Okofen Pellematic problem: „uszkodzony zapłon”

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Lilian
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/18, 09:41
x 1

Okofen Pellematic problem: „uszkodzony zapłon”




przez Lilian » 01/11/18, 09:50

Halo forumWitam

Przeczytałem pakiet artykułów na temat mojego problemu, ale na razie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. :(
Właśnie kupiliśmy dom z kotłem Okofen, jesteśmy bardzo zadowoleni! Ale od wczoraj zatrzymał się (nie w odpowiednim momencie, w tym sezonie zaczynamy skracać), ze wskazaniem „def Ignition”. Widziałem w instrukcji, że były 3 lub 4 możliwe przyczyny tego komunikatu. W naszym przypadku to chyba brak pelletu na zasysaniu, bo w zbiorniku na pellet widać śrubkę, więc w próżni musiała się trochę obrócić. Przywieźliśmy z powrotem pelety, które były na krawędziach w środku zbiornika, aby zakryć nieskończoną śrubę. Ale najwyraźniej ssanie jest zaprogramowane na 20:XNUMX. Chciałbym więc wiedzieć, jak wymusić obrót śruby i zasysanie, aby napełnić kocioł (zbiornik pośredni) o dowolnej porze dnia lub zaprogramować inną porę.
Czy masz odpowiedź Nigdzie nie znalazłem go w żadnym podręczniku, który widziałem.
Dziękuję bardzo! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Okofen Pellematic problem: „def Ignition”




przez Did67 » 02/11/18, 12:30

Przyjeżdżam trochę późno:

a) przede wszystkim upewnij się, że to brak peletów w palniku wywołał komunikat; to proste: otwórz drzwi kominka i sprawdź, czy na środku perforowanej tacy znajduje się mały stos pelletu, czy nie ... Jeśli nie, założenie jest dobre ...

b) Nie jestem pewien - o ile nie zajmowałem się swoim! -: możesz spróbować rozłączyć się przyciskiem „fizycznym” (w moim modelu jest to zielony bouyton); wydaje mi się, że po ponownym włączeniu zasilania kocioł wykonuje cały cykl automatycznych procedur łącznie z napełnianiem zbiornika ...

c) W takim przypadku może się zdarzyć, że masz kilka prób uruchomienia, ponieważ musisz wypełnić cały obwód (to tak, jakbyś ponownie uruchomił samochód, któremu zabrakło paliwa).

d) Czas ładowania jest ustawiony w parametrach rangi 2, chronionych kodem; Niestety spieszy mi się i wyjeżdżam na dziesięć dni; Musiałbym znaleźć i zanurzyć się z powrotem w dokumencie ...
1 x
Lilian
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/18, 09:41
x 1

Re: Okofen Pellematic problem: „def Ignition”




przez Lilian » 02/11/18, 15:58

Dziękuję bardzo za odpowiedź !!

Tymczasem nadal nie rozwiązałem problemu, ale nieco lepiej zidentyfikowałem: wczoraj wyłączyłem kocioł i, jak pan mówi, po kilku minutach automatycznych procedur, ponownie uruchamia się zasysanie pelletu. Widziałem, że granulki nie wchodziły w rurę ... Widzę, że są uwięzione, metr 1 za śrubą, w rurze, która przechodzi w górę, a następnie przechodzi pod sufit. Jakby ssanie nie było wystarczająco mocne, albo że granulki były zbyt ciężkie ... Albo że coś ustami! Potem dobrze wyglądałbym dla tej ostatniej hipotezy. Odkręciłem rurkę, opróżniłem pelety, które były w środku, wymieniłem to wszystko i po ponownym uruchomieniu kotła Rebbelote zaczyna zasysanie, ale bezskutecznie pelety są ponownie blokowane w rurze ...

Chciałbym postępować zgodnie ze wskazówkami 1er, aby zobaczyć w domu, ale nie rozumiem, jak otworzyć drzwi do domu (lub gdzie znajduje się dom.) Czy to jest we właściwej części (powyżej inne, z PELLEMATIC napisanym pionowo)

Merci encore!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Okofen Pellematic problem: „def Ignition”




przez Did67 » 02/11/18, 16:05

Otwórz górną część zbiornika i sprawdź, czy „otwory” w filtrze siatkowym chroniącym wentylator nie są zablokowane. Łatwo się odkręca, po zdjęciu „kapelusza”, który jest po prostu założony!

Po otwarciu możesz również wypełnić ręcznie, czekając na rozwiązanie problemu aspiracji.

Czy wentylator pracuje na pełnych obrotach? silnik elektryczny nie "wypala"? (to szczotkowany silnik, gdy się zużyją)

Możesz także otworzyć „skrzynkę” na wyjściu śruby ekstrakcyjnej, do której podłączone są rury; jeśli moja pamięć dobrze mi służy, z boku są pułapki, aby sprawdzić, czy nie ma małego zlepionego osadu, który spowolniłby przepływ!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Okofen Pellematic problem: „def Ignition”




przez Did67 » 02/11/18, 16:09

I pierwszą rzeczą do zrobienia: sprawdź, czy granulki nie są zbyt mokre.

Test mikrofalowy:

- zważyć naczynie zapiekane
- zważyć plaster grudek (w pojemniku zapiekanym); warstwa nie jest gruba (rodzaj 2 cm)
- różnica daje ci wagę granulek
- mikro-jedna minuta: powtarzacz; normalnie spadł
- zacznij od nowa po niewielkim poruszeniu: znowu spadł
- zacznijmy ponownie od pierwszego z dwóch terminów: a) waga już nie spada; b) granulki stają się brązowe

PRZED PRZESTRZEŃ - MOŻESZ POŻAROWAĆ, JEŚLI SĄ PRZESZKODY. Lub lepiej, zrób to w piwnicy z kocem, aby natychmiast się udusić ...

Jeśli masa wody (całkowity spadek masy) przekracza 10% masy granulek, to nie jest dobrze!
0 x
Lilian
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/18, 09:41
x 1

Re: Okofen Pellematic problem: „def Ignition”




przez Lilian » 07/11/18, 19:09

Dziękuję za ostatnią wiadomość!
Wróciłem więc do mojego zbiornika, wykopałem między granulkami, aby dostać się do niekończącej się śruby, a tak naprawdę jest wypełniony wyjątkowo drobnymi trocinami. Całe trociny spadają na dno zbiornika, w śrubę, więc mówię sobie, że to z pewnością to, co zamyka ssanie. Po usunięciu rury wychodzącej ze zbiornika i usunięciu zablokowanych pelletów, usunięciu trocin na szczycie śruby, ponownie uruchomiłem rower, zassało trochę pelletów, a następnie odsysanie trwa, ale granulki już nie rosną. Myślę więc, że jest to wyraźnie problem z filtrem powietrza, który prawdopodobnie jest zatkany przez te wszystkie trociny. W ciągu ostatnich dni wykonałem całą tę manipulację kilka razy, ponieważ po spaleniu pelletu w zbiorniku pośrednim kocioł ponownie zatrzymuje się oczywiście ...

Nowe pytanie: usunąłem metalową zaślepkę, kadłub, kocioł, z którego pochodzi rura. A teraz jest cały okrągły bazar ze śrubami, nie śmiem go dotykać. Czy powinienem odkręcić wszystko, aby dotrzeć do filtra w celu wyczyszczenia?

Kolejne pytanie: jaki jest cel rury 2e opuszczającej kocioł; a kto przybywa po drugiej stronie skrzynki, która jest podłączona do silnika w pobliżu zbiornika? (W tym przypadku z każdej strony biegnie rura).

Dziękuję bardzo !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Okofen Pellematic problem: „def Ignition”




przez Did67 » 08/11/18, 00:09

Tak, zdejmij pokrywę, po prostu zwróć uwagę na połączenie elektryczne silnika wentylatora.
Wypełnij dobre granulki - przesiej lub kup torby!
Musisz oczyścić swój silos; poza 10% trocin, ryzykujesz zablokowaniem wszystkiego - a zablokowana śruba to piekielnie kłopot!
Zaleca się opróżnianie silosu co dwa lub trzy lata, w przeciwnym razie takie akumulacje są częste
0 x
Lilian
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/18, 09:41
x 1

Re: Okofen Pellematic problem: „def Ignition”




przez Lilian » 08/11/18, 10:13

Ok, będziemy nadal uruchamiać kocioł ręcznie i majstrować, aby wysłać pozostałe pelety. Nadal jest dobry pakiet. A potem na końcu opróżnimy resztki peletu i trocin.
Wciąż odkręciłem zespół silnika wentylatora, sitko nie jest zablokowane. Naprawdę przy zasysaniu słychać bardziej piskliwy dźwięk niż wcześniej, naprawdę wygląda na „zapchany odkurzacz”, czy da się wykręcić jeszcze kilka rzeczy w tym bloku silnika żeby dostać się do ewentualnego filtra, który moglibyśmy wyczyścić?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, błogosławię za to Internet! :D

ps: ręcznie napełniłem zbiornik pośredni, po usunięciu kilku garści trocin z dna.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 140