Ogrzewanie basenu ze szklarnią

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Ogrzewanie basenu ze szklarnią




przez Alain G » 04/07/13, 18:30

Bonjour!

W końcu podłączyłem 40 000-litrowy basen z wodą do starego agregatu chłodniczego zainstalowanego w mojej szklarni, pogoda i temperatura nie sprzyjały wcześniejszemu podłączeniu!

W zeszłym roku podłączyłem tę samą jednostkę do basenu o pojemności 25 000 litrów wody, mój pierwszy odczyt wynosił 18°C ​​w basenie i 29°C na wylocie urządzenia przy wydajności 6 litrów/minutę pod płonącym słońce bez chmur, temperatura na zewnątrz wynosiła 25°C.

Jeśli dobry Samarytanin mógłby obliczyć dla mnie moc wyjściową w watach na godzinę, byłbym naprawdę wdzięczny!

Dzięki!

Takie połączenie pozwala na stabilizację temperatury w szklarni przez 24 godziny przy jednoczesnym ogrzewaniu jej w nocy, w zeszłym roku pozwoliło mi to mieć smaczne pomidory w bardzo dużych ilościach aż do końca zbiorów, kiedy zwykle wczesne pomidory były smaczniejsze, tak sądzę im lepiej kontrolowana temperatura oszukuje roślinę, myśląc, że lato dopiero się zaczyna, potwierdzenie nastąpi wraz z końcem sezonu żniwnego.



Zdjęcie instalacji wkrótce, bo ostatnio jestem dość zajęty!

Do zobaczenia wkrótce!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/07/13, 20:03

Nadal czekam, aż profesjonaliści obliczeniowi podają mi wyniki w uzyskanych watach!

Dziś opłata za przejazd jest niższa, biorąc pod uwagę wyższą temperaturę basenu i niższą temperaturę na zewnątrz, ale w palącym słońcu.


Dziękuję za udział, zdjęcia będą, ale teraz muszę iść do pracy!

Do zobaczenia później!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90