Instalacja termiczna Viessmann 300L: dodać wymiennik?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
benbzh35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/05/15, 16:02

Instalacja termiczna Viessmann 300L: dodać wymiennik?




przez benbzh35 » 18/05/15, 16:12

Witam i dziękuję za powitanie mnie w tym wspaniałym forum

Mam instalację termiczną Viessman, czujnik szkła próżniowego + zbiornik 300l.

Instalacja działa dobrze, z wyjątkiem tego, że grupa zabezpieczeń instalacji uwalnia glikol od czasu do czasu. (Gdy woda w zbiorniku jest gorąca, instalacja podnosi się do 120 °, więc wcale nie jest dobra)

Moim pomysłem jest zainstalowanie obwodu wyładowczego na instalacji w kierunku wymiennika 40kw, ponieważ mamy małą pulę 30m3;

Nagle podgrzeje wodę tego. Planuję zainstalować go sam i chciałbym zamontować wymiennik na wylocie zbiornika (w obwodzie glikolowym)

Tak jak bez regulatora do zmiany, bez zaworu 3 do zainstalowania ...

Dziękuję za twoją opinię
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79424
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 18/05/15, 19:19

Witam i zapraszam!

Dzięki za „super forum", robimy, co w naszej mocy, aby ulepszyć rzeczy;)

W przypadku twojego projektu tak, możliwe jest umieszczenie wymiennika w kierunku basenu ... Obawy, które widzę, dotyczą zarządzania przepływami ciepłej / zimnej wody.

Rzeczywiście; basen należy ogrzewać (= uruchomić pompę basenową = wtórny wymiennik ciepła) tylko wtedy, gdy świeci słońce, lub lepiej, gdy istnieje ryzyko przegrzania ...

Powinieneś więc przestudiować przepisy ...
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Instalacja termiczna Viessmann 300L: dodanie wymiany




przez ne 44 » 18/05/15, 20:08

Witam,

benbzh35 napisał:Instalacja działa dobrze, z wyjątkiem tego, że grupa zabezpieczeń instalacji uwalnia glikol od czasu do czasu.


glikol przez grupę bezpieczeństwa ???

Masz na myśli zawór bezpieczeństwa !? Przez grupę musi uciec tylko woda (balon).

Ten zawór bezpieczeństwa (zwykle wytarowany do prętów 5 lub 6) jest tylko jako ostatni bastion. Przed otwarciem tego zaworu (umieszczonego w obwodzie pierwotnym) zbiornik wyrównawczy musi spełniać swoją rolę, absorbując rozszerzanie się chłodziwa.

Czy wszystko jest poprawnie skalibrowane? ciśnienie w obwodzie na manometrze i na naczyniu?

benbzh35 napisał:(Gdy woda w zbiorniku jest gorąca, instalacja podnosi się do 120 °, więc wcale nie jest dobra)


Co wyświetla 120 °?

Jeśli chodzi o czujniki, to naprawdę niewiele dla lamp. Jeśli jest to kula, jest wręcz niebezpieczna (przedwczesne zużycie powłoki, osłabione stawy i narządy ...).
0 x
benbzh35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/05/15, 16:02




przez benbzh35 » 18/05/15, 20:41

Tak przepraszam za zawór, to dla mnie grupa (ten sam rodzaj)

Cóż, obwód jest pusty, nastąpił wyciek glikolu przy odpływie na dachu.

W prawym rogu znalazłem wymiennik 70kw, czy możesz umieścić większy wymiennik na małej instalacji?

Jeśli to możliwe, zrobiłbym to bez regulacji, jeśli tylko mój wymiennik przy wylocie z balonu, zwykle płyn podgrzeje wodę z balonu, a następnie wodę z basenu przy wymienniku?

W przypadku 120 ° znajduje się on na czerwonym mano obok akceleratora przepływu
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250




przez ne 44 » 18/05/15, 21:01

benbzh35 napisał:Tak przepraszam za zawór, to dla mnie grupa (ten sam rodzaj)


ok, cóż, że otwiera się wielokrotnie, to nie jest normalne. Musimy to sprawdzić.

benbzh35 napisał:Cóż, obwód jest pusty, nastąpił wyciek glikolu przy odpływie na dachu.


och tam, naprawdę musisz ponownie odwiedzić całą instalację.


benbzh35 napisał:W przypadku 120 ° znajduje się on na czerwonym mano obok akceleratora przepływu


120 ° w pobliżu cyrkulatora? tam znowu, nie jest w porządku. cyrkulator i wszystkie narządy nie lubią być poddawane takiemu T °. Jest to 110 ° great max i wciąż bardzo rzadko. Cyrk, ale także wazon wcale go nie lubią.

Przed rozważeniem dodania materiału w stylu rozładowania instalator musi przejrzeć jego kopię. Ten CESI musi najpierw działać poprawnie.
0 x
benbzh35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/05/15, 16:02




przez benbzh35 » 18/05/15, 21:21

Ok, cóż, i tak mam zlecić sprawdzenie instalacji przez profesjonalistę, ale

wtedy temperatura wzrasta automatycznie, ponieważ woda w balonie jest gorąca. prawda?

W przeciwnym razie pomysł rozładowania w basenie mógłby chronić instalację.

Czy zamontowałbyś sprzęt szeregowo czy równolegle?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/05/15, 18:19

Mam poważne wątpliwości co do twojego zbiornika wyrównawczego.

Mam instalację De Dietrich, i miałem, kiedyś, albo przedwcześnie przestały, z przegrzaniem w 120 ° lub nawet więcej.

Ale nigdy nie miałem zrzutu przez zawór bezpieczeństwa. Wazon zawsze otrzymywał te rozszerzenia! Ciśnienie w obwodzie utrzymywało się na poziomie barów 3.

Bez regulacji, przechodząc przez wymiennik, zabraknie ci ciepłej wody w krótkim sezonie (pośrednim), latem przy mieszanej pogodzie, ponieważ twój płyn zawsze schładza się do "określonej temperatury" (powiedzmy 30 ° na wyjściu z wymiennika basenu ), „wygra”, w zależności od słońca, 10 lub 15 lub 20 ° podczas przechodzenia przez panele i wróci do przygotowującego pod kątem 40 lub 50 ° ...

Więc twój przygotowujący dokona w tej temperaturze !!!

To, co dzieje się w „normalnej” CESI, polega na tym, że woda w zbiorniku stopniowo się nagrzewa; więc płyn wraca do paneli robi się coraz cieplej, a zatem zwraca coraz więcej ciepła, co pozwala twojemu twórcy przechowywać maksymalnie kalorie. W przypadku instalacji o dużych rozmiarach i prawidłowym natężeniu przepływu wzmocnienie paneli jest rzędu 15 °. W przeciwnym razie coś jest nie tak!

Mam również poważne wątpliwości, czy twój obwód osiągnął 120 ° w normalnej pracy, Chyba że nic nie brałeś przez kilka dni. Wydawało mi się, że Viessmann miał wtedy, zgodnie ze swoją regulacją, nocną inwersję: obwód zaczyna chłodzić balon, ogrzewając ptaki w nocy.

Więc myślę, że najpierw masz problem z funkcjonowaniem swojego systemu! Kto utknął. I przegrzany. A wazon nie zarabiał jak ja; powinien mieć. I to spowodowało, że twój obwód "eksplodował" w najsłabszym punkcie ...

Zacznę od sprawdzenia ciśnienia w wazonie. Prawdopodobnie jego rozmiar w porównaniu do długości obwodu ...
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250




przez ne 44 » 19/05/15, 18:44

ponownie,

zgodzić się na wątpliwości dotyczące wazonu (jego integralności i / lub ciśnienia).

I prawdopodobnie jest coś do przejrzenia przez całą instalację.

Że zawór otwiera się w ten sposób, że opróżnia się obwód dachu i że T ° wyświetla 120 ° w pobliżu cyrkulatora (albo za wymiennikiem zbiornika :zmarszczyć brwi:).

Ten rodzaj operacji nie tylko rozpina materiał, ale jest szczególnie niebezpieczny ... Od płynu chłodzącego wydobywającego się z rur na dachu lub w domu przez cały czas ...

AMHA poważna i jak najbardziej wyczerpująca ocena jest niezbędna ...

Aby rozpocząć od instalacji paneli (orientacja, nachylenie). Potem pułapka dachowa (prawdopodobnie pułapka samochodowa ... może być zastąpiona przez instrukcję lub być izolowana przez zawór). Podobnie jak czyszczenie może być niepełne. Statek do sprawdzenia oczywiście i ostatecznie ustawienia regulacji (delta operacyjna, możliwe rozładowanie nocne, próg obciążenia balonu ... itd.).
0 x
benbzh35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/05/15, 16:02




przez benbzh35 » 19/05/15, 20:11

Cóż, myliłem się, to na niebieskim mano było 120 °.

W moim wazonie wciąż panuje presja.

Problem polega na tym, że rozmawiałem z instalatorem, który go zainstalował, powiedział mi, że muszę zmienić piłkę, uregulować ją dla nowej instalacji, ...

Wynik faktury euro 4500.

W tej chwili nie za dużo.

Czy dla automatu Viessman produkuje regulatory do zarządzania obwodami 2?
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250




przez ne 44 » 19/05/15, 20:53

benbzh35 napisał:Cóż, myliłem się, to na niebieskim mano było 120 °.


tak, cóż, to i tak nie jest świetne.

benbzh35 napisał:W moim wazonie wciąż panuje presja.


jak to przetestowałeś? Gdy obwód jest obniżony i wszystko jest zimne?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82