Potrzebujesz pomocy w przypadku małej instalacji fotowoltaicznej

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2

Potrzebujesz pomocy w przypadku małej instalacji fotowoltaicznej




przez titiyador » 09/11/14, 18:45

Bonjour à tous,

Będąc pasjonatem ogrodów i zwierząt, chciałbym zamontować małą instalację fotowoltaiczną na dole ogrodu, na grządce warzywnej, aby być niezależnym.

Chciałbym zasilać w sposób ciągły dwie pompy po 15 W każda (jedna do hydroponicznych upraw truskawek, a druga zasilająca zieloną ścianę wykonaną z drewnianej palety, przy czym każdy system jest od siebie niezależny w cyklu „zamkniętym” (woda pompowana i wysyłana z powrotem do punktu wyjścia w misce, w której znajduje się pompa.Następuje tylko parowanie i to co wypijają rośliny co trzeba będzie dokończyć, w skrócie nie jest to tu tematem) oraz żarówka o mocy 100 do 150W (jeszcze nie wiem, potrafię dobrze zaizolować wylęgacz, aby uniknąć utraty kalorii, a co za tym idzie konsumpcji) około 12 godzin dziennie (do ogrzewania przepiórek, na termostacie, ale te drugie będą w szklarni, która szybko się nagrzewa na pierwszy rzut oka!).Dodatkowo w zeszłym roku zbudowałem solarną nagrzewnicę powietrza z powietrzem pulsującym przez wentylator 12V, który zapewnia spore ciepło, oczywiście w słońcu).

Powiedziałem sobie, że przy 4 monokrystalicznych panelach słonecznych po 100 W każdy, ustawionych pod kątem 45°, powinno wystarczyć.

Czy możesz potwierdzić? zaprzeczać?

Dla twojej informacji, mieszkam na północy, niedaleko Lille.

Dziękuję. Tim.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 09/11/14, 18:48

Nie sprecyzowałem, że moim zdaniem najbardziej wrażliwymi miesiącami pozostają marzec i kwiecień, kiedy temperatury mogą być jeszcze niskie, oraz okres wznawiania lęgów młodych przepiórek. Zimą mam tylko reproduktory, których nie trzeba ogrzewać.

Myślałem, że znajdę szacunkową wydajność energii słonecznej w Lille, ale nie znalazłem tego, czego szukałem, jestem bardzo zaskoczony...
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/11/14, 19:31

W Lille można liczyć na 850 KWh/rok na zainstalowaną moc szczytową KW, z widokiem na południe, pod kątem 35°

Pamiętaj jednak, że w grudniu i styczniu możesz liczyć jedynie na około 2,5% wyniku. Oraz że w tych miesiącach mogą wystąpić okresy trwające 15 dni i 3 tygodnie, w których instalacja będzie dostarczać mniej niż 10% swojej mocy szczytowej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 09/11/14, 19:59

Hi Elephant,

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Ale jak powiedziałem powyżej, tak naprawdę nie będę potrzebował „dużo” mocy aż do marca. Zatem w grudniu i styczniu nie stanowi to problemu.

Inaczej czy 400W (4 panele po 100w) wystarczyłoby do zasilenia instalacji z marca? (Nie sprecyzowałem, ale mam dwa wolnorozładowane akumulatory morskie po 88Ah każdy, które posłużą w oczekiwaniu na inwestycję w baterie słoneczne).

Jeszcze raz dziękuję.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 10/11/14, 11:09

No cóż, zrobiłem tylko „podsumowujące” obliczenia, nie będąc specjalistą ani fizykiem:

Jedna pompa: 15 W*2 (dwie pompy): 30 Wh. Powiedzmy, że będą pracować 12 godzin dziennie (ale muszę jeszcze znaleźć programator na 12 V, który z tego co widziałem jest dość drogi), czyli 360 godzin dziennie zużycia. W związku z tym konieczne byłoby już wytwarzanie 360 ​​W/dzień tylko na potrzeby pomp. W najgorszym przypadku mógłbym podłączyć bezpośrednio panel do pomp, które włączałyby się, gdy tylko wyjdzie słońce (za pomocą regulatora 10 A). Więc nie potrzeba programisty. Wymagany byłby panel o mocy 50 Wp.

W przypadku żarówki grzewczej powiedzmy 100 W na 12 godzin codziennej pracy (przypominam, że będzie ona montowana w szklarni i że temperatura dość szybko rośnie, gdy tylko pojawi się promień, nie mówiąc już o solarnym podgrzewaczu powietrza, który Zrobiłem w zeszłym roku z puszek po napojach i co dzięki wentylatorowi zapewnia sporo dodatkowych stopni), co dałoby 100 * 12 = 1200 W/dzień.

I tak marzec (okres wznowienia hodowli) w Lille daje 121.1 godzin słonecznych, czyli średnio 3.9 godziny dziennie (źródło: http://www.meteofrance.com/climat/franc ... 1/normales )

Zatem dla 4 paneli mocy szczytowej po 100 W każdy dałoby to 4*100*3.9= 1560 w/dzień. Jednak średnie nasłonecznienie nie uwzględnia tego, że panele produkują, na pewno mniej, ale nadal produkują przy pochmurnej lub nawet deszczowej pogodzie (są to panele z ogniwami monokrystalicznymi). Mamy więc średnio 1560 w/dzień.

To najwyraźniej wystarczyłoby do zasilania żarówki zgodnie z przeznaczeniem, jeśli wykluczymy pompy, czy też jestem całkowicie nie na miejscu?
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 11/11/14, 16:40

Nikt nie jest na tym święcie? Daj spokój, jestem pewien, że wśród wszystkich ekspertów jest jeden, który może mi powiedzieć, co myśli, prawda? :)
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 11/11/14, 17:01

Wszyscy poszli do kina obejrzeć międzygwiezdny : Chichot: : Chichot:
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 11/11/14, 18:01

Ucieszyłem się, myślałem, że znam odpowiedź :zmarszczyć brwi: Merci quand meme! : Chichot: Inaczej nie masz pomysłu, Christophe?
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 11/11/14, 18:19

Um, czy tak się spieszyło?

Będziesz miał odpowiedź... dzisiaj jest święto państwowe we Francji...
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 11/11/14, 18:43

Ach, nie, specjalnie się nie śpieszę, ale mam wrażenie, że prowadzę monolog :p i doświadczenie mi podpowiada, że ​​w sumie na forum, kiedy odpowiedzi są spóźnione, nie przychodzą. Ale hej, może się teraz mylę! W każdym razie ta strona jest naprawdę bardzo przydatna. Nie przychodzę tam zbyt regularnie ( : Chichot: ), ale często znajduję tam odpowiedzi. Brawo za Twoją pracę ;)
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140