Ocena nasłonecznienia

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Ocena nasłonecznienia




przez FALCON_12 » 21/04/12, 10:51

Witam,

I z góry przepraszam, jeśli na moje pytanie już padła odpowiedź, czytałem już wcześniej forum nie znajdując odpowiedzi.

Próbuję oszacować energię słoneczną, jaką odbiornik mojego projektu otrzymałby w słoneczny dzień N (w ciągu jednego dnia) lub w ciągu całego roku, szerokość i długość geograficzną, charakterystykę świetlną wspomnianego odbiornika (szybkość absorpcja/odbicie światła) oraz określenie jego geometrii (lustra(-a) i samego odbiornika).

To lub przybliżona wersja takiego oprogramowania.

Czy ktoś zna takiego?

Z góry dziękuję.

Michel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 21/04/12, 11:15

Witam i witam

Spójrz na informacje lub linki podane tutaj: https://www.econologie.com/forums/carte-prec ... t7232.html et https://www.econologie.com/forums/donnees-so ... t8181.html

Myślę, że to powinno ci pomóc... na początek...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/04/12, 13:12

Tak naprawdę większość badań ma charakter statystyczny. Co do reszty, uzupełnij trochę swoje trigo....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34




przez FALCON_12 » 21/04/12, 14:50

Witam,

DZIĘKI. To początek, który daje mi kilka interesujących informacji.
Patrzyłem na konstrukcje "Remundo" (o ile dobrze pamiętam)
w sprawie „superabsorberów” energii słonecznej,
prześledził trajektorie promieni odbitych, co pozwala na oszacowanie
co chcę oszacować, zaniedbując pewne rzeczy.

Czy używa domowego oprogramowania?

Cdlt.

Falcon.

Myślę, że to powinno ci pomóc... na początek...
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34




przez FALCON_12 » 21/04/12, 17:57

Potrzebuję oprogramowania wykorzystującego ray tracing do sporządzania statystyk i sumarycznego natężenia promieni docierających po mniej lub bardziej słabnących odbiciach na jednym lub większej liczbie lusterek do odbiornika o danym kolorze. To trochę tak jak z abonentem forum „przypomnienie”. Myślę, że byłbym w stanie napisać oprogramowanie, ale naprawdę nie mam czasu. Mam też dostęp do 3DS MAXa, który robi ray tracing, trochę się na tym znam, ale nie wiem, czy da się go do tego wykorzystać (a priori ma wszystko, żeby to zrobić).

Jeśli ktoś ma jakąś odpowiedź to jestem zainteresowany...

Michel.

Słoń napisał:Tak naprawdę większość badań ma charakter statystyczny. Co do reszty, uzupełnij trochę swoje trigo....
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70