, problemów z wydajnością itp. i posiadającym patelnię, która pochłania całą energię słoneczną, nie odbijając żadnej.
Czy patelnia nagrzeje się tak samo z płytą i z parabolą?

Zasadniczo próbuję się dowiedzieć, czy koncentrujemy energię słoneczną, czy możemy obliczyć skoncentrowaną moc po prostu ze stosunku w/m² słońca pomnożonego przez powierzchnię paraboli i czy możemy przybliżyć tę moc do równoważności mocy płyta elektryczna?

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt niejasny w swoich wyjaśnieniach.
Z góry dziękuję.

:P
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/03/10, 14:53

Powitanie olivier67. : Chichot:

: Arrow: Twoje rozumowanie jest prawidłowe, a obliczenia spójne. : Arrowu:
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90