Żółta biedronka (azjatycka)

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2

Żółta biedronka (azjatycka)




przez delnoram » 29/08/09, 19:57

Czy ktoś widział kiedyś żółtą biedronkę?

Biorąc pod uwagę, że jest bardzo mały, czy w miarę wzrostu ściemnieje i zmieni kolor na pomarańczowy?

Obraz
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 29/08/09, 20:30

Potwierdzam, widziałem już kilka, ale proporcjonalnie dużo bardziej czarnych niż „twoje” w porównaniu do żółtego!

Rozmiarem był "podobny" do czerwonej biedronki... więc może czarne kropki powiększają się z wiekiem?

Twój jest bardzo „inteligentny”...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 29/08/09, 20:59

To ten, który robi sobie z ciebie żarty...

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 29/08/09, 21:02

Mwarf Flytox!

No cóż, po namyśle dochodzę do wniosku, że biedronka, o której myślę, była w rzeczywistości przeciwieństwem Twojego delnorama: żółte plamki na czarnym „tle”...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/08/09, 22:37

Kiedy byłam mała, istniał tylko jeden rodzaj biedronki: standardowa biedronka czerwona z czarnymi kropkami i różną liczbą kropek.
Teraz, kiedy zimą otwieram syreny (zewnętrzne), często znajduję 3 lub 4 gatunki jednocześnie w stanie hibernacji, czarne z czerwonymi kropkami, żółte itp.
Gatunki obce są wprowadzane od 20–30 lat w celu polowania na mszyce: jak w przypadku każdego wprowadzenia obcych gatunków, istnieje pole do dyskusji, wprowadzony gatunek stwarza ryzyko wyparcia gatunków rodzimych, co może skutkować innymi szkodliwymi skutkami.
Tak znajdziemy papugi w Auderghem (zamożne wschodnie przedmieścia Brukseli) i koreańskie wiewiórki w Forêt de Soignes (idem). Te pasują trochę za dobrze.

A niektóre źródła podają, że pająk „czarna wdowa” bardzo dobrze się do nas przystosowuje.... : Evil: :płakać: brrrrr!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/08/09, 11:37

Rzeczywiście jest to inwazja biedronek azjatyckich, która stwarza wiele problemów „ekologicznych” (w sensie naturalnej równowagi)…

Zobacz:
https://www.econologie.info/share/partag ... lsJxLj.pdf
źródło: http://www.inra.fr/opie-insectes/pdf/i1 ... -et-al.pdf

ou

http://fr.wikipedia.org/wiki/Coccinelle_asiatique
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 01/10/09, 14:25

Widzieliśmy A pomarańczowa biedronka (bardzo wyblakła czerwień) w Nord Pas de Calais kilka dni temu:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/10/09, 14:36

Kiedy pracowałem przy pracach lotniczych, miałem kiedyś okazję przeprowadzić interwencję na antenie telefonu komórkowego w pobliżu Genk (Limburgia, Belgia). Kiedy rozbierałem koryta kablowe, były tam setki biedronek i żadna z nich nie miała regulaminowego koloru. Miałam czarne w czerwone kropki, czarne w beżowe kropki, beżowe w czarne kropki, żółte w czarne kropki,... Prawdziwy festiwal kolorów.

Czy to masowe pojawienie się „nieobjętych przepisami” biedronek (bez kontroli technicznej i zatwierdzenia) można powiązać z hodowlą biedronek w celu zintegrowanego zwalczania mszyc?
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/10/09, 14:48

Gregconstruct napisał:Kiedy pracowałem przy pracach lotniczych, miałem kiedyś okazję przeprowadzić interwencję na antenie telefonu komórkowego w pobliżu Genk (Limburgia, Belgia). Kiedy rozbierałem koryta kablowe, były tam setki biedronek i żadna z nich nie miała regulaminowego koloru. Miałam czarne w czerwone kropki, czarne w beżowe kropki, beżowe w czarne kropki, żółte w czarne kropki,... Prawdziwy festiwal kolorów.

Czy to masowe pojawienie się „nieobjętych przepisami” biedronek (bez kontroli technicznej i zatwierdzenia) można powiązać z hodowlą biedronek w celu zintegrowanego zwalczania mszyc?



Lub następstwa Czarnobyla !!!
: Evil:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/10/09, 17:33

Alain G napisał:Lub następstwa Czarnobyla !!!
: Evil:


Nie przesadzaj!
[Tryb naiwny / włączony] Ponadto rząd powiedział, że chmury radioaktywne ominęły nasze granice [Tryb naiwny / wyłączony]
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66