Kohabitacja archi odosobniona strona + archi konsumpcja własna ???

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Kohabitacja archi odosobniona strona + archi konsumpcja własna ???




przez chris34 » 17/10/22, 15:59

Cześć!

Obecnie mam instalację "archi w odizolowanym miejscu".
Trochę się starzeje (10 lat)
Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami technicznymi (m.in. podłączeniem do sąsiada, który jest podłączony do ENEDIS. W skrócie!)

Chciałbym poznać Twoją opinię na temat możliwości technicznych (zero ryzyka :płakać: ?), aby dodać PV za pomocą mikroinwerterów ... i kontynuować z innym źródłem (PV + baterie + falownik) ...

Merci par Avance.
Piękny dzień !
chrześcijański
0 x
Chris34
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez phil59 » 17/10/22, 16:19

2 wiadomości w krótkim odstępie czasu na nieco podobne tematy? Więc co się dzieje?
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez phil59 » 17/10/22, 16:21

Ale twoja instalacja wciąż produkuje?

Baterie mogą wymagać przeglądu?

Nie wiemy wystarczająco dużo!
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez chris34 » 22/10/22, 20:29

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi (jestem nowy: nie widziałem powiadomienia...) :-(
...i dziękuję za odpowiedź !!! :-)

Tak, akumulatory są stare (= 2012!) to Victron AGM 12 v/90Ah (X 8 sztuk)
Zastanawiam się też nad marką: Victron czy coś innego? ULTIMATRON = poważna marka ???
ale także: ŻEL czy AGM ???

MA aktualna moc szczytowa PV = 1,7 Kwh/C
Myślałem o możliwości zainstalowania PV z mikroinwerterami do głównego zużycia (cały dzień)

Proszę bardzo... :-)
0 x
Chris34
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2704

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez sicetaitsimple » 22/10/22, 21:22

Przepraszam, że nalegam po Phil59... Naprawdę nie rozumiemy twojego problemu.
Czy to Twoje 1,7 kWp nie wystarcza już na Twoje dzienne zapotrzebowanie, w takim przypadku powinieneś faktycznie zwiększyć moc.
A może Twoje baterie nie wystarczają już do zapewnienia minimalnej pojemności potrzebnej poza dniem, ponieważ po około 10 latach są po prostu wypłukiwane?
Jeśli baterie zostaną wypłukane, dodanie energii w ciągu dnia zmieni niewiele lub nic.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez phil59 » 22/10/22, 23:13

Cóż, wciąż niewiele więcej wiemy...

Jak korzystasz z baterii? 10 lat, zaczyna się starzeć, ale w zależności od instalacji i użytkowania może nadal mieć kilka lat.

!!mikrofalowniki muszą być w sieci....

Jak dla mnie panele nadal są dobre, może należałoby się spodziewać młodszych braci .... i trochę baterii ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez chris34 » 23/10/22, 20:30

Dobry.
Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi.
tak, często mówi się mi, że nie umiem się wyrazić. ;-)

A więc: moje 1,7 KwC wystarczy mi w dzień (ale trochę więcej watów by mi nie przeszkadzało ;-)
DUŻY problem = moje prawie paskudne baterie: chciałbym je wymienić. Więc zadaję sobie (Ciebie) pytanie: ŻEL czy ADM??? a także „Czy ULTIMATRON to poważna marka???
Ujęcie PV w + z mikroinwerterami: OK, odpadamy, jeśli nie jest to technicznie możliwe ;-)!!!

Dziękuję Ci !! : Chichot:
0 x
Chris34
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2704

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez sicetaitsimple » 23/10/22, 20:42

chris34 napisał:DUŻY problem = moje prawie paskudne baterie: chciałbym je wymienić. Więc zadaję sobie (Ciebie) pytanie: ŻEL czy ADM??? a także „Czy ULTIMATRON to poważna marka???

Cóż, przynajmniej tam pytanie jest jasne!
Ale przepraszam, z mojej strony nie mam żadnego osobistego doświadczenia ani żadnej odpowiedzi poza tym, co mógłbym znaleźć w Internecie.
Bonne kontynuacją.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez phil59 » 23/10/22, 21:12

Albo lifepo4?

Nadal nie wiemy, jak korzystasz z baterii, jeśli strzelasz w najgorszym przypadku w 80% lub w 20% lub więcej.

Otrzymasz tylko niekompletne odpowiedzi, bez wszystkich informacji.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Wspólne zamieszkiwanie archi odosobnione miejsce + archi konsumpcja własna???




przez chris34 » 24/10/22, 20:01

Dobry wieczór,

hmmm: tam zrozumiałem.
Bardzo dziękuję wszystkim przyjaciołom.
Miły wieczór.
0 x
Chris34

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 109