Problem z pompą wody

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
kleum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/08, 18:59
Lokalizacja: Tuluza

Problem z pompą wody




przez kleum » 03/01/08, 19:24

Witam,

Przede wszystkim chciałbym wyjaśnić, że jestem nowy w forum i niestety bardzo źle w hydraulice.

Oto mój problem. Podczas budowy domu w garażu zainstalowałem studnię z zanurzoną pompą i balon. Woda jest podłączona do moich toalet, zewnętrznych kranów i tryskaczy.
Mam również możliwość wycięcia studni i przejścia na wodę miejską (czego nigdy nie musiałem robić od 4 lat).

Przez kilka dni miałem problem:

- balon ma przejść od 2 do 4 barów. Gdy pompa właśnie została uruchomiona, zatrzymuje się, a ciśnienie spada do minimalnego ciśnienia w ciągu 2 minut 30 sekund => muszę mieć wyciek.

- Mam zawory między balonem a wylotami wody. Kiedy zamykam zawory, ciśnienie nadal spada. Sprawiłoby to, że pomyślałem, że to pompa wypuszcza wodę. Czy to jest możliwe

- Jeśli uruchamiam wodę w całości za pomocą zewnętrznego kranu, pompa jest w stanie „zasilać” w sposób ciągły („na żywo”) => moja pompa wydaje się działać.

- Czy to w toaletach, czy przy kranie zewnętrznym, słyszę bulgotanie niemożliwe i wygląda na to, że w obwodzie jest powietrze, ponieważ przepływ wody jest niestabilny i to „splunęło”.

- Woda nie płynie bardzo wolno w mojej toalecie pomimo manometru, który oscyluje między 1.6 a 3.6 bara.

- Zajrzałem do studni, jest woda i nie zauważam żadnego problemu z wyciekiem z rury (dla pompy nie wiem, bo jest pod wodą).

- sprawdziłem ciśnienie na poziomie pęcherza powietrznego => mój manometr wskazuje 1.8 bara i jeśli dobrze zrozumiałem to jest to wartość normalna. To powiedziawszy, po trochę "pobawieniu się" pęcherzem powietrznym, granice działania mieszczą się teraz między 1.4 a 3.4 bara (chociaż nie dotknąłem dużych śrub, które służą do regulacji tych dwóch wartości.

Nie wiem, gdzie podejść do problemu.
Co jeszcze mogę zrobić? czy to moja pompa puszcza (ma tylko 4 lata).

Z góry dziękuję za pomoc.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 03/01/08, 19:38

Witam,

Nie, to nie twoja pompa, przecieka pęcherz w twoim balonie.
Musisz to zmienić .....
Dla pewności: zamknij pompę i otwórz kran.
Kiedy już nie płynie, sprawdź ciśnienie powietrza w pęcherzu, a dowiesz się ...

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
kleum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/08, 18:59
Lokalizacja: Tuluza




przez kleum » 03/01/08, 20:49

Próbowałem zrobić to, co mówisz, i znajduję 1.8 bara w pęcherzu. Rozumiem, że jest to poprawna wartość (0.2 mniej niż minimalne ciśnienie). Potrzebujesz więcej presji?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 03/01/08, 20:54

Radzę przeczytać ten podobny temat: https://www.econologie.com/forums/probleme-f ... t3853.html

W tym przypadku był to „pęcherz”, jeśli dobrze pamiętam ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/01/08, 21:10

Halo

Otwórz zawór wody i pozwól balonowi opróżnić się, wtedy jest mały zawór rowerowy z pompą dmuchającą balon (pęcherz) i sprawdzający, czy nie wyciekający z zaworu rowerowego, można to łatwo zmienić, jeśli pęcherz przecieka wewnętrznie musisz to zmienić
które tworzą bąbelki powietrza ...
wskazówką jest pompa, która wyłącza się za każdym razem, gdy wypuszczamy kilka litrów wody

André
Ostatnio edytowane przez Andre 04 / 01 / 08, 00: 56, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/01/08, 21:56

: Arrow: „plucie”, kiedy spożywasz wodę, to powietrze, więc z pewnością pęcherz.

Musisz mieć jeden lub więcej zaworów zwrotnych między pompą a zbiornikiem. Zapobiegają one opróżnianiu się balonu do studni, gdy pompa jest wyłączona i zapobiegają rozszczelnieniu.
Kiedy pompa się uruchomi, woda powinna natychmiast wypłynąć ...
0 x
kleum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/08, 18:59
Lokalizacja: Tuluza




przez kleum » 03/01/08, 22:04

Dziękuję wam obojgu, ale mam cztery pytania / komentarze:

1) Mam małą sprężarkę (nie ma nic wspólnego z pompą) z manometrem i użyłem jej do kontrolowania ciśnienia pęcherza, które wynosi 1.8 bara. Czytałem dyskusję wskazaną przez Christophe'a, nie rozumiałem obliczeń (wrócę do tego później), ale mam wrażenie, że przy 1.8 bara w pęcherzu do pracy między 2 a 4 taktami to powinien działać.

2) Pompa faktycznie zajmuje dużo czasu, aby wypełnić mój zbiornik 100 litr (ponad 2 minut), podczas gdy zwykle jest bardzo szybki (20-30 sekund)

3) Co można wywnioskować z faktu, że mój kran czasami pluje powietrzem? pęcherz jest przebity? a jednak przy 1.8 taktu wydaje się, że tak nie jest! że ciśnienie w obwodzie jest prawie zerowe?

4) Co można wywnioskować z faktu, że wszystkie zawory dystrybucyjne są zamknięte, tracę ciśnienie (od 4 do 2 barów) w ciągu 2 minut 30 sekund? czy zawór zwrotny wbudowany w pompę jest zniszczony?


W każdym razie z góry dziękuję, bo się w tym zagubiłem.

PS: czy ktoś może mi wyjaśnić, co mamy na myśli, mówiąc o przepływie zwrotnym w przypadku pompy?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 03/01/08, 22:21

Wylot = wylot pompy po stronie „wysokiego” ciśnienia.

Oprócz pęcherza, tak, może to być zastawka, wydaje mi się, że była to pierwsza hipoteza, którą postawiliśmy na inny temat.

Wspominaliśmy również o filtrze ssącym, który został zatkany, jeśli dobrze pamiętam?

Przed dokładnym zdiagnozowaniem problemu należy sprawdzić, czy te części (zawór lub pęcherz) są łatwe do usunięcia, a zwłaszcza jeśli można znaleźć części zamienne (mało prawdopodobne w przypadku wszystkich urządzeń jednorazowego użytku dostępnych na rynku :( ...).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 03/01/08, 22:26

Prawdopodobnie masz wyciek między zaworem zwrotnym a pompą.
-Jeśli podczas pracy pompy wlatuje powietrze, to jest
że masz wlot powietrza między poziomem wody w zbiorniku / studni
i pompa.
- jeżeli pompa zatrzyma się, gdy nastąpi spadek ciśnienia, podczas gdy
zawory są zamknięte, co potwierdza moje wrażenie.
- Ten wlot powietrza wyjaśni również, że pompa wymaga czasu
osiągnąć maksymalne ciśnienie, ponieważ z turbiny jest powietrze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/01/08, 22:36

: Arrow: Prawie omówiliśmy pytanie ...

Spróbuj oczyścić powietrze i sprawdź maksymalne ciśnienie dostarczane przez pompę (może być noszone przez piasek, brud lub mieć uszczelnienia lub łożyska HS).

Teraz musisz zdemontować, aby znaleźć wycieki, sprawdzić stan zaworów, filtr ...

Powodzenia. : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136