DECA STAR MICRO 180 inwerterowa stacja spawalnicza

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Canaque Reunion
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/06/23, 16:25
x 2

DECA STAR MICRO 180 inwerterowa stacja spawalnicza




przez Canaque Reunion » 20/06/23, 07:45

Bonjour à tous,
Odkryłem twoją stronę trzy dni temu, więc jestem nowy, z góry dziękuję, jeśli możesz mi pomóc.
Pozwólcie, że się przedstawię, jestem 83-letnim emerytem.
Moja spawarka deca STAR MICRO 180, INVERTER TECH już nie działa, po włączeniu wentylator się kręci, ale nic się nie dzieje gdy chcę spawać. Sprawdziłem czy przewód uziemiający jest dobrze podłączony do stacji jak i przewód z elektrodą, wszystko jest ok.
Domyślam się, że chodzi o zabezpieczenie termiczne, ale mam wątpliwości, ponieważ wykonana praca nie była istotna (spawanie metalowej ramy w rurze kwadratowej 30 o grubości 1.5 mm².
Jednym słowem nie wiem co robić, muszę skończyć robotę, a środki nie pozwalają mi na opłacenie innej posady. Jeszcze raz dziękuję każdemu, kto może mi pomóc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Remundo » 20/06/23, 08:36

Witaj mój przyjacielu

Trudno na razie Ci pomóc, ale możesz zastosować metodę FLytox
Flytox napisał:Nawet nie znając się na elektryce/elektronice można rozebrać różne osłony by zobaczyć co się stało w środku i poszukać przepalonego bezpiecznika / do ponownego uzbrojenia, odłączonego przewodu lub dotykającego gdzieś obudowy / tam gdzie nie powinien itp.... Naprawiłem już x maszyn przy odrobinie zdrowego rozsądku i spostrzegawczości.


Aby zrobić to dobrze, należy przetestować komponenty i wymienić wadliwy.
0 x
Obraz
Canaque Reunion
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/06/23, 16:25
x 2

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Canaque Reunion » 20/06/23, 11:22

Remundo napisał:Witaj mój przyjacielu

Trudno na razie Ci pomóc, ale możesz zastosować metodę FLytox
Flytox napisał:Nawet nie znając się na elektryce/elektronice można rozebrać różne osłony by zobaczyć co się stało w środku i poszukać przepalonego bezpiecznika / do ponownego uzbrojenia, odłączonego przewodu lub dotykającego gdzieś obudowy / tam gdzie nie powinien itp.... Naprawiłem już x maszyn przy odrobinie zdrowego rozsądku i spostrzegawczości.


Aby zrobić to dobrze, należy przetestować komponenty i wymienić wadliwy.

Nie wiem, czy tu powinienem odpowiadać.
Dzięki za radę.
Rozebrałem maszynę, nie widzę śladu po bezpieczniku, a diod jest mnóstwo, to masz na myśli podzespół?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Christophe » 20/06/23, 11:41

Zacząłeś od sprawdzenia 2 kabli?

Kabel masowy mojego półautomatycznego Telwina 160A został uszkodzony kilka lat temu (i nie mogliśmy tego zobaczyć z zewnątrz) ... a falowniki są bardzo wrażliwe na przewodnictwo kabli, wydaje mi się.. .

Kilka zdjęć może również pomóc...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Remundo » 20/06/23, 12:06

Canaque z Reunion napisał:Rozebrałem maszynę, nie widzę śladu po bezpieczniku, a diod jest mnóstwo, to masz na myśli podzespół?

Komponenty to wszelkie części związane z elektrycznym działaniem urządzenia. :?
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Christophe » 20/06/23, 17:35

Zaczynając od kabli...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Ahmed » 20/06/23, 18:24

Często jest to prosta awaria, o której niekoniecznie pomyśleliśmy, ale te zestawy są bardzo przeciętnej jakości i trudne do naprawy, jeśli chodzi o finanse, gdy tylko zrobi się trochę poważnie. Czy nie miałbyś możliwości wypożyczenia innego stanowiska, aby dokończyć pracę, czekając na rozwiązanie tego problemu?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Canaque Reunion
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/06/23, 16:25
x 2

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Canaque Reunion » 21/06/23, 08:07

Ahmed napisał:Często jest to prosta awaria, o której niekoniecznie pomyśleliśmy, ale te zestawy są bardzo przeciętnej jakości i trudne do naprawy, jeśli chodzi o finanse, gdy tylko zrobi się trochę poważnie. Czy nie miałbyś możliwości wypożyczenia innego stanowiska, aby dokończyć pracę, czekając na rozwiązanie tego problemu?

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Mój syn, który mieszka 89 km od mojego domu, powiedział mi przez telefon, czy Leroy Merlin (wypożycza przenośne elektronarzędzia), czy mają jakieś do wynajęcia, to będzie rozwiązanie do końca.
Zacznę od sprawdzenia kabli, ich gniazd i potencjometru. Dobry dzień.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13734
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez izentrop » 21/06/23, 09:55

Ahmed napisał:To często prosta porażka o których niekoniecznie myśleliśmy, ale te posty są bardzo przeciętnej jakości i trudne do naprawy, mówiąc finansowo, jak tylko sprawy staną się trochę poważne.
Sprzeczny. :o
W rzeczywistości często jest to reakcja łańcuchowa, w której kilka aktywnych i pasywnych elementów ulega zniszczeniu. Bezpiecznik przepala się jako ostatni, aby chronić główny obwód zasilający, co jest tak rzadko proste.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Awaria inwerterowej stacji spawalniczej DECA STAR MICRO 180




przez Christophe » 21/06/23, 09:58

Jeśli wyłącznik automatyczny nie zadziała, nie ma prądu upływowego ani zwarcia… w falownikach tranzystory mogą zwierać się wewnętrznie… co powoduje zadziałanie wyłącznika automatycznego.

Jeśli wentylator się obraca, oznacza to, że prawdopodobnie wewnętrzny bezpiecznik jest w porządku.

Zobaczymy co powie test kabla...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154