Wydajność paneli słonecznych

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
ddth67
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/04/16, 08:51

Wydajność paneli słonecznych




przez ddth67 » 26/04/16, 08:53

Bonjour à tous,

Niedawno zainteresowałem się energią słoneczną i chciałbym wiedzieć, jak ocenić wydajność mojego panelu na podstawie następujących informacji:

- Pochylenie i orientacja panelu,
- Azymut i wysokość słońca, wiedząc, że mam dane godzinowe za rok.

Jeśli się nie mylę, biorąc pod uwagę nachylenie mojego panelu i wysokość słońca, możliwe jest obliczenie kąta padania, a tym samym wydajności, ze wzoru: wydajność = sin(kąt padania) *100. Ale co z orientacją panelu?

Z góry dziękuję każdemu, kto poda mi pomocną dłoń.
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
Lokalizacja: Korzystać
x 56

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez lilian07 » 26/04/16, 09:56

Witam,
Ciekawy projekt, złożony, ale z pewnymi wynikami.
Oferuję Ci ten kompletny link, który odpowie na Twoje pytanie.
http://herve.silve.pagesperso-orange.fr/solaire.htm
Nie bój się liczb i staraj się zachować prostotę.
Dobry projekt
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79417
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez Christophe » 26/04/16, 10:43

ddth67 napisała:Jeśli się nie mylę, biorąc pod uwagę nachylenie mojego panelu i wysokość słońca, możliwe jest obliczenie kąta padania, a tym samym wydajności, ze wzoru: wydajność = sin(kąt padania) *100. Ale co z orientacją panelu?


Witam i zapraszam tutaj.

Na wszelki wypadek, oto prosta tabela podsumowująca, która koryguje plony w porównaniu do optymalnych: fotowoltaika/panele-słoneczne-obliczanie-pochylenia-i-orientacji-t13908.html . To więcej niż wystarczająco na naszych szerokościach geograficznych. Następnie możemy ułożyć równania (patrz poprzedni link, dziękuję za przypomnienie), aby zglobalizować te poprawki.

Jak zobaczysz, orientacja jest oczywiście ważniejsza niż nachylenie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez Did67 » 26/04/16, 12:50

Zgadzam się z Chistophe: w praktyce nie ma sensu czepiać się.

Bo faktyczna produkcja będzie zależała przede wszystkim... od pogody (pogody). W danej lokalizacji możemy oszacować średnią produkcję. Nie planuj precyzyjnej produkcji z dnia na dzień. Ponieważ pogoda zmienia się co roku...

Tutaj, w Alsdace, w fotowoltaice, panel o mocy 1 kWp, jeśli jest idealnie umiejscowiony, wytwarza około 1 kWh do 000 kWh w ciągu 1 roku. Każde miejsce ma swoje słońce - i uważaj na mikroklimat: w danym miejscu, jeśli mgła często się zatrzymuje, produkcja spada, a najbliższa stacja pogodowa może zapewnić bardziej sprzyjające nasłonecznienie. A rzeczywista produkcja każdego roku może różnić się o 100 lub 1 wokół tej średniej, mniej więcej... Są lata z falami upałów i lata, kiedy pada znacznie więcej...

Jeśli z powodu x lub y orientacje nie są idealne, korygujemy to za pomocą tabeli podanej przez Christophe'a.

Dalsze czepianie się to sodomizacja muszek owocowych...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez Janic » 28/04/16, 09:01

Dalsze czepianie się to sodomizacja muszek owocowych
Oh! biedne bestie! :płakać:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
Lokalizacja: Korzystać
x 56

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez lilian07 » 28/04/16, 14:39

Niezależnie od naszej orientacji seksualnej, ddth67 nie odpowiedział, a szkoda, bo jest miejsce na dyskusję z performansem.
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
Lokalizacja: Korzystać
x 56

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez lilian07 » 15/01/17, 16:35

Próbowałem rozważyć uzyskanie jak najlepszej efektywności z korzyścią dla ogrzewania przy użyciu samodzielnie montowanego lub nawet ulepszonego kolektora słonecznego (termicznego) i zauważyłem, że interesująca jest możliwość zastosowania podejścia według kosztu wytworzonej energii.
Ponieważ w wydajnym systemie ważne jest, aby być częścią logiki kontroli budżetu, aby uniknąć pułapek związanych z systemami o charakterze nieciągłym, takimi jak energia odnawialna, ale przede wszystkim porównywać je z niektórymi źródłami wykorzystującymi paliwa kopalne.
Biorąc pod uwagę, że możemy mieć nadajnik zdolny do odtwarzania w temperaturze 40° i że możemy przechwytywać energię do temperatury zewnętrznej 0°, oto wyniki, które uzyskujemy przy użyciu różnych czujników:
Mam więc 5 czujników i dołożyłem nawet panel fotowoltaiczny do podgrzewania wody (absurdalne, ale przydatne w tym porównaniu)
Kolektor słoneczny do basenów (nieszkliwiony) nie może osiągnąć minimalnej wydajności wymaganej przy 0° na zewnątrz (zero energii zwracanej, gdy chcemy osiągnąć 40°), ale i tak go integruję, ponieważ jego znaczenie staje się kluczowe, gdy robimy małe majsterkowanie dodanie 4 mm szkła poliwęglanowego do szklarni.
Czujnik z płaskiego szkła oraz rurka są czujnikami dostępnymi na rynku.
Podane ceny są cenami za m2 czujnika i odpowiadają cenie zakupu na rynku europejskim.
Otrzymujemy zatem średnią moc na m2 czujnika, a także ilość energii wyprodukowanej na euro zainwestowane tylko w czujnik (konieczne byłoby początkowo kontynuowanie całej instalacji, a w drugim kroku dodanie trwałości systemu do naprawdę móc ostatecznie zdecydować o interesie zrównoważonej inwestycji).

wydajność czujnika.jpg



Należy zauważyć, że nawet przy temperaturze 0° przy słonecznej pogodzie czujnik dywanowy EPDM w połączeniu z oknem z poliwęglanu wytwarza więcej energii na każde zainwestowane euro niż jakikolwiek inny czujnik komercyjny. Należy również zauważyć, że czujnik rurowy jest porównywalny z czujnikiem PV przeznaczonym do zastosowań termicznych (czujnik PV, który staje się bardzo wydajny i niedrogi).
Można śmiało założyć, że instalacja fotowoltaiczna w zimie przewyższa również wydajność (zwrot z inwestycji) kolektora rurowego wytwarzającego ciepłą wodę w połączeniu ze wszystkimi elementami (hydraulika, solarny zbiornik buforowy i cyrkulatory...).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez chatelot16 » 15/01/17, 18:29

osoba zadająca ten temat nie odpowiedziała na nic... więc nie przejmuje się naszymi odpowiedziami
0 x
henri44
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/01/17, 11:15

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez henri44 » 17/01/17, 11:20

Rzeczywiście, plony będą oczywiście zależeć od pogody...

Pracowałem dla afrykańskiego Amazona (Jumia) i sprzedaliśmy ogromną liczbę ładowarek do akumulatorów słonecznych... tam działa jak cholera, ale oczywiście mają dużo więcej słońca niż we Francji.

Plony są zatem naprawdę powiązane z klimatem, ale jednocześnie nie jestem pewien, czy taka jest przyszłość we Francji, szczególnie w moim regionie, czyli Bretanii, haha... poza tym, jeśli ludzie są w Paryżu i są potencjalnie zainteresowani rozmową, możemy idź do małego baru, mam kilka dobrych adresów (za pośrednictwem tej wspaniałej platformy paski)!

Tak czy inaczej, jasne jest i słowem, aby panel „słoneczny” dobrze działał, potrzebne jest światło słoneczne… to chyba przyszłość. Dlatego Elon Musk w Stanach Zjednoczonych tak dużo w to inwestuje! Dla Ciebie jednak patrz w odniesieniu do swojego regionu!
0 x
Koncerty, bary i rock'n'roll na mojej stronie: http://www.livetonight.fr/
Zapraszam do mnie na PW po piwo IRL!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wydajność paneli słonecznych




przez chatelot16 » 17/01/17, 12:34

wszystko zależy od tego, co nazywamy plonem… plon to zgniłe słowo, które oznacza wszystko i coś przeciwnego

dla mnie wydajność to stosunek między tym, co wchodzi, a tym, co wychodzi... kiedy słońce zachodzi z powodu złej pogody, moc spada, ale wydajność niekoniecznie jest zła, czasem nawet lepsza, ale dobre osiągi na niskim poziomie moc nie zapewnia dużej mocy użytecznej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131