Turbina wiatrowa Jolieet 5 Kw problem

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Abadín
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/04/09, 12:04

Turbina wiatrowa Jolieet 5 Kw problem




przez Abadín » 22/04/09, 12:17

Bonjour à tous,

Jestem właścicielem turbiny wiatrowej o mocy 5 kW kupionej od Joliet 4 miesiące temu, ale martwię się, że nadal nie działa. Skontaktowałem się z nimi kilka razy z wielkim trudem i dzisiaj odpowiedział, że muszę poczekać 2 miesiące, aby rozwiązać mój problem. Oto moja troska, mam generator 5 KW z anemometrem i wiatrowskazem u góry tego. Kabel, który schodzi do ładowarki prostownika, podczas pierwszego uruchomienia generator wykonał 1 obrotów i musiałem go zatrzymać, na pierwszy rzut oka nie ma systemu zapobiegającego przekręceniu. Gdyby ktoś mógł mi pomóc znaleźć szybsze rozwiązanie niż Jolie, byłoby bardzo miło
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 22/04/09, 12:51

Cześć Abadin

Myślę, że wiatrowskaz przekazuje informacje (wartość napięcia potencjometru) do sterownika elektronicznego
Na gondoli musi być również ten sam typ czujnika

Dlatego sterownik musi wydać polecenie elektrycznemu silnikowi orientacji, aby „wyrównało” 2 wartości.
Oczywiście, jeśli gondola obraca się bez znalezienia właściwej pozycji, oznacza to, że jeden z elementów zawiódł
Moim zdaniem konieczne jest już wykonanie testów uziemienia i sprawdzenie poprawności działania mechanicznego czujników, uzyskanych wartości elektrycznych (za pomocą multimetru)
Może być po prostu odłączony przewód

W przypadku antyskrętu (kolektora obrotowego) uważam, że nie jest to konieczne, ponieważ z tego, co przeczytałem tu i tam, różnice w orientacji wiatru raczej nie sprzyjają kierunkowi niż inny

A+
0 x
Abadín
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/04/09, 12:04




przez Abadín » 22/04/09, 13:55

dziękuję za te informacje, robię testy na ziemi i sprawdzam, czy nie ma odłączonych lub przeciętych przewodów
0 x
julos
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/01/10, 14:39
Lokalizacja: Belgique

Eolicja




przez julos » 06/01/10, 14:49

Cześć Abadin,

Mogę opublikować trochę później, ale mam informacje, które mogą Cię zainteresować. Miałem ten sam problem co ty z turbiną wiatrową, którą próbowałem samodzielnie złożyć. Zepsułem falowniki (niełatwe w regulacji tych maszyn) i nie mogłem wyregulować turbiny wiatrowej, aby wytwarzała wystarczającą ilość energii.
Od dawna szukałem warsztatu dla turbin wiatrowych. To dziwne: jest tak wielu sprzedawców dla tak niewielu warsztatów ... w rzeczywistości szybko zdajemy sobie sprawę, że niewielu ludzi jest specjalistami.
W każdym razie natknąłem się na Eolice przez przypadek. Kontakt z nimi był bezpośredni. Osoba natychmiast zrozumiała mój problem i doradziła mi w sprawie używanego sprzętu. Przyszli nawet, aby zainstalować wszystko, a zwłaszcza DOPASUJ! Od tego czasu nie mam już problemu, a Eolice dba nawet o utrzymanie (raz w roku).

Idź patrz dalej www.eolice.be gdybym wiedział, od samego początku kupiłbym od nich turbinę wiatrową ...

Julos
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 06/01/10, 16:04

Ta wiadomość tak bardzo przypomina ukrytą reklamę, że jest żałosna : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/01/10, 16:20

: Arrow: Powitanie julos. : Mrgreen:
Dziękuję za link. 8)
0 x
julos
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/01/10, 14:39
Lokalizacja: Belgique




przez julos » 06/01/10, 17:02

Dziękujemy za powitanie w Citro, mam nadzieję, że informacje będą przydatne w tym przypadku ...

I Forhorse, kiedy popełniamy błędy ortograficzne takie jak twoje, mamy po prostu prawo : Arrow:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 06/01/10, 17:07

Facet, który właśnie ląduje i który w swojej pierwszej wiadomości wrzuca adres komercyjnej witryny z komentarzami typu „super dobry, super poważny, super wszystko”, wygląda jak spam.
Ale hej, przyszłość pokaże ... Zobaczymy jakość i zainteresowanie przyszłymi wkładami (jeśli są przyszłe wkłady ...)
Ostatnio edytowane przez Forhorse 06 / 01 / 10, 17: 12, 1 edytowany raz.
0 x
julos
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/01/10, 14:39
Lokalizacja: Belgique




przez julos » 06/01/10, 17:12

Jeśli mój wkład może pomóc, nie będę dąsał się forum.
Pasjonuję się małymi turbinami wiatrowymi i nie po raz pierwszy zdaję sobie sprawę, że instalatorzy rzadko są specjalistami, technicznie rzecz biorąc. Więc chociaż raz mam dobre doświadczenie z firmą (komercyjną, tak, oczywiście ... nie jest organizacją non-profit!), Nie rozumiem, dlaczego nie miałbym tego dla siebie.

Na tym ... dobrym wietrze!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81