Termiczna energia słoneczna dla litrów 7000 dziennie

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
maximan86
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/04/08, 19:17
Lokalizacja: pogarda

Termiczna energia słoneczna dla litrów 7000 dziennie




przez maximan86 » 24/04/08, 19:37

Dobranoc wszystkim ,

Jestem uczniem 2 roku automatyki domowej BTS w Liceum im. Louisa Pasteura w Hénin Beaumont w regionie Pas de Calais, a jako projekt końcowy wybrałem zarządzanie słoneczną ciepłą wodą na potrzeby cateringu szkolnego i zakwaterowania pracowników .
Mój projekt ma być gotowy do 12 maja, ale nie mogę dostać wyceny od fachowców, bo jak usłyszą słowo "projekt studyjny" to uciekają... Ale nie powinni, bo ten projekt będzie gotowy do 2009 roku .

Dysponuję całą teczką, aby móc ustalić kosztorysy (zużycie, plan budynków...)

Budynki i niektóre obiekty Liceum Ludwika Pasteura pochodzą z 1959 r. W 2002 r. wyremontowano warsztat, aw 1997 r. wybudowano budynek gastronomiczny. Ten ostatni może pomieścić dziennie około 650 osób.

Obecnie produkcję ciepłej wody użytkowej zapewnia wymiennik płytowy podłączony do kotła gazowego.

W ramach Agendy 21 Rada Regionalna promuje wdrażanie rozwiązań alternatywnych do konwencjonalnej produkcji energii.

W tym kontekście szkoła chce opracować rozwiązanie wykorzystujące energię słoneczną do podgrzewania wody na potrzeby szkolnego cateringu, a także zakwaterowania pracowników. Deklarowany cel jest potrójny:

¤ Po pierwsze, osiągnij oszczędność energii
¤ Po drugie, być platformą technologiczną w zakresie energii odnawialnej
¤Po trzecie, przyjmij proaktywną politykę środowiskową.

Kurator oświaty, pan BRESSAN, prosi o wykonanie studium techniczno-handlowego systemu zarządzania ciepłą wodą użytkową, z propozycją oszacowania oszczędności energii i zwrotu z inwestycji.

Akta będą przedmiotem propozycji skierowanej do stałego komitetu Rady Regionalnej Nord-Pas-De-Calais przez pana BRESSANA. Po złożeniu wniosku i jego akceptacji można było zaplanować prace na rok 2009.

Jestem do Państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.
W związku z tym poszukuję osób lub firm, które byłyby w stanie przedstawić mi oferty z różnymi typami paneli (odkurzacz, plan, dywan solarny, termosyfon itp.) oraz szczegóły dotyczące zwrotu z inwestycji.

Twoja pomoc byłaby dla mnie bardzo cenna!

Dziękuję bardzo!
0 x
Niektóre
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 25/04/08, 09:29

czy wykonałeś już swoje studium wykonalności i wymiarowania. W ramach projektu badawczego musisz zacząć od tego. korzystając z informacji zebranych z tej lub innych stron, dokonaj własnego oszacowania zapotrzebowania na energię, obliczeń paneli słonecznych, orientacji paneli, niezbędnych powierzchni. pojemność magazynowa itp.
jeśli jeszcze tego nie zrobiono.
wtedy kosztorys jest tylko jednym punktem pliku pozwalającym zweryfikować aspekt finansowy i obliczyć m.in. rentowność projektu.
w najgorszym przypadku, jeśli masz wszystko zwymiarowane, możesz zebrać ceny materiałów w sieci. dla MO z kolei niezbędna będzie opinia fachowca do oszacowania czasu pracy.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
maximan86
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/04/08, 19:17
Lokalizacja: pogarda




przez maximan86 » 25/04/08, 15:22

Witam,
tak, to badanie jest już wykonane, mam wszystkie badania funkcjonalne i specyfikacje.
Do wymiarowania dzięki oprogramowaniu simsol znalazłem około 100m2 paneli (kolektorów płaskich), a budynki są zorientowane na południe, co jest idealne.
Ale teraz do mojego projektu potrzebuję cytatów z fachowców, na których kurator oświaty będzie polegał przy ubieganiu się o fundusze z regionu.

I poszukuję też paneli lub innego sprzętu do instalacji fotowoltaicznej (HS, czyli gotowy do liceum czyli połowa czerwca) aby przedstawić zasadę działania w realu a nie tylko na schemacie na projektorze .
Może to być dobry chwyt reklamowy dla małej firmy, ponieważ wiele osób przyjdzie, aby zobaczyć modele projektów.

Cordialement
Max
0 x
Niektóre
Avatar de l'utilisateur
momotopo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/06, 19:33
Lokalizacja: Na północ
x 1




przez momotopo » 28/04/08, 12:14

Współrzędne Twojego problemu podałem lokalnej firmie działającej w branży, która zwykle powinna skontaktować się z kierownikiem w celu sfinalizowania badania.

Chodzi o firmę ENERGEOS.

Kod: wybierać

http://www.energeos.com/catalog/index.php
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 28/04/08, 12:29

Inne rozwiązanie:

Poszukaj w serwisie app.com i zapytaj Mykietę, wydaje mi się, że to ona, to admin; spójrz w forum zadzwoń to znajdziesz.

Są też inni współpracownicy, z których niektórzy mieszkają w Chti Nord, trzeba zajrzeć do forum. Są to instalacje do samodzielnego montażu.

inny http://www.chaleurterre.com/wiki/doku.p ... re_membres: jest uczestnikiem forum który jest instalatorem i umieszcza swoje instalacje w sieci forum, to Michel83 (mieszka w Var, ale szacunkowo to nie problem).

to powinno ci pomóc.

Vari pb to termin 12 maja.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98