Solarny podgrzewacz wody, kocioł olejowy i piec kotłowy

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
jemioła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/01/17, 17:03

Solarny podgrzewacz wody, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez jemioła » 24/01/17, 17:56

Witam, chciałbym mieć opinię na temat systemu centralnego ogrzewania z:
Jako źródło energii: słoneczna energia cieplna, samodzielnie zbudowany piec kotłowy i kocioł olejowy.
Jako emitery ciepła: grzejniki standardowe (grzejniki 10)
Objaśnienie schematu:
4m2 paneli słonecznych zasila zbiornik 300l (podwójny wymiennik)
Piec kotłowy i kocioł zasilają grzejniki, a zbiornik buforowy zasila również grzejniki, jeśli woda w zbiorniku jest wystarczająco gorąca.
Wreszcie zimą zbiornik litrowy 300 będzie zasilał ogrzewanie i tylko obieg grzewczy, a poprzez przełączenie zaworu torowego 3 (ręczny z przełącznikiem w domu) ciepła woda jest podgrzewana latem za pomocą paneli (Produkcja ciepłej wody przez zbiornik odbywa się tylko latem)
Wadą mojego systemu jest to, że kocioł zasila bezpośrednio grzejniki, a nie zbiornik buforowy w celu magazynowania ciepła, ale zadaję sobie pytanie, jak zasilać zbiornik buforowy zawsze zwrotem ciepła, który jest zasilany przez zbiornik buforowy lub kocioł.
Czy uważasz, że schemat może działać tak, jak jest?
(Brakuje niektórych elementów bezpieczeństwa)
Z góry dziękuję.

Obraz
0 x
jemioła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/01/17, 17:03

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez jemioła » 24/01/17, 18:44

Lub butelka odsprzęgająca. Lub potrzebujesz potrójnego balonu wymiennika, na którym podłączymy piec kotłowy do wymiennika 3eme.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez Dirk Pitt » 25/01/17, 13:26

twój balon na tym schemacie jest niczym innym niż balonem buforowym ?????
jest to zbiornik CWU. dlatego jest on napełniany ciepłą wodą podgrzewaną przez słońce i podgrzewa powrót grzejników.
działa poza tym, że piec kotłowy, którego moc jest słabo kontrolowana, nie będzie zbyt często wykorzystywany, ponieważ gdy wytwarza zbyt dużo ciepła, ciepła niepotrzebnego przez grzejniki, ciepło to nie ma miejsca na gromadzenie. OK, zmieni się nieco po powrocie z górnym wymiennikiem zasobnika CWU, ale różni się bardzo od rzeczywistego zbiornika buforowego, który bezpośrednio zużywa całą objętość wody w zbiorniku.
drewno-ball-tampon.jpg
bois-ballon-tampon.jpg (44.67 Kio) Oglądano 11151 razy
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
Lokalizacja: Korzystać
x 56

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez lilian07 » 25/01/17, 18:32

Konieczne jest, aby zacząć od schematu Dirka Pitta, wtedy wszystko jest możliwe z zaletami i wadami specyficznymi dla każdego wyboru.
0 x
jemioła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/01/17, 17:03

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez jemioła » 26/01/17, 13:51

Tak, lepiej ze zbiornikiem akumulacyjnym:

Obraz

Wodę ciepłą i wodę grzewczą oddzieliłem w dwóch osobnych zbiornikach.

Dwa wymienniki na górze dwóch zbiorników komunikują się: Zimą, gdy woda w zbiorniku CWU jest zbyt gorąca, ciepło może zostać przekazane do zbiornika grzewczego i odwrotnie, jeśli woda w zasobniku kotła jest zbyt gorąca, ciepło może zostać przekazane do zasobnika CWU (regulacja na tym poziomie jest nieco skomplikowana ... pomyśl o tym)
I postawiłbym prosty mechaniczny termostat na poziomie pieca kotłowego, aby w przypadku awarii zasilania zawsze była wymiana ciepła (aby zobaczyć pompę)

Wszystkie regulatory na schemacie zostaną częściowo skoncentrowane w jednym:
http://www.solarkonzept.org/solarregler ... C-306.html

Muszę tylko dobrać rozmiar zbiornika buforowego kotła (7kw) (dom 110m2)
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez Dirk Pitt » 27/01/17, 09:32

aby zrobić tampon, nie wolno karmić balonu cewką, ale bezpośrednio w wodzie balonu.
na wybranym regulatorze (SDC306) masz schemat 19, który bardzo dobrze odpowiada twojej sprawie.
nie komplikuj tego.
kocioł oznaczony FSK po prawej stronie to twój kocioł, drugi kocioł to olej opałowy.
jedyna różnica, ten schemat pokazuje wannę ciepłej wody, której nie masz, ale zasada jest taka sama.

Przechwytywanie 1.jpg
1 x
Obraz

Kliknij mój podpis
jemioła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/01/17, 17:03

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez jemioła » 27/01/17, 11:02

Problem z tym schematem (brak 19) polega na tym, że jeśli nie ma słońca, a piec kotłowy jest wyłączony, kocioł olejowy musi ogrzać dwa zbiorniki, problem oszczędności energii nie jest wielki , Chciałbym zachować moją obecną regulację z zaworem torowym 3 i sondą zewnętrzną, aby uzyskać więcej oszczędności energii.
Myślę, że podgrzewanie powrotu grzejnika jest bardziej zoptymalizowane pod względem oszczędności energii, ponieważ utrzymywanie 300 + 500l gorącej wody w temperaturze, gdy nie ma słońca ani pieca, myślę, że zużywamy więcej niż dostarczamy bezpośrednie grzejniki .. W końcu wydaje mi się ... Może się mylę ..
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez Dirk Pitt » 27/01/17, 14:25

nie, nie zrozumiałeś, jak działa zbiornik buforowy.
tylko ciepła woda, która nie może dostać się gdzie indziej, trafia do zbiornika buforowego.
zbiornik buforowy nie ma pierwszeństwa przed ogrzewaniem.
gorąca woda trafia najpierw do obwodu chłodnicy, a kiedy nie pobiera już kalorii, trafia do bufora.
ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić V3V na omawianym schemacie, aby znacznie lepiej regulować temperaturę zasilania.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
jemioła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/01/17, 17:03

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez jemioła » 27/01/17, 17:57

Rzeczywiście, Dirk Pitt, trudno mi zrozumieć schemat # 19.
Umawiamy się na piecu kotłowym, podgrzej zbiornik buforowy (bufor)
Jeśli na sondzie E3 zostanie osiągnięta maksymalna temperatura, pompa A3 uruchomi się, a następnie obieg wody w grzejnikach przez zbiornik CWU. Powrót grzejników następuje na zaworze 3. funkcja temperatury na dnie zbiornika CWU (czujnik E2), więc jeśli temperatura poniżej zbiornika jest zbyt niska, woda z powrotu chłodnicy przepływa bezpośrednio przez kocioł olejowy (lub przez zbiornik buforowy lub przez piec) Nie rozumiem, dlaczego między zaworem A2 a kotłem olejowym woda może dostać się do zbiornika CWU? Nie brakuje Ci zaworów zwrotnych na schemacie?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Podgrzewacz wody solarnej, kocioł olejowy i piec kotłowy




przez Dirk Pitt » 29/01/17, 21:18

Przyznam, że montaż tego schematu jest trochę dziwny, w szczególności tak jak zauważyłeś na poziomie V3V który jest na powrocie. rodzaj (fałszywego) montażu w dystrybucji przepływu. bardziej konwencjonalny zestaw grzejników byłby zespołem „mieszanym”, a zatem ze stałym przepływem w grzejnikach.
celem jest przede wszystkim to, że chciałem pokazać, że zbiornik buforowy musi być używany z pełną objętością, a nie na wymienniku cewkowym, i że musi być po prostu równolegle do obwodu pierwotnego.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83