Wniosek o informacje do badań fotowoltaicznych

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
ślepy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/04/19, 09:00

Wniosek o informacje do badań fotowoltaicznych




przez ślepy » 11/04/19, 09:15

Witam Jestem studentem w dziedzinie badań paneli fotowoltaicznych.
Moje badanie dotyczy paneli słonecznych. Składa się z symulacji przy użyciu oprogramowania Ansys zysków słonecznych panelu fotowoltaicznego i strat energii, które łączą się ze wzrostem samej temperatury panelu, a konwekcja zmniejsza wydajność panelu, ale która może stać się inicjatywa sprzęgania słonecznego i termicznego.
Do tego potrzebuję jako podstawy tego projektu panelu słonecznego dowolnego typu, ale z bardzo szczegółowym opisem.

Wybrałem panel słoneczny z polikrystalicznego Jiawei 245W. Ale potrzebuję informacji.
Chciałbym poznać dokładny skład polikrystalicznego ogniwa fotowoltaicznego i grubość każdego składnika w tym modelu.

Jeśli znasz te dane lub masz dokument, który może mi pomóc, prześlij mi go.

Cordialement
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Prośba o informacje dotyczące badań fotowoltaicznych




przez ENERC » 11/04/19, 18:05

Jako pierwsze przybliżenie, ogniwo fotowoltaiczne sprawia, że ​​mikrony 300 są grube i składają się z czystego krzemu w% 100. Waga pieniędzy na kontakty jest znikoma.
Komórki są połączone przewodami miedzianymi / aluminiowymi / cynowymi 2 lub 3. Wątek na górze i jeden pod komórką (góra przechodzi poniżej każdego przedziału.
Do uszczelnienia jest jedna lub dwie warstwy przezroczystego polimeru rzędu mikronów 50.
Żywicę wylewa się na tylną stronę (jej pojemność cieplna musi być niska).
Jest skrzynka elektroniczna na tylnym panelu z diodą mocy. I dwa kable 4 lub 6mm2 w oplocie aluminiowo-miedzianym.
Większość panelu stanowi szkło powierzchniowe lub szkło po obu stronach w przypadku modułów „bliźniaczych”.

Sprzężenie z termicznym jest delikatne: unika się płynów ze względu na ciągłe napięcie, które zwykle rośnie do 600 woltów. Robimy sprzężenie „aerofotowoltaiczne”. Jest dedykowana sekcja na temat http://forum-photovoltaique.fr

Z poważaniem,
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176