Wskazówki dotyczące odzyskiwania wody deszczowej

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
benjamin20
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/03/08, 20:35

Wskazówki dotyczące odzyskiwania wody deszczowej




przez benjamin20 » 15/03/08, 20:42

cześć wszystkim.

Tutaj przedstawiam wam moją sprawę :D

Mam w domu zbiornik ze stali nierdzewnej, który zbudował mój pradziadek !!

ma pojemność 4m3 i nigdy go nie używam! : Evil: .
W związku z niedoborem i ceną wody chciałbym połączyć toalety, pralkę i ogród, aby połączyć karchera i podlać rośliny, aby umyć zagrody moich kurczaków itp. ,

Ale tam nie wiem, jak się do tego zabrać, chcę zrobić instalację samodzielnie, zamierzam odkręcić połączenie miejskie i przykręcić tam nowe połączenie, aw żadnym wypadku nie umieścić go w sieci miejskiej, ponieważ najwyraźniej c „jest dość skomplikowany pod względem ryzyka zanieczyszczenia itp ...

Ale nie wiem nic, co ona wybierze, rury są plastikowe lub klasyczna rura miedziana do wody?
W każdym razie chciałbym porady, ponieważ pływam we wszystkich produktach ....

Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 15/03/08, 23:21

bez względu na najtańszą możliwą pompę elektryczną; akumulator ciśnieniowy pęcherza lub podgrzewacz wody 200 w połowie wypełnione powietrzem; zawór zwrotny, dzięki czemu akumulator pozostaje pod ciśnieniem, gdy pompa się zatrzymuje; przełącznik ciśnienia do automatycznego rozruchu pompy; filtr, aby uniknąć zepsucia zaworu elektromagnetycznego pralki dla najmniejszego ziarna piasku

to dla jakości wody liczy się nie pompa lub filtr, ale czystość dachu

co robię: tracę wodę od pierwszego deszczu i wysyłam ją do czystego zbiornika tylko wtedy, gdy pada deszcz wystarczająco długo, aby spłukać dach

zbiornik ze stali nierdzewnej to luksus! ale skoro jest to ca, szkoda byłoby go nie używać!
0 x
benjamin20
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/03/08, 20:35

mała shema




przez benjamin20 » 15/03/08, 23:31

dobrze po lekturze, myślę, że tak robię.

Obraz

więc w 1 woda dociera i przechodzi do filtra wstępnego

za 3 chciałbym zainstalować pompę wspomagającą ze zbiornikiem o pojemności 50 litrów.
Dlatego wolę używać polietylenu zamiast miedzi.
Jest tańszy i nie ma potrzeby lutowania.

Więc zacznie od pompy, a następnie wejdzie w górę do sufitu podwieszanego (3 m) wzdłuż ściany na 4 m i zejdzie na ziemię, aby podłączyć go do toalety.
następnie rura zaczyna się od nowa i biegnie wzdłuż ściany na poziomie gruntu przez 7 metrów. podłącz go do pralki, a następnie podążaj za ziemią przez 4 metry, aby dotrzeć do ogrodu. (Mam nadzieję, że to jasne lol)
Dlatego zamierzam wziąć pompę 1200 wat 3000l / h 4 bary max.
czy to ci wystarczy?

oto mój pomysł, aby tak zapomniałem w 4 Mam zamiar umieścić filtr 25mµ

tutaj mam nadzieję, że będziesz w stanie mi pomóc. z góry dzięki
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159