MIT: akumulator ołowiowy z recyklingu w panelu fotowoltaicznym

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

MIT: akumulator ołowiowy z recyklingu w panelu fotowoltaicznym




przez Christophe » 28/08/14, 16:38

Naukowcy z MIT wyjaśniają, jak wykorzystać stare akumulatory samochodowe do produkcji paneli słonecznych.

Stare akumulatory samochodowe są źródłem zanieczyszczenia środowiska ołowiem. Naukowcy z MIT opracowali technikę recyklingu, aby przekształcić je w panele słoneczne w oparciu o materiał przyjmujący tak zwaną strukturę perowskitu: układ atomowy, który umożliwia łączenie jonów metali z jonami tlenu. Naukowcy z MIT proponują zatem wytwarzanie tych tlenków metali z ołowiu w akumulatorach: tytanian ołowiu lub PZT (tytano-cyrkonian ołowiu), materiały znane ze swojej ferroelektryczności i piezoelektryczności (polaryzacja elektryczna pod wpływem naprężeń mechanicznych).

Ogniwo słoneczne wykorzystuje materiały półprzewodnikowe, które w świetle słonecznym emitują elektrony. Najczęściej stosowanym materiałem jest krzem krystaliczny, który zapewnia wydajność do 25%. Wada: jego cena jest bardzo wysoka i zmusza naukowców do poszukiwania alternatyw. W jego skład wchodzą ogniwa zbudowane z tlenków metali w strukturze perowskitu. Dzięki sprawności na poziomie 19% są one prawie tak samo wydajne, jak ich krzemowe odpowiedniki.

Zasilaj 30 gospodarstw domowych za pomocą tylko jednej baterii

Dzięki wykorzystaniu ołowiu pochodzącego z recyklingu starych akumulatorów samochodowych proces produkcji perowskitowych ogniw fotowoltaicznych ograniczyłby gromadzenie się toksycznych materiałów na wysypiskach. A ponieważ materiał ma postać folii o grubości pół mikrometra, ołów z jednej starej baterii mógłby wyprodukować tyle paneli słonecznych, aby dostarczyć energię potrzebną 30 gospodarstwom domowym. Prace badaczy z MIT wyraźnie pokazują, że ołów odzyskany ze starych akumulatorów równie dobrze nadaje się do produkcji metalowych ogniw fotowoltaicznych w strukturze perowskitu, jak świeżo wyprodukowany metal.

A kiedy te panele słoneczne zostaną zdemontowane, ołów można ponownie poddać recyklingowi…


Źródło: http://www.industrie-techno.com/video-r ... ires.31821

opublikowany: http://pubs.rsc.org/en/content/articlel ... 4ee00965g#

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=X3omqERE1AA
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: MIT: bateria ołowiowa poddana recyklingowi w panel fotowoltaiczny




przez Dirk Pitt » 29/08/14, 13:23

Christophe napisał:Stare akumulatory samochodowe są źródłem zanieczyszczenia środowiska ołowiem.


stwierdzenie to jest błędne, ponieważ zdecydowana większość akumulatorów ołowiowych jest poddawana recyklingowi ze wskaźnikiem recyklingu wynoszącym około 97% w wyspecjalizowanych kanałach.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 30/08/14, 09:52

Jeśli to prawda i za niską cenę nie powinniśmy zwlekać nawet wszędzie.
Jeśli nie, to warstwa zieleni do spienienia
W przeciwnym razie przeczytałem, że tajska firma zainstaluje na dachu system paneli fotowoltaicznych sprzężonych z turbinami wiatrowymi o pionowej osi obrotu, które zamortyzują się w ciągu 4 lat.
To samo, jeśli to prawda, że ​​warto zainwestować.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: MIT: bateria ołowiowa poddana recyklingowi w panel fotowoltaiczny




przez moinsdewatt » 30/08/14, 11:06

Dirk Pitt napisał:
Christophe napisał:Stare akumulatory samochodowe są źródłem zanieczyszczenia środowiska ołowiem.


stwierdzenie to jest błędne, ponieważ zdecydowana większość akumulatorów ołowiowych jest poddawana recyklingowi ze wskaźnikiem recyklingu wynoszącym około 97% w wyspecjalizowanych kanałach.


W rzeczywistości masz całkowitą rację.


Stany Zjednoczone są drugim na świecie wiodącym podmiotem zajmującym się recyklingiem, po Chinach.
Więc recykling w perowskicie jest marginalny pouillemesque .... ;-)
Ale w końcu, jeśli zechcesz zgłaszać fałszywe problemy producentom paneli słonecznych…

przeglądaj ogólnoświatowe statystyki leadów http://www.ila-lead.org/lead-facts/statistics
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165