Wyszukaj porady dotyczące słonecznej ciepłej wody

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Batum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/02/09, 21:25
Lokalizacja: Karaiby

Wyszukaj porady dotyczące słonecznej ciepłej wody




przez Batum » 24/02/09, 21:49

Halo

Mieszkam w Indiach Zachodnich, obecnie bardzo „gorącym” regionie na wszystkich poziomach.
W najbliższym czasie chcę zamontować solarny podgrzewacz wody. Chciałbym aby dołączył do obecnej klasycznej instalacji czyli prosty elektryczny podgrzewacz wody i służył przede wszystkim do pralki i zmywarki.

Dziękuję za linki i schematy, których nie mogłem znaleźć, wykonując „szukaj”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/02/09, 20:34

są zestawy solarne z termosyfonem. proste i skuteczne w słonecznym regionie.
Z drugiej strony, aby mieć pierwszeństwo, piłka powinna być wymieszana. chyba że zrobisz ręczny priorytet;)
A twoje maszyny muszą być zaprojektowane dla. niełatwe...
0 x
Batum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/02/09, 21:25
Lokalizacja: Karaiby




przez Batum » 28/02/09, 01:58

Dzięki za odpowiedź, ale to nie jest to czego szukam.
Mam dobrą wiedzę na temat detektorów płaskich, ponieważ wykonałem jeden 20 lat temu z zaskakującymi wynikami za niewielkie środki, które wtedy zainwestowałem.
Zbadałem, co mogłoby być najlepsze - tj. ekonomiczne, proste w wykonaniu, bez regulacji elektrycznej, do dodania do standardowej instalacji (elektryczny podgrzewacz wody) tutaj w Indiach Zachodnich.
Wynika z tego kilka rzeczy:
Zalecenia dotyczące instalacji są przede wszystkim, co jest normalne, przeznaczone dla Francji kontynentalnej, a nie dla departamentów zamorskich.
W rozszerzeniu odnosimy się również do prostych instalacji termosyfonowych, których jest najwięcej w obrocie ici.
Kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę „słoneczne ogrzewanie wody”, nie tylko masz mnóstwo pomysłów, ale to, co się wyróżnia, dla regionów, w których nie należy obawiać się mrozów, to rozwiązanie „wsadowe”. sama pamięć jest czujnikiem.
Mam stary elektryczny podgrzewacz wody, który został złomowany, ponieważ rezystory były zasysane, i planuję użyć go ponownie do tego zastosowania (partia).
A jako mechanik chłodnictwa mogę ponownie wykorzystać panele chłodnicze do izolacji.
Skąd pytanie: Jeżeli podgrzeję swoim wsadem wodę przed elektrycznym podgrzewaczem wody, to czy woda w zasobniku będzie opadać w elektrycznym CE?
A jak nie spadnie to jaka będzie oszczędność skoro zadziałają rezystory CE (chyba że ustawisz termostat na niższą niż średnia wartość)?

Tutaj przedstawiam pomysł na wszystkie tropikalne Domiens.

Batum
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 28/02/09, 18:13

Zejdzie, pchany presją sieci.
Wadą systemu jest to, że chlebak nie nagrzeje schłodzonego CE. Do tego potrzebna byłaby pętla z cyrkulatorem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Proszę o poradę w sprawie instalacji ciepłej wody użytkowej




przez Did67 » 28/02/09, 19:32

Batum pisze:
być stosowany głównie do pralek i zmywarek.

Dziękuję za linki i schematy, których nie mogłem znaleźć, wykonując „szukaj”.


W przypadku pralki: wiedz, że zwykle tylko cykl prania działa z gorącą wodą; poza marnowaniem trzy razy większej ilości ciepłej wody, trzeba znaleźć system przełączania z ciepłej wody na zimną pod koniec cyklu prania... Może w Twoim domu nie jest to decydujące? U nas kalorie zbyt trudne do zebrania, żeby je zmarnować... Jedyne skuteczne rozwiązanie: specjalne ekspresy z przyłączem do ciepłej wody i drugim do zimnej wody (Bosch robi taki w akceptowalnej cenie - ok. 500 € w Niemczech! Jestem oczywiście podając to jako ogólną informację!!!)

Do zmywarki: zużywa bardzo mało wody, około dziesięciu litrów; dlatego odległości muszą być krótkie, w przeciwnym razie zimna woda z rury trafia do zmywarki, a gorąca woda ostygnie w rurze, nie docierając do zmywarki! Zerowy wynik!
0 x

 


Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88