Kuchenki solarne dla Banda Aceh

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Mesnil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/12/06, 15:42

Kuchenki solarne dla Banda Aceh




przez Mesnil » 21/12/06, 15:50

Widziane na giełdzie:
Alcan: dostarczy kuchenki słoneczne w celu promowania zrównoważonego rozwoju w Indonezji Finance plus w dniu 21 o godzinie 12:06.
Projekt „Mechanizm czystego rozwoju”....

Alcan dostarczy innowacyjne garnki i kuchenki solarne 1.000 rodzin wiejskich w regionie Banda Aceh w Indonezji w ramach wspólnego wkładu w wysokości 450.000 XNUMX euro z Klimaschutz eV na projekt „Mechanizm czystego rozwoju” (CDM) mający na celu ochronę środowiska. Wykorzystując odnawialną energię słoneczną, paraboliczna kuchenka słoneczna gotuje wodę, która zabija bakterie i gotuje jedzenie. Ma na celu zmniejszenie zależności regionów rozwijających się od tradycyjnych źródeł energii, takich jak drewno i paliwa kopalne.

Klimaschutz eV działa jako partner w lokalnej koordynacji „Projektu Aceh 1 Solar Cooker Project, Indonezja”, a także produkuje kuchenki w Acehu i nadzoruje ich użytkowanie przez następne siedem lat. Jest to pierwszy niemiecki projekt CDM zarejestrowany przez Biuro Klimatyczne ONZ. Projekty CDM zdefiniowano w artykule 12 Protokołu z Kioto jako mające na celu ochronę globalnego klimatu w zrównoważony sposób oraz promowanie transferu technik ochrony klimatu pomiędzy krajami uprzemysłowionymi a krajami rozwijającymi się.
0 x
IGNORANT (n.) osoba nieposiadająca pewnej wiedzy, którą znasz, i wyposażona w pewne inne, o których nie wiesz zupełnie nic.
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/12/06, 15:57

cholera, za 450 € kuchenka słoneczna i miska są tacy, którzy nie stracą pieniędzy.

Za 100000 XNUMX € biorę rynek i wielkie wakacje z zyskami : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 21/12/06, 16:00

Zac napisał:cholera, za 450 € kuchenka słoneczna i miska są tacy, którzy nie stracą pieniędzy.


+1, ale nie zaskakujące w zależności od źródła: „Finanse plus”

Ponadto musimy „wampiryzować” dotacje dla Trzeciego Świata…
:płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/12/06, 16:16

Christophe napisał:Ponadto musimy „wampiryzować” dotacje dla Trzeciego Świata…
:płakać:


cóż, branża budowlana wysycha :płakać:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 21/12/06, 18:11

LOL,

Nie przyjrzałem się uważnie.
Ale czy ktoś ma jakieś przepisy na gotowanie w piekarniku solarnym?
Bo jeśli gotowanie kiszonej kapusty zajmie nam jeden dzień, to nie jest to wielka sprawa.

Spróbuję się temu przyjrzeć, jeśli nie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 21/12/06, 18:17

freddau napisał:Bo jeśli gotowanie kiszonej kapusty zajmie nam jeden dzień, to nie jest to wielka sprawa.


Nie jest on przeznaczony dla nas, ale dla paskudnych afrykańskich trucicieli, którzy wycinają lasy za bardzo, żeby ugotować jedzenie… To żółta ironia, ale słyszałem, jak YA Bertrand odważył się to powiedzieć ze szczytu swojego helikoptera! ! : Mrgreen:

Pb: Piece solarne są niezgodne z ich tradycjami kulinarnymi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/12/06, 18:31

Christophe napisał:Pb: Piece solarne są niezgodne z ich tradycjami kulinarnymi...


Nie wszędzie.
a dla fredau masz wiele przepisów w małej książeczce sprzedawanej (taniej) pod adresem http://www.idsolaire.com/ (nie mam żadnych akcji, ale je lubię)
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Mesnil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/12/06, 15:42




przez Mesnil » 22/12/06, 08:03

Link do gotowania słonecznego w Afryce.
http://solarcooking.org/francais/ActeColloque05_V1.pdf
i drugi dla (zachodnich) przepisów.
http://solarcooking.org/francais/recipes-fr/index.htm
0 x
IGNORANT (n.) osoba nieposiadająca pewnej wiedzy, którą znasz, i wyposażona w pewne inne, o których nie wiesz zupełnie nic.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123