Klimatyzator słoneczny

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
karmel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/06/08, 20:34

Klimatyzator słoneczny




przez karmel » 30/06/08, 20:39

witam prosiłbym o opinie osób używających klimatyzatora solarnego (klimatyzator split z + panelem solarnym) widzianych na stronie eolpower dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 30/06/08, 20:54

Po pierwsze, będziesz potrzebować dobrej powierzchni paneli do zasilania klimatyzatora.
Osobiście uważam, że prawdziwy klimatyzator solarny to klimatyzator absorpcyjny, zainstalowany w piwnicach Banyuls sur Mer lub w Sophia Antipolis. Przy cenie za m² fotowoltaiki powinno to być jeszcze bardziej opłacalne.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
karmel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/06/08, 20:34

klimatyzator słoneczny




przez karmel » 30/06/08, 22:59

możesz iść i zobaczyć witrynę

Kod: wybierać

http://www.eolpower.fr/
dziękuję
bo mam zamiar zamontować splita ale jak to solar to tym lepiej
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 01/07/08, 00:38

Tego typu produkt kosztuje znacznie więcej niż tradycyjny split, a zapewnia niewielką dodatkową wydajność, najwyraźniej grupa nadal ma swój wymiennik powietrza, nie interesuje go zima...

Panel słoneczny działa tylko w trybie ogrzewania i gdy jest słońce, do tego należy dodać, że są 2 obwody zamiast jednego

Polecam system split typu INVERTER z czynnikiem R410, który będzie działał bezproblemowo do -20°C na zewnątrz.

Słoneczny system klimatyzacji działa bez sprężarki, jest to system, który powoduje chłód, gdy świeci słońce. Trzy możliwe systemy to:
- Adsorpcja
- Absorpcja
- wysuszenie
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 01/07/08, 09:37

niektóre piwnice na południu są chłodzone za pomocą agregatu chłodniczego zasilanego TERMICZNYMI panelami słonecznymi.

Aby zrobić zimno z ciepła, spójrz na koniec strony i poznaj 3 techniki (ab, ad, dessic):
http://www.nrjrealiste.fr/solaire/four_frigo.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 01/07/08, 10:14

Jeśli chodzi o adsorpcję, dość kompletny artykuł tutaj: https://www.econologie.com/le-froid-sola ... -3265.html

W temacie głosuję na pół spamu... :|
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 60