Strona fotowoltaiczna izolowana strona nie słoneczna

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
BillyTheKid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/15, 21:24

Strona fotowoltaiczna izolowana strona nie słoneczna




przez BillyTheKid » 17/01/15, 22:09

Bonjour à tous,

Potrzebuję twojej fachowej pomocy.

Zamierzam kupić dom odizolowany od sieci EFRR.
Dlatego zamierzam zainstalować autonomiczny zestaw solarny dla odosobnionych lokalizacji.
Na razie nie ma problemu, ale kiedy dochodzę do obliczenia mojego zapotrzebowania na energię, blokuję.
Ostrzegam od razu, ja i moja żona jesteśmy bardzo energooszczędni. Robimy wiele rzeczy z piecem opalanym drewnem i porzuciliśmy pewne wygody i nawyki z lat pięćdziesiątych.

Tak więc w naszych przyszłych domach będziemy mieli: 5 żarówek LED 5W, które będą świecić maksymalnie przez 4 godziny oraz lodówkę, która zapowiadana jest ze zużyciem 728 Wh/d. To jedyne urządzenia, które chcę zasilać. Więc planuję kupić zestaw do oświetlenia i zestaw do lodówki.

Moje zużycie na oświetlenie wynosi 100 Wh dziennie, a moja lodówka 728 Wh dziennie.
Jaką moc paneli mam liczyć do lodówki wiedząc, że dom stoi w Ardèche na północnym zboczu wzgórza. Więc dom jest prawie zawsze zacieniony przez wzgórze. Jak poznać szybkość nasłonecznienia i czas nasłonecznienia? Tutaj utknąłem.
Proszę o pomoc w tej kwestii, abym mógł kontynuować obliczenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 18/01/15, 10:30

Czy tam, gdzie jesteś, jest wietrznie? 8)

zużywasz 828 Wh dziennie.

to moc 35 W, jest bardzo niska.

Turbina wiatrowa, nawet bardzo mała, powinna uszczęśliwić... i będzie działać również w nocy (bo żarówki i lodówki niekoniecznie zatrzymują się w nocy).

Powinieneś również zapewnić akumulator, który pochłonie nieregularności wiatru i szczytową moc lodówki.
0 x
Obraz
BillyTheKid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/15, 21:24




przez BillyTheKid » 18/01/15, 11:03

Witam i dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi.

Jeśli chodzi o turbinę wiatrową, nie jestem przeciwny.
Poprzedni właściciel miał badania robione przez niemiecką firmę więc myślę że jest to wykonalne.

Z drugiej strony, nawet jeśli teren jest czysty, dom znajduje się w środku sosnowego lasu. Może trochę popsuć wzgórze.
Ponadto uważam, że łatwiej jest zainstalować jeden lub dwa panele słoneczne na ziemi niż turbinę wiatrową z fundamentami podtrzymującymi maszt.

Moim głównym celem jest sprawdzenie, czy panele fotowoltaiczne mogą być rozwiązaniem.
Następnie, jeśli będę musiał polegać na turbinie wiatrowej, nie będzie to problemem.

Oczywiście zamierzałem dostarczyć baterie. Zwłaszcza na noc, ale także aby mieć autonomię przez co najmniej trzy dni na wypadek, gdyby panele nie wytwarzały wystarczającej ilości prądu.

Jak możemy zrobić, aby poznać poziom nasłonecznienia mojego przyszłego domu.
Latem musi być słońce, bo na mapach Google widać cień drzew!

Oto współrzędne GPS, jeśli chcesz rzucić okiem: 45°13'26.1"N 4°32'04.3"E
45.223909, 4.534522
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 18/01/15, 11:23

tak, szczerze mówiąc, ze wszystkimi drzewami i na północ wydaje się niespójne, aby umieścić PV.

Ale albo... potrzebujesz około 300 kWh rocznie

z chochli można by zrobić 300 kWh/kWp przez cały rok... (ale dobrze wyeksponowane, to raczej 1300 kWh/kWp)

potrzebowałbyś 10 m² PV.

w rzeczywistości będziesz musiał zainstalować dużo PV w porównaniu do twoich rzeczywistych potrzeb.

Ale jeśli masz już opracowanie, skonsultuj się z nim, bo tak naprawdę nie mamy nic konkretnego...
0 x
Obraz
BillyTheKid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/15, 21:24




przez BillyTheKid » 18/01/15, 13:53

Cóż, przynajmniej to jest jasne!

Dobrze zrobiłem, że zapytałem o zdanie, nie sądziłem, że mój przypadek jest tak beznadziejny.

Nie mam studium wiatrów, ale gdy tylko je zdobędę, przestudiuję je i powiem wam, co to jest.
Wiem, że planowane turbiny wiatrowe były drewnianymi turbinami wiatrowymi o pionowej osi obrotu.

Ten rodzaj turbiny wiatrowej jest trudno dostępny pod względem ceny i dostępności.

Myślicie o takim zestawie hybrydowym http://www.solutions-energies.fr/kit-hy ... -500w.html,
lub inna marka, byłaby pomocna?

To pozwoliłoby mi korzystać z turbiny wiatrowej w zimie, a także trochę PV. Ale odwrotnie latem lub to PV wytworzyłoby najwięcej dni bez wiatru latem.

Nagle obliczenie musi być jeszcze bardziej skomplikowane, jak sobie wyobrażam, ponieważ konieczne jest uwzględnienie większej liczby parametrów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 18/01/15, 14:12

tak, sprzedawca mówi, że przy korzystnych założeniach można wyprodukować 740 kWh/rok....

Uwaga, ten zestaw wydaje się wytwarzać wyłącznie 12 V DC.

nadal szukam tego zestawu hybrydowego
1) turbina wiatrowa o mocy 400 Wp będzie wytwarzać średnio 1/4 swojej mocy szczytowej
(i być może mniej w zależności od właściwości lotniczych terenu)
2) panel słoneczny o mocy 100 Wp, 1/10
(i może mniej z powodu cieni i orientacji)

oznacza to, że średnio można mieć 40 W energii wiatrowej i 10 W energii słonecznej...

Stając się pesymistą, 35 W, których potrzebujesz, jest z grubsza dostarczane przez ten zestaw (powiedziałbym, że 30 W wiatru i 5 W energii słonecznej przy średniej rocznej mocy)...

ale znowu pozostajemy w przybliżeniu.

Warto coś takiego zainstalować i nic nie stoi na przeszkodzie, aby później dołożyć wiatrak lub PV, jeśli zauważysz brak produkcji.

Należy również zauważyć, że generator 1000/1500 W AC 220 V musi kosztować mniej niż 300 euro w porównaniu z często zaporową ceną tych zestawów energii odnawialnej, zwłaszcza że ciepło wydzielane przez generator można wykorzystać do ogrzania „kabiny "z kilkoma rurami/dmuchawami.
0 x
Obraz
BillyTheKid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/15, 21:24




przez BillyTheKid » 18/01/15, 14:36

Dzięki za te odpowiedzi.
To bardzo miłe z twojej strony, że znalazłeś czas, aby mi odpowiedzieć.

Dla 12 woltów jest to planowane.
Chcę zmienić dom na 12V.
W ten sposób nie ma już ryzyka porażenia prądem lub pożaru (lub prawie).
Nie ma problemu z żadnymi standardami, ponieważ nie ma ryzyka.

Lodówka będzie 12 V.

Mam już generator 2000 W, który jest przeznaczony do zaspokojenia moich tymczasowych potrzeb prądowych 230 V (elektronarzędzie itp.).

Muszę tylko poczekać, aż badanie będzie miało dokładne dane.

Skąd czerpiesz przybliżone dane dotyczące wydajności turbiny wiatrowej i PV.

Czy to obliczenia, czy obserwacja rzeczywistych sytuacji?

Potem mogę sam zrobić zestaw, nawet jeśli cena nie jest wygórowana, kupując każdy element osobno.

I to prawda, że ​​mogę zacząć od małych rzeczy i dodawać rzeczy później.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 18/01/15, 15:08

nazywa się to „współczynnikiem obciążenia”

na przykład silnik, który pracuje 24 godziny na dobę, 1 dni w tygodniu, ma współczynnik 100: jeśli dostarcza 100 KM, możesz liczyć na XNUMX KM przez cały rok (z wyłączeniem ewentualnych awarii)

Inaczej jest w przypadku energii odnawialnej.

Tak więc panel o mocy 1000 Wp, w współczynniku 1, wytworzyłby rok 24h/dzień x 365.25 dni = 8766 kWh, w praktyce 1400 kWh/kWp to najwyższa we Francji liczba paneli umieszczonych nieruchomo (nieco lepiej dla urządzeń śledzących energię słoneczną, nawet trochę lepiej w basenie Morza Śródziemnego).

Dla źle zorientowanego panelu mniej niż 1000 kWh/kWp, czyli współczynnik bliski 1/10 = 1/8,766

A dla turbin wiatrowych jest to współczynnik 4, również zaczerpnięty z doświadczenia w terenie.

Potem pozostają rzędy wielkości... w zależności od lokalizacji mogą występować różnice.
0 x
Obraz
BillyTheKid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/15, 21:24




przez BillyTheKid » 18/01/15, 18:22

Wracając do tego co chciałem, czyli zestawu do oświetlenia i zestawu do lodówki.
Czy ze względów ekonomicznych nie byłoby mądrzej zainwestować w lodówkę Freecold ( http://www.batterie-solaire.com/congela ... c2x7627752 ), które mogę zasilać bezpośrednio bez baterii, albo za pomocą turbiny wiatrowej, albo PV.
Aby zobaczyć w dłuższej perspektywie z wymianą baterii mniej lub bardziej regularnie.

Więc jeśli podążę za twoim rozumowaniem, PV o mocy 100 Wp nie wystarczyłoby nawet do zasilenia moich 100 W żarówek.

Wiedząc, że zimą słońce jest produktywne tylko przez 8 godzin dziennie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 18/01/15, 19:08

Nie znam tego rodzaju produktu, ale wydaje mi się, że jest za drogi...

Oczywiście 100 Wp źle zorientowanej PV w zimie nie wystarczy do zasilenia 100 W oświetlenia. Na granicy, jeśli świecisz przez bardzo krótki czas. W takim przypadku baterie podpowiedzą Ci, kiedy iść spać. :P
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94