Przeciw mszycom: biedronki to nasi przyjaciele!

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Przeciw mszycom: biedronki to nasi przyjaciele!




przez SixK » 12/06/07, 17:05

Znany i dobrze znany trik na zastąpienie pestycydów podczas inwazji mszyc.
Wykorzystaj biedronki!

Jeśli nie masz szczęścia, aby mieć swoje rośliny w „naturalnej” glebie. Z mojej strony taras na 2 piętrze w pełnym przeciągu.
Jest mało prawdopodobne, aby po inwazji mszyc biedronki pojawiły się same, tak jak w klasycznym ogrodzie.

Jedynym rozwiązaniem jest podać naturze odrobinę pomocy i wyruszyć na polowanie na biedronki.

Najpierw poszukaj miejsca, w którym najprawdopodobniej je znajdziesz:
Szukaj terenów podmokłych.
Poszukaj mszyc, znajdziesz biedronki.
Poszukaj pokrzyw, podobno lubią ustawiać się na szczycie rośliny na 2 ostatnich liściach.
Szukaj roślin z łodygami, mszyce je lubią.

Weź te największe.
Te największe wydają się być najbardziej żarłoczne i to te, które najwolniej opuszczają roślinę. Małe mają tendencję do odlatywania bez powodu. Dla porównania zebrałem 3, średnia pozostała po jednym dniu, następna po 3 dniach, a największa i najczerwieńsza pozostała przez 5 dni.
Między nimi populacja mszyc została zniszczona o około połowę.

Kiedy zauważyłem zniknięcie ostatniego, znalazłem małe żółte jaja w grupach po około 20 sztuk.
Jaja pozostawały żółte przez 5 dni, po czym pojawiły się larwy :)
Ładne larwy biedronki, które przypominają mi miniaturowe skorpiony.
W ciągu jednego dnia larwy te praktycznie podwoiły swoją objętość.
Nie wydaje się, aby w tej chwili populacja mszyc uległa większym zmianom, ale można śmiało założyć, że teraz szybko się zmniejszy.

W międzyczasie zauważyłem też obecność zielonych gąsienic z białą linią na grzbiecie. (jak samochody :) )
Chociaż zazwyczaj wyrzucam je za burtę, bo mają paskudny zwyczaj zjadania liści, a z pozostałych liści robią schronienie, sklejając je jeden z drugim.
Tym razem je zostawiłem.
Zauważyłem, że zamiast atakować liście, atakowały mszyce, połykając je! ;)
Te gąsienice już zniknęły, musiały zachwycać potrzebujące białka pszczoły czy osy. Nie bardzo wiem, który z nich się tym zajmuje?
W każdym razie gąsienice okazały się prawie tak samo skuteczne jak biedronki :)

Ostatnim punktem, zaatakowaną rośliną jest kwitnąca pietruszka. Nie używam go już do gotowania, ale trzymam go, ponieważ mszyce skupiają się tam i mniej więcej zostawiają inne rośliny w spokoju.

Proszę bardzo, postaram się jak najszybciej zrobić zdjęcia tych wszystkich osób. Pierwsze zdjęcia, z 1 czy 2 wyjątkami, są trudne w obsłudze, bo makro nie jest łatwo zrobić aparatem z bardzo niskiej półki, a my zawsze chcemy podejść do obiektywu zbyt blisko.

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/06/07, 21:54

Witaj przyjacielu natury

Cóż za bardzo miła historia!

Masz rację, jutro odstawię dzieci na miejsce :D to ich zajmie

moja wiśnia i krzewy róż są pełne mszyc!!
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Céline OLERON
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 13/06/07, 08:41
Lokalizacja: IDF
x 1

larwy biedronki?




przez Céline OLERON » 13/06/07, 08:57

LO

Poszukuję hodowli biedronek, motyli i owadów zapylających na wystawy poświęcone różnorodności biologicznej.

Uważaj, chcę ich żywych.


merci de votre aide
0 x
Céline OLERON
Animator przyrody : Idea:
Courbevoie
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/06/07, 10:03

Witam,

tego też szukałem

tutaj jest link: http://www.coccinelles.com/Francais/cadreFrancais.htm


dobra kolekcja
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/07, 22:59

Słodsze jest to, że umierasz, dziękuję. :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 14/06/07, 02:26

lolll :)

To prawda, że ​​dla dzieci polowanie i hodowla biedronek może być świetną zabawą. :)
Obserwacja środowiska, zrozumienie łańcucha pokarmowego itp.

W przypadku starszych dzieci widok jednego owada zjadającego drugiego owada łagodzi stres po pracy. Zwłaszcza, że ​​mszyca jest bardzo głupia! : Chichot:
On (czasami) ma skrzydła, ale nadal można go zjeść!
(To mi coś przypomina... uh... nie, nic...) :?

SixK
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 16/06/07, 02:52

Zainwestowałem w aparat lepszej jakości! :)

Oto gąsienica pożerająca larwę biedronki! :(

Obraz

Patrzyłem dziś po południu, praktycznie nie ma już mszyc!
Wszystkie zostały zjedzone lub porwane przez deszcz.
Złe czasy dla owadów!

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 15/07/07, 00:28

masz szczęście, że masz blisko siebie biedronki... w Paryżu nie ma ani jednej. nawet w parkach i ogrodach, nawet w najmniej utrzymanych i pestycydowych miejscach...

Jestem zmuszony do bardzo skutecznej, ale mniej poetyckiej alternatywy: wywaru tytoniowego spryskanego moim krzakiem róży.
nikotyna jest bardzo silną trucizną przeciwko mszycom. jeden spray i nie ma już nikogo.
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
lydie.koń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/07, 09:26




przez lydie.koń » 15/07/07, 18:37

Innym sposobem na pozbycie się mszyc jest obornik pokrzywy.
- 1kg pokrzywy (przed siewem) na 10 litrów wody.
- pozostawić do „marynowania” na 4 dni, następnie przecedzić :zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi: uważaj, zapach jest bardzo nieprzyjemny (śmierdzi!!)
- rozcieńczyć 1/20 (np. 1 litr obornika na 20 litrów wody), bo jest mocny.
-opryskać rośliny zaatakowane przez mszyce; gwarantowany wynik

Ja tak robię w swoim ogródku warzywnym

Być może nie jest to idealne rozwiązanie na balkonie, biorąc pod uwagę zapach :zmarszczyć brwi:
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 16/07/07, 00:35

Powiedzmy, że po pierwszej turze larw biedronki zostało mi już niewiele mszyc...
Do tego stopnia, że ​​przy pozostałych 2-3 larwach zadałem sobie pytanie, czy nie zacząć hodować mszyc! :)

Nie bardzo rozumiałam w zeszłym tygodniu, biedronka znów przyszła złożyć jaja w mojej pietruszce.
Chyba będę musiała wypuścić trochę larw na wolność, bo na moim balkonie nie zostało im już zbyt wiele do jedzenia...

Ale powiedz mi ? To nie byłby przepis na nawóz pokrzywowy, który nam tam dałaś!!! Niebezpieczny przestępca!!! ;)

SixK
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122