Shift Shim / Subaru Justy [ROZWIĄZANY]

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Shift Shim / Subaru Justy [ROZWIĄZANY]




przez Obamot » 21/03/10, 20:58

Cześć wszystkim! :D

Wracając z wouacances i patatras! Mój pojazd nie chce już iść do przodu ... Obraz

Mam Subaru Justy, który gaśnie przy zmianie biegów.
[3 cyl. 1200i cat. 1991, na zegarze 185'924 km]

[Warunki pojazdu]: Nie mam opcji „check engine” na desce rozdzielczej podczas pracy silnika. Spowolnienie jest stabilne podczas rozruchu i działa płynnie na wszystkich cylindrach. Mam na zegarze 240 000 km, ale to prawdziwa „bomba”. Ponieważ działa idealnie na biegu jałowym - na wszystkich obrotach - wywnioskowałem, że nie pochodzi to z układu paliwowego. Pojazd był przechowywany przez kilka miesięcy w wilgotnym miejscu, ale teraz znajduje się na świeżym powietrzu i zdążył wyschnąć.

Obserwacja usterki
1) Kiedy zwalniasz, wciskasz gaz lub nie, dużo lub nie, obraca się jak samolot bez problemu przy wszystkich prędkościach ...
2) Jak tylko zmienię bieg, gaśnie [wyraźne cięcie], jakby nagle się dławiło, dokładnie w momencie, w którym włączam sprzęgło. Obraz
3) Jeśli uruchomię ponownie i pozostanę na wolniejszej prędkości, na gazie lub bez. nie ma problemu we wszystkich reżimach :|

Heeeee help!

Kto miałby pomysł? Kto mógłby mi pomóc? : Idea: : Mrgreen: : Arrowu: 8)

[Edytuj]: aktualizacja tytułu.
[Edytuj]: aktualizacja tytułu.
Ostatnio edytowane przez Obamot 19 / 08 / 10, 15: 45, 5 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 21/03/10, 22:38

Mmmm to nie dlatego, że wygląda na to, że jest pusty, że nie masz problemu z zasilaniem, który można zobaczyć tylko w „obciążeniu”. Na przykład, zbyt ubogi silnik wydaje się pracować niklem, gdy jest pusty ... ale nie ma nic w brzuchu, gdy prosisz o moment obrotowy.

Ale wolałbym raczej pójść na problem elektryczny (spadek napięcia = nic na zapłonie = zacięcie), czy sprawdzałeś napięcie akumulatora jak również napięcie na wyjściu alternatora?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 21/03/10, 23:18

To wciąż coś „na moich linach”, jutro sprawdzę Christophe'a. Dziękuję Ci.

[Ups Edit] ale myślę o tym, powinienem być w stanie sprawdzić te spadki napięcia "podczas jazdy" czyli kiedy się pojawią, prawda? Roll: Rhôoo, ale jestem głupi, myślę, że mam określony instrument do kontrolowania tego @ +
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 22/03/10, 00:04

Ben już sprawdza akumulator przy 0 RPM i napięcia alternatora / RPM nie trzeba ładować ... sprawdź też regulator czy nie jest zintegrowany z alternatorem ...

Inaczej mógłby też być problem z regulacją wyprzedzenia zapłonu… czy nadal masz w tym modelu śruby platynowe czy to już było elektroniczne?

Pozostali na pewno będą mieli inne sugestie dotyczące sprawdzenia ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

Różnorodne możliwości




przez dedeleco » 22/03/10, 00:10

Należy pamiętać, że przyczyny mogą być różne, Nie znam tej maszyny, ale silnik równie dobrze może mieć problem elektryczny (napięcie, zapłon jeśli nie diesel? Albo wtrysk bez prądu?) Lub problem z paliwem, który nie występuje w razie potrzeby lub nawet wydech, który ma duży przepływ usta?
To cały łańcuch, który musi działać w harmonii!
Musisz słuchać i obserwować wszystkie wskazówki, mam większe doświadczenie z benzyną, a przy brutalnym zapotrzebowaniu na moc i duszenie oparłbym się na niewystarczającej podaży paliwa!
Jeśli bardzo uważamy, aby stopniowo zwiększać moc (miękkie sprzęgło, zjazd) to pracuje dłużej, bo musi być moc trochę większa od zera biegu jałowego na którym działa !!!!
Czy po długim oczekiwaniu na biegu jałowym, gdy jest już ciepły, zaczyna się lepiej? (na benzynie problem mniej więcej automatycznego ssania?) czy problem z zimnym wtryskiem?
Wreszcie może być bardziej złośliwie, tak jak tej zimy moja stara skrzynia, tak stara, ale 3 razy mniej km, uparcie odmawiała uruchomienia, tylko przez kilka sekund działała dobrze, tym dłużej, ponieważ codziennie odpoczywała. Wcześniej! !!!
Tak samo niezmienione po wymianie 8 letniej baterii i świec zapłonowych !!
Sprawa do przyklejenia mechanika zdającego egzamin !!
Jako że kilka dni wcześniej działało dobrze z tą różnicą, że nie mroziło, więc byłem pewien, że mam korek lodowy w tłumiku z powodu kondensacji podczas jazdy na krótkim dystansie na mrozie.!
Podgrzewanie zamrożonego garnka na zewnątrz trochę się poprawiło, ale niewystarczająco.
Po odwilży samochód ruszył jak poprzednio w sekundę, ale wąchając dużo wody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Również jeśli tłumik zardzewiał, może być prawie zatkany luźną zardzewiałą płytą stalową, która umożliwia niski przepływ na biegu jałowym i blokuje się przy wysokim przepływie. !!
Żartem jest zatkać rurę wydechową (widziałem to korkiem od szampana) lub w mroźną pogodę wlać kilka litrów wody do rur wydechowych samochodów na parkingu, żeby obejrzeć paradę. Lawet i zakłopotanych mechanika!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

inne możliwości




przez dedeleco » 22/03/10, 00:23

Czy można odłączyć rurkę podciśnieniową sterującą wyprzedzeniem zapłonu?
Czy ona wyraźnie się dławi?
Może to być sprzęgło, które utknęło nagle lub otarło się zamiast ślizgać się stopniowo przed uruchomieniem (stan powierzchni z kurzem, który utknął zbyt mocno zamiast ślizgać się ???)
W takim razie przy lekkim sprzęganiu silnik musi dalej obracać się na tyle, aby powoli czy nawet pchać samochód odpalać?
To wskazówka, praca detektywa !!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 22/03/10, 01:00

Cześć Obamo

Zacznij od wymiany filtra paliwa i włóż dobry środek do czyszczenia wtryskiwaczy!

Następnie sprawdź, czy ogień nie stwarza problemu, ponieważ przy przyspieszaniu ogień staje się silniejszy i może skakać! Ogień może również nie być wystarczająco silny, a dodatek nadmiaru benzyny powoduje przeciągnięcie!

Jeśli pojazd ma wtrysk elektroniczny, odłącz akumulator na 10 minut, aby ponownie uruchomić moduł silnika!


Cholera, myślałem, że mam antyk na podwórku z moim Plymouth Breeze z 1996 roku na dystansie 324 000 km!
:zaszokować:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

zabawa bardzo zróżnicowana rada !!




przez dedeleco » 22/03/10, 02:39

Następnie sprawdź, czy ogień nie stwarza problemu, ponieważ przy przyspieszaniu ogień staje się silniejszy i może skakać! Ogień może również nie być wystarczająco silny, a dodatek nadmiaru benzyny powoduje przeciągnięcie!

Co to za ogień?
Dziwne, czy nie jest to maszyna parowa z ogniem do podgrzewania wody w kotle?
Czerwone światło śmieje się z silnika?
Ogień do skoku to lont?
Ale silnik nie uruchamiał się ponownie!
Dziwne, kto powiedział dziwnie !!!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Odp: zabaw się bardzo różnorodnymi radami !!




przez Alain G » 22/03/10, 05:06

dedeleco napisał:
Następnie sprawdź, czy ogień nie stwarza problemu, ponieważ przy przyspieszaniu ogień staje się silniejszy i może skakać! Ogień może również nie być wystarczająco silny, a dodatek nadmiaru benzyny powoduje przeciągnięcie!

Co to za ogień?
Dziwne, czy nie jest to maszyna parowa z ogniem do podgrzewania wody w kotle?
Czerwone światło śmieje się z silnika?
Ogień do skoku to lont?
Ale silnik nie uruchamiał się ponownie!
Dziwne, kto powiedział dziwnie !!!


Przepraszam, dedeleco!

Jest to termin używany tutaj w Quebecu na określenie zapłonu!

Ty masz swoje śmieszne słowa, a my nasze!
8)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 22/03/10, 09:56

Tak też sprawdź pompę paliwa i filtry.
Ale zawsze skłaniam się ku problemowi elektrycznemu lub regulacji wyprzedzenia ...

Kto chce przewidywać? : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151