Problem braku ciepłej wody w obiegu solarnym CWU

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Problem braku ciepłej wody w obiegu solarnym CWU




przez PITMIX » 10/01/11, 08:24

Halo
Przedstawiam wam problem, z którym miałem do czynienia od czasu zainstalowania słonecznego obiegu ciepłej wody.
Myślę, że zidentyfikowałem problem, ale nie wiem jak go rozwiązać. : Lol:
W kranach dwóch łazienek na piętrze i na parterze prawie nie ma ciepłej wody.
Myślę, że wynika to z rozmieszczenia rur, które sprzyjają przepływowi wody do zbiornika 200L.
Kiedy otwieram kran w jednej z 2 łazienek, pozostaje tylko resztka przepływu ciepłej wody, ponieważ większość przepływu trafia do zbiornika.
Czy powinniśmy zainstalować podajnik ?? lub reduktor ciśnienia na wlocie balonu? coś jeszcze !!!

Dobrze wiedzieć: jeśli zamknę zawór odcinający powrotu ciepłej wody na wlocie do zbiornika, baterie łazienkowe są prawidłowo zaopatrzone w ciepłą wodę.

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 13/01/11, 20:17

wyjaśnienie, proszę, czy nie jesteś już pod presją, czy woda jest letnia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 13/01/11, 20:33

Trochę 2. Ale najbardziej denerwująca jest letnia woda.
Po zamknięciu zaworu zwrotnego do zbiornika odzyskuję całą gorącą wodę i nieco więcej ciśnienia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 13/01/11, 21:51

Dobry wieczór,
schemat jest mało czytelny, ale zgodnie ze wskazaniem „jak zamykam zawór zwrotny pobieram ciepłą wodę” brakuje zaworu zwrotnego.
Ponieważ jest to obwód krążący w pętli na cyrkulatorze (o ile dobrze zrozumiałem) wymagany jest zawór klapowy.

Gatunek:
http://www.etm-group.be/system/produits/listePrix/ListePrix046a22930e8934.pdf
strona 8 pdf
nie te na stronie 7, są to zawory torpedowe, twój cyrkulator nie będzie miał siły, aby je popchnąć (zbyt duży spadek ciśnienia)
Do zainstalowania w pobliżu zaworu zwrotnego.
@+
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/01/11, 07:06

Cześć
Możesz mi powiedzieć, co nie jest jasne, wprowadzę zmiany na schemacie.
Ale już ma 3 zawory zwrotne na moim obecnym schemacie. 1 na zimnej wodzie 1 na powrocie gorącej wody do zbiornika i jeden za cyrkulatorem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 14/01/11, 08:03

Jeśli masz letnią wodę, wtedy gorący zawór zwrotny do balonu nie jest naprawdę zamknięty ...
ten w pobliżu cyrkulatora wydaje mi się niepotrzebny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/01/11, 08:39

tak też myślałem, ponieważ zatrzymując cyrkulator mam + ciepłą wodę. Rozłożyłem zawór kilka razy i działa bardzo dobrze. Czy według ciebie nie ma problemu z równoważeniem sieci? Ponieważ zastanawiałem się, czy zainstalowanie reduktora ciśnienia na powrocie balonu może rozwiązać problem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 14/01/11, 14:39

Zacznę od usunięcia niepotrzebnego zaworu, który powinien nieznacznie zwiększyć ciśnienie na części obwodu za tym zaworem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/01/11, 21:08

Dziękuję za pomoc. Będę cię informować, kiedy dokonam zmiany. Na razie nie jest tak, ponieważ najpierw muszę naprawić kocioł. Mój układ słoneczny jest nieco wyjątkowy i działa tylko z kotłem. Zbiornik jest używany jako bufor, nie ma wewnętrznego wymiennika i nieużywanej rezystancji. Ale to inny temat.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/01/11, 01:18

jeśli zawory działają dobrze:
zatrzymując cyrkulator mam + ciepłą wodę.

zdanie to prowadzi do pytania, czy cyrkulator nie krąży zbyt szybko w kotle, aby ogrzać go wystarczająco przy zbyt małym spadku ciśnienia ????
Test (przy zamkniętym zaworze powrotnym do zbiornika) polega na pomiarze stabilnej temperatury w zależności od prędkości przepływu kranu od małego otwarcia do otwarcia, z wylotu łazienki:
jeśli jest wystarczająco gorący, aby otworzyć kran z niewielkim otwarciem i wolnym i letnim przepływem z wysokim przepływem szeroko otwartym (odczekanie minuty, aby ustabilizować T przy każdym przepływie), wówczas cyrkulator przepływa zbyt szybko, aby dać czas na podgrzanie wody w kotle ,
W takim przypadku konieczne jest wyregulowanie przepływu cyrkulacyjnego poprzez częściowe częściowe zamknięcie zaworu szeregowo, aby spowolnić przepływ krążący, zasilić kurki, a także ogrzać zbiornik.

Szczegółowe testy przy różnych prędkościach przepływu i otwarciu zaworu pozwalają nam określić źródło problemów i uniknąć zbyt wielu testów.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118