Ogród warzywny: dlaczego moje truskawki gniją w ciągu 24 godzin?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Ogród warzywny: dlaczego moje truskawki gniją w ciągu 24 godzin?




przez Christophe » 22/09/08, 15:09

Wszystko jest w tytule: nasze truskawki gniją bardzo szybko po zerwaniu!

Nie trwają dłużej niż 24 godziny bez przebywania w lodówce: albo gniją, albo wszystkie stają się suche (zależy to od odmiany).

A w lodówce po 48 godzinach już nie smakują (lub prawie) ... :płakać:

Podaję, że gotuję "czerwone" truskawki (tj. Już dojrzałe, zobacz bardzo dojrzałe), ale jeśli zerwę je na zielono, będzie prawie tak samo ... Oczywiście mamy na nich 0 chemikaliów!

Więc czy masz technikę, aby dłużej utrzymywać świeżo zebrane truskawki?

Jak producenci ekologiczni zarządzają swoimi ekologicznymi truskawkami?
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 22/09/08, 15:29

Hi Christopher,
Czytałem kiedyś, że wystarczyło zamrozić je w wodzie, ale hej, jeśli masz 10 kilogramów, lepiej wynająć magazyny.: Chichot:
W przeciwnym razie istnieje metoda pod tym adresem, ale nigdy nie próbowano
http://ecolib.free.fr/textes/agrialim/sechoir01.html
Kiedy mam jedyne znalezione rozwiązanie, jemy podczas robienia bułki, a reszta idzie do zamrażarki, żeby robić dżemy.
a + Claude
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 22/09/08, 15:35

1 - Gniją: czy nie zmarzłyby w nocy? (granica mrozu w obszarach słabo osłoniętych i / lub w pobliżu cieku wodnego).

2 - Nie zamrażaj truskawek: to niszczy ich strukturę, stają się miękkie i bez smaku po rozmrożeniu.

może też pochodzi z odmiany? ale jeśli są dobrzy przy zbieraniu, tak nie jest, należy je natychmiast zjeść.

NB: owoce organiczne mają tę wadę, że nie utrzymują się dobrze, jeśli są zbierane dojrzałe. To jest druga strona medalu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 22/09/08, 15:39

Dziękuję za odpowiedzi.

clasou napisał:Czytałem kiedyś, że wystarczyło zamrozić je w wodzie, ale hej, jeśli masz 10 kilogramów, lepiej wynająć magazyny.: Chichot:


Naprawdę? Nigdy nie słyszałem tej metody ... Jest stosowana w przemyśle spożywczym?

clasou napisał:W przeciwnym razie istnieje metoda pod tym adresem, ale nigdy nie próbowano http://ecolib.free.fr/textes/agrialim/sechoir01.html


Nie lubię suszonych owoców :) Wreszcie, jeśli nie truskawki!

clasou napisał:Kiedy mam jedyne znalezione rozwiązanie, jemy podczas robienia bułki, a reszta idzie do zamrażarki, żeby robić dżemy.


Tak świetny dżem do przechowywania! Ale nie mamy jeszcze wystarczającej głośności ...

ps: marsjański do zamrażania Nie jestem tak kategoryczny jak ty, 90% tarta truskawkowa jest zamrożona ...
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 22/09/08, 16:06

Witam,
Czy to zapalenie, zapalenie zgnilizny?
(Szarawe z tendencją do „mumifikacji” owoców?)

W takim przypadku przed zebraniem należy spryskać roztwór sody oczyszczonej 5 g / litr.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 22/09/08, 18:10

Dla mnie zapalenie błony śluzowej nosa przecięłem dotkniętą część.
do suszenia truskawek nie znaleziono, ale lub na jednym z linków moczy je w celu ponownego uwodnienia.
Po zamrożeniu staje się kwaśny i zwiotczały, ale dla mnie jest to tylko zachowane przed przemianami.
W tym roku nie więcej niż trzy kilogramy truskawek, czyli kilogram dżemu : Evil:
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 24/06/09, 16:18

Uwielbiam truskawki i miałem taki sam problem jak ty, pewnej nocy w lodówce i miałem salaterkę zgniłego kompotu ...

Dałem moim truskawkom mniej wody, a one utrzymują 2/3 dni. wada: mam mniej truskawek .... ale przynajmniej mogę je zjeść!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 24/06/09, 17:56

Ach, dziękuję za informację: testując przed / po, czy owoce miały inny wygląd lub smak? Czy to zobaczyć, w jakiej dawce jestem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 25/06/09, 12:24

przy mniejszej ilości wody truskawki są mniejsze, mniej liczne, ale bardziej skoncentrowane w smaku i cukrze. (Mam maras)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 159