Solarny podgrzewacz wody czy pompa ciepła SUPRAECO W2?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56

Solarny podgrzewacz wody czy pompa ciepła SUPRAECO W2?




przez Jon » 30/04/15, 17:21

Witam wszystkich ! I witaj u mnie w tej sprawie forum poświęcony energii odnawialnej (dokładnie tego potrzebowałem). : Chichot:

Szukam zrobić Porównanie słonecznego podgrzewacza wody i pompy ciepła (które mógłbym wtedy podłączyć do paneli fotowoltaicznych, baterii, falowników itp. aby wytworzyć prąd i zwymiarować to wszystko na typowy/klasyczny dom). Najpierw staram się udowodnić, że fotowoltaika jest bardziej opłacalna niż termiczna, dlatego zaczynam od tego porównania. Mam już kartę katalogową pompy ciepła 270 L, a teraz potrzebuję słonecznego podgrzewacza wody o stosunkowo równej wydajności.

Mam kilka pytań, na które chciałbym uzyskać od Państwa odpowiedź:
- Czy słoneczne podgrzewacze wody (które mają coś w rodzaju butelki na górze), które są zwykle umieszczane na dachu domu, wykorzystują termiczne panele słoneczne?
- Szukam kompletnej karty technicznej słonecznego podgrzewacza wody + lub - 270 L, ale na stronach firmowych nigdy nie mogę znaleźć wszystkich informacji, a kiedy do nich piszę, nigdy nie otrzymuję odpowiedzi! Jeśli ktoś ma te informacje (lub ich część) jestem zainteresowany: Wymiary, poids, pojemność magazynowa, zużycie energii, dostawa (to znaczy napięcie i częstotliwość (aby wiedzieć, którą baterię na nim umieścić… tak myślę Roll: )), czas grzania, żywotność, prix, oszczędności i amortyzacja zakupu.
Gdyby ktoś to miał, byłoby SUPER! : Chichot:
- Jeśli tam są życzliwi fachowcy kto się kręci i kto mógłby mi powiedzieć, czy te informacje wystarczą do sporządzenia arkusza porównawczego (tak jakbym przedstawił go klientowi); moim nadrzędnym celem jest pokazanie podczas rozmów o pracę, że jestem samoukiem i że potrafię robić takie rzeczy sama (ale wszystko ma swój początek tam, gdzie zawsze potrzebna jest pomoc i tak jest w moim przypadku).

Dziękuję wszystkim za przeczytanie mojego postu, zasłużyliście na moją wieczną wdzięczność : Lol:
PS1: Interesują mnie wszelkie informacje, które byłyby dla mnie przydatne!
PS2: Jeśli chcesz, oto karta techniczna pompy ciepła, którą znalazłem

Pompa ciepła SUPRAECO W2 270-2 E0 bez wężownicy
• Wymiary (mm): 1 x 835 x 700
• waga netto: 125 kg
• pojemność magazynowa: 270 L
• Moc cieplna / zużyta moc elektryczna: 1,5 / 1,6 kW
• Zasilanie: 230 V – 50 Hz
• Czas nagrzewania: 5 godz
• Żywotność: 15 – 20 lat
• Cena bez VAT: 2 euro
• Cena ogrzewania wody bez SUPRAECO: 122 euro/rok
• Cena podgrzewania wody z SUPRAECO: 36 euro/rok
• Oszczędności: 86 euro rocznie
• Amortyzacja zakupu: ponad 8 lat

Qu'en pensez-vous?
Dziękuję wszystkim!
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 02/05/15, 07:04

Powiedziałbym, że zależy to od tego, ile zamierzasz zapłacić za urządzenia, zwłaszcza za słoneczne podgrzewacze wody, a także od tego, czy sam pozujesz lub każesz im pozować. Istnieją słoneczne podgrzewacze wody za 1200 euro, generalnie te kompaktowe i inne za 4000 euro, opłacalne rozwiązanie podlegające amortyzacji będzie najtańsze pod warunkiem, że jest trwałe, nawet jeśli jest trochę mniej wydajne.
Z drugiej strony, gdy producent pompy ciepła mówi, że jego maszyna wytrzyma 15-20 lat, to mnie to śmieszy.
Żywotność: 15 – 20 lat

Właśnie zbudowałem samodzielnie „słoneczny podgrzewacz wody”, który kosztował mnie około 500 euro za 10 mieszkań. 300 m rury polietylenowej 25 ułożonej w podwójnym zwoju na dachu pokrytym osłoną szklarniową, żywotność 7 lat, cumulus rekonwalescencji przed moim elektryczny podgrzewacz wody i pompa 600w 4bar do popychania Wydaje się to bardzo rustykalne, ale inwestycja zwróci się w ciągu roku.Pod koniec kwietnia miałem wodę o temperaturze 32 °.W przypadku mrozów woda przechodzi przez sprzężenie zwrotne.
0 x
bistrons
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/05/15, 11:04




przez bistrons » 05/05/15, 08:50

To jest dobry pomysł. : Chichot:
0 x
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 05/05/15, 13:05

Cześć ! Dziękuję za Twoją odpowiedź ;)

Dobra robota z domowym słonecznym podgrzewaczem wody :D ale czy 32°C nie jest trochę zimne?
Myślisz, że 15-20 lat to za dużo? Większość długości życia, które znajduję w Internecie, jest tego rzędu (też jestem zaskoczony), a nawet znalazłem kilka powyżej 30 lat.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy sądzicie, że do panelu fotowoltaicznego możemy podłączyć "jakąkolwiek" pompę ciepła (nie mówię tu o pompach ciepła do klimatyzacji, tylko do podgrzewania wody)?
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/05/15, 13:42

Dobra robota z domowym słonecznym podgrzewaczem wody Very Happy, ale czy 32°C nie jest trochę zimne?

Wcale nie, ponieważ jest podgrzewany, ponieważ w przypadku wynajmu konieczne jest zapewnienie standardowej temperatury. Woda z słonecznego podgrzewacza wody zasila „zimną” wodę ze standardowego podgrzewacza wody, który uzupełni dopływ wody o temperaturze 60°. Nawet zimą, kiedy woda w tym podgrzewaczu ma 18°, poczyniłem znaczne oszczędności.
Nie pamiętam obliczeń, ale jest to około 3 kWh na stopień uzyskany na 700 litrach ciepłej wody. Mniejsze zużycie pompy o mocy 600 W, która będzie działać od 3 godzin zimą do 5 godzin dziennie latem.
0 x
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 05/05/15, 14:20

I jak długo się nagrzewa do tej temperatury? To znaczy u dostawców zaznaczają czas grzania. Nie wiem, czy chodzi o czas pracy urządzenia (jest włączony), czy o czas potrzebny do zwiększenia objętości wody z 10°C (temperatura wody wodociągowej) do około 50°C (temperatura zapobiegająca bakteriom legionelli). Na przykład 5h za 270L, czy to możliwe?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 05/05/15, 14:28

Tak, uważaj na zagrożenie dla zdrowia wynikające ze zbytniego przegrzania zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Obszernie o tym pisaliśmy tutaj: izolacja-ciepła/do czego-ogrzewasz-ciepłą-wodę-domową-t6544.html

Oszczędności finansowe przy ogrzewaniu do 35°C w porównaniu do 45°C nie są warte ryzyka!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 05/05/15, 14:32

Jon napisał:Na przykład 5h za 270L, czy to możliwe?


Aby ogrzać 270 l przez 5 godzin w temperaturze 50°C, potrzebujesz średniej mocy:

P = 4180 * 270 * (50-10) / (5 * 3600) = 2500 watów

(pomijając straty w zbiorniku podczas grzania, przy założeniu temperatury na wlocie zimnej wody 10°C i idealnej równomierności temperatury w zbiorniku)

Więc tak, to jest prawdopodobne
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/05/15, 16:20

Tak, uważaj na zagrożenie dla zdrowia wynikające ze zbytniego przegrzania zbiornika ciepłej wody użytkowej.
Jeśli chodzi o zagrożenie dla zdrowia w 2. podgrzewaczu wody, woda ma standardową temperaturę 55-60°. Biorę wodę ze studni i przechodzi przez filtr, a następnie lampę UV. Myślę o zainstalowaniu lampy na pętli solarnej, aby zapewnić trochę więcej.
0 x
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 05/05/15, 16:42

Tak, uważaj na zagrożenie dla zdrowia wynikające ze zbytniego przegrzania zbiornika ciepłej wody użytkowej.


Zdecydowanie Christophe, musiał zaznaczyć dla ciebie ten post... W każdym razie pochodzi sprzed 7 lat!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112