Problem z siłownikiem hydraulicznym, który już nie działa

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Mickgras
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/02/09, 15:42

Problem z siłownikiem hydraulicznym, który już nie działa




przez Mickgras » 22/02/09, 23:03

Witam,

Czytam Was od jakiegoś czasu i chciałbym prosić o informacje na temat barana.
Zrobiłem swoje i wszystko było w porządku.
Ale przez 2-3 dni już nie działa.
Chciałbym się dowiedzieć czy pomiędzy wlotem wody do siłownika a zaworem impulsowym musi znajdować się odpowietrznik czyli wlot powietrza czy pomiędzy wlotem wody czyli poniżej poziomu wody a siłownikiem musi być on idealnie uszczelniony a więc bez zadęcia powietrza W.
Dzieje się tak, aby pod tym zaworem zamykającym było trochę powietrza, aby mogło nastąpić podciśnienie.

możesz mi pomóc?
Z góry dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 23/02/09, 09:26

Odpowietrznik jest niezbędny tylko wtedy, gdy woda ma bezpośredni kontakt z powietrzem w dzwonze sprężonego powietrza. Nie sądzę, że to jest wyjaśnienie, które podajesz.

Brak odpowietrznika nie przeszkadza w funkcjonowaniu siłownika, ale utrudnia jego trwałość (sprężone powietrze stopniowo rozcieńczane w wodzie).

Zatem pierwsze pytanie: jak zrobiłeś barana? Jeśli masz zdjęcia, to jeszcze lepiej...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151