Uszkodzony ciśnienie w balonie

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
axurit 66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 17/08/11, 11:13

Uszkodzony ciśnienie w balonie




przez axurit 66 » 17/08/11, 12:43

Witam,
Po przejściu przez to forum z zainteresowaniem udało mi się uzyskać wiele odpowiedzi na moje pytania. Ale nie wszystko...
Oto mój problem:
Właśnie kupiłem nowy dom, wyposażony w odwiert, pompę denną i zbiornik magazynujący. Dość powiedzieć, że jestem w tej kwestii całkowitym laikiem.
Aby było to jasne i proste:
- Zbiornik stalowy pionowy ELBY 200 l: 2 spłukiwania, pralka i zmywarka, automatyczne nawadnianie.
- wyłącznik ciśnieniowy znajdujący się na górze zbiornika bardzo często się trzaska
i dlatego pompa włącza się za każdym razem.
- jeśli odkręcę kran, pompa natychmiast się uruchamia.
- a priori: HS lub opróżniony pęcherz...

- jeśli odkręcę kran ogrodowy, pompa odłączona: brak wody.
- a priori też pusty zbiornik, prawda?

- przez zawór inflacyjny nie wydostaje się nic, ani powietrze, ani woda. Nic nie wychodzi, ale też nic nie wchodzi!! nie ma możliwości napompowania, nawet po wyjęciu rdzenia zaworu. I nie rozumiem dlaczego...

To tyle, jeśli chodzi o fakty.
Aby rozwiązać problem:
Zdecydowanie zaleca się zmianę piłki, co oznacza, że:
1°- Elby nie jest zbyt wiarygodną marką, a dętki produkowane we Włoszech są zbyt cienkie i nie wytrzymują długo w porównaniu do francuskich (Cocorico!!)
2°- Koszt pęcherza (100 EUR) plus demontaż i ponowny montaż pozostawia mi niewielki margines pod względem ceny i spokoju w porównaniu z zakupem nowej piłki (300 EUR).

Gdybyś mógł wyrazić swoją opinię, zanim zacznę, bardzo by mi to pomogło.

Merci d'Avance
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/08/11, 15:26

Dziwne, spójrz, czy zakręcony kran nie odłączył zbiornika????
Zrozumienie planu rurociągów powinno być pomocne przy pomiarze ciśnień.
Rzeczywiście powinien przynajmniej napełnić się wodą, niezależnie od stanu pęcherza. Spróbuj opróżnić ten zbiornik, demontując rury, aby lepiej zrozumieć, lub nawet demontując pęcherz, aby zobaczyć jego stan. ???
Zawór jest czasami bardzo trudny do nadmuchania, ale powinien być napełniany przy dużym ciśnieniu i zerowym ciśnieniu wody.

Ile lat ma instalacja? Ze względu na jego wiek pęcherz może być całkowicie stwardniały???
0 x
axurit 66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 17/08/11, 11:13




przez axurit 66 » 17/08/11, 15:35

Obiekt ma dziesięć lat.
Oprócz próby nadmuchania za pomocą pompki, próbowałem także za pomocą kompresora samochodowego podłączonego do akumulatora.
Już po kilku sekundach usłyszałem wielkie „pluk”.... przez rozwagę i niewiedzę przerwałem wszystko w obawie, że coś nie "wydmuchnie". Może powinienem był nalegać...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/08/11, 15:41

Lepiej mierzyć ciśnienia (max kilka barów), żeby podciśnienie wody w zbiorniku było otwarte na zewnątrz, ale głównym ryzykiem jest pęknięcie usztywnionego wiekiem pęcherza i co zatyka zawór inflacyjny?
0 x
axurit 66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 17/08/11, 11:13




przez axurit 66 » 17/08/11, 15:49

OK.
Zakładam, że ciśnienie wskazuje manometr na górze zbiornika. Waha się pomiędzy 1,7 a 2 barami. Ale dziś wieczorem przestudiuję to dokładniej.
W każdym razie dziękuję za pomoc.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

zbiornik wyrównawczy




przez oli 80 » 17/08/11, 19:00

Dobry wieczór, możemy znaleźć osobne zbiorniki wspomagające, albo zbiornik poziomy, najczęstszy, albo pionowy na 3 stopach, znajdziemy też pęcherze do tych zbiorników, kiedy zobaczyłem, że nawet nie wiedziałem, co to jest

Znam osobę, która do wymiany pęcherza używała gumowej termoforu, ale hej, nawet nie wiem, czy to zadziałało, zresztą rozwiązanie to wydało mi się dość rikiki
0 x
axurit 66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 17/08/11, 11:13




przez axurit 66 » 18/08/11, 23:20

Dobry wieczór,
Myślę, że mój problem został rozwiązany, przynajmniej na razie: zobaczymy, jak to będzie trwało. W rzeczywistości pęcherz był prosto przyklejony do zbiornika. Ale... klejone z klejonego!
Podłączyłem kompresor do zaworu i po kilku sekundach i wielu dziwnych dźwiękach pęcherz zaczął się napełniać. Nagle udało się opróżnić zalegającą w zbiorniku wodę, która w dodatku miała wątpliwy kolor.
Nie jestem jednak pewien, jakie ciśnienie należy napompować. Aktualnie manometr sprężarki wskazuje 2 bary i coś takiego, a zbiornika idem.
Czy powinniśmy nadmuchać bardziej i do jakiego ciśnienia możemy/powinniśmy osiągnąć?
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 19/08/11, 00:03

axurit66 napisała:Nie jestem jednak pewien, jakie ciśnienie należy napompować. Aktualnie manometr sprężarki wskazuje 2 bary i coś takiego, a zbiornika idem.
Czy powinniśmy nadmuchać bardziej i do jakiego ciśnienia możemy/powinniśmy osiągnąć?

Maksymalne ciśnienie jest podane na zbiorniku. Generalnie obsługują 4 takty.
Aby ponownie nadmuchać:
1) opróżniasz zbiornik z wody pod ciśnieniem (= zatrzymaj pompę, odkręć kran i pozostaw otwarty!)
2) napompujesz powietrzem (jeżeli kran chodzi normalnie) do 0.5b mniej niż ciśnienie załączenia.
Przykład: jeśli urządzenie pracuje pod ciśnieniem od 2 barów (włączenie) do 4 barów (zwolnienie), pompujesz po stronie powietrza do 1,5 bara.
3) zakręcasz krany i sprawdzasz ustawienia; wyzwalanie ciśnieniem - wyzwalanie.
Prawidłowo wyregulowany wazon musi umożliwiać włączenie 1 pompy na każde 1/3 jego pojemności, czyli co 33L wody/100L wazonu.
Jeśli dobrze czytam, twój wazon ma 200 litrów ==> 1 zaangażowanie na każde 66 litrów pobranej wody.
Do sprawdzenia wiadrem : Chichot:
@+
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 19/08/11, 00:05

Bardziej niż ciśnienie liczy się różnica objętości związana z odkształceniem membrany.
Dlatego dobrze jest mierzyć objętości, aby membrana nie była zbyt zdeformowana zgodnie ze strukturą balonu.
Membrana, nawet jeśli nie zostanie przebita, może stać się porowata i stopniowo tracić powietrze, co wyjaśnia jej zablokowanie bez powietrza.
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 19/08/11, 00:21

To wyzwalacze/wyzwalacze zabijają pompę. Im dłuższy cykl, tym dłużej działa pompa.

Przy ciśnieniu 0.5b poniżej ciśnienia spustowego membrana nie wie jak się przykleić do ściany, jest w ciągłym ruchu, „podróżuje” z każdym pobraniem wody.

Powietrze jest bardzo ściśliwe, ale stara się rozprężyć, podczas gdy woda jest bardzo mało ściśliwa w porównaniu.

Oczywiście membrana musi być nieporowata. Zweryfikuje to z biegiem czasu (jeśli „utrzyma ciśnienie”)
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67