Człowiek stojący za trzęsieniami ziemi ???

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

Człowiek stojący za trzęsieniami ziemi ???




przez agriculturegaia » 09/01/09, 13:25

Do dziś naukowcy uważali, że człowiek nie może mieć żadnego wpływu na tektonikę płyt. Dążenie do kontroli gatunku ludzkiego pokazuje coś wręcz przeciwnego.

* Specjaliści uważają, że w rejonie Schuan ziemia nigdy nie powinna była tak gwałtownie się trząść. Dlatego śledczy tropią potencjalnego sprawcę. Ich podejrzenia padły nawet na pozornie niewinną rzecz: tamy. Na przykład tama 3 Przełomy jest zbiornikiem większym niż Szwajcaria! W górach Longmen Shan znajduje się kilka aktywnych uskoków, a na rzekach regionu znajdują się liczne tamy, w tym Zipingpu, kolos o wysokości 156 m, położony 5 km od epicentrum i w którym zatrzymuje się ponad 1 miliard metrów kostek wody. Wystarczająco, aby nadać temu ostatniemu rolę czynnika wywołującego trzęsienie ziemi.

USZKODZENIE + TAMA= Trzęsienie Ziemi?
Rzeczywiście, podczas napełniania ciężar wody powoduje powstawanie podziemnych pęknięć, które pozwalają wodzie przedostać się na głębokość kilkudziesięciu kilometrów, aby móc nasmarować usterki, ponownie naruszając równowagę sił. Jeśli była to jedyna klęska żywiołowa, której początki nie były entroniczne, to najnowsze odkrycie sugeruje, że cywilizacja ludzka ma obecnie pośredni wpływ na warstwę ziemi.
(źródło: Science and Life Junior, październik 2008).

* Niektóre bardzo szczególne trzęsienia ziemi, zwane trzęsieniami superścinającymi, istniały tylko w teorii. Dziś wiemy, że te trzęsienia ziemi, które mają właściwość generowania innych trzęsień ziemi, mają znacznie bardziej niszczycielski skutek niż tradycyjne trzęsienia ziemi, nie tylko ze względu na prędkość propagacji [5 km/s!], ale przede wszystkim ze względu na ich potencjał zniszczenia. dużo znakomity. Wszelkie metody ewakuacji i zapobiegania ludności są zatem wadliwe! Najgorsze jest to, że te uskoki superścinania można znaleźć na obszarach o dużej gęstości zaludnienia, takich jak San Andreas w Kalifornii...
(źródło: Le Journal du CNRS, październik 2008)

Wniosek: Zbieg okoliczności czy zbieg okoliczności układu Ziemi? Albo człowiek osiedlił się samotnie w strefach trzęsień ziemi, nie dlatego, że jest masochistą, ale dlatego, że uskoki sejsmiczne chroniły i/lub zawsze chroniły drogi wodne [na zewnątrz to poszukiwanie wody ukształtowało i nadal będzie kształtować ludzką cywilizację], albo system ziemski uważa ludzkość za zbyt pasożytniczą, reagującą gwałtownie?

Hipoteza Gai Jamesa Lovelocka zatrzymała się na badaniu samoregulacji gatunku ludzkiego i interakcji biosfera/antropia. Najnowsze odkrycia naukowe dowodzą, że musimy posunąć badania jeszcze dalej. James Lovelock woli „Hipotezę Gai” od „Teorii Gai”, która ma „romantyczną konotację systemu regulacyjnego planety Ziemia”. Być może konotacja „świadomości Gai” nie podoba się naukowcom, ale przyznajcie, że zbiegi okoliczności (tsunami, globalne ocieplenie, cyklon, a obecnie trzęsienie ziemi pochodzenia ludzkiego) są niepokojące.

Czy debata naukowa nie powinna zostać otwarta na debatę filozoficzną, aby otworzyć nowe kierunki badań naukowych? Jeśli każdy element wchodzi w „dydaktyczną i dialektyczną” relację z innymi elementami, czy system Ziemi (Gaja) nie powinien być uważany za element sam w sobie (a nie już jako pojemnik na wszystkie inne elementy), który oddziałuje z wszystkie inne elementy? Czy tak jak gatunek ludzki, który jest również elementem biosfery, nie powinniśmy integrować się z systemem ziemskim, biosferą, litosferą powierzchniową, ale także litosferą głęboką? Czy nie jest to możliwość uwzględnienia najnowszych odkryć naukowych w celu stworzenia programu matematycznego modelującego funkcjonowanie planety Ziemia? Ten program matematyczny znacznie zmniejszyłby naszą CAŁKOWITNĄ niewiedzę na temat systemu ziemskiego.

Obraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:

http://www.agriculturegaia.com
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 09/01/09, 21:32

podczas zimnej wojny i na kilka dni przed niszczycielskim trzęsieniem ziemi w Armenii Rosjanie zdetonowali pod ziemią bomby nuklearne dużej mocy (wykryte przez sejsmografy), aby wywołać trzęsienie ziemi w Stanach Zjednoczonych.
zostało to ujawnione pod koniec zimnej wojny.
przypadek lub słabo kontrolowany proces :? :?
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21




przez agriculturegaia » 09/01/09, 22:15

boubka napisał:podczas zimnej wojny i na kilka dni przed niszczycielskim trzęsieniem ziemi w Armenii Rosjanie zdetonowali pod ziemią bomby nuklearne dużej mocy (wykryte przez sejsmografy), aby wywołać trzęsienie ziemi w Stanach Zjednoczonych.
zostało to ujawnione pod koniec zimnej wojny.
przypadek lub słabo kontrolowany proces :? :?


nawiązałeś do książki „wojna klimatyczna” na poziomie paranoicznej koncepcji stawek geopolitycznych? Obraz

Chcę tu mieć twoje referencjeObraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 09/01/09, 23:49

przepraszam, nie mam żadnych odniesień. Czytałem to kilka lat temu w science et vie i widziałem to ponownie w reportażu telewizyjnym (prawdopodobnie w arte), gdzie znajdowały się zeznania rosyjskich generałów, którzy brali udział w tych testach, a także tych, którzy na ich populację na Uralu.
Kreml pod przewodnictwem Gorbaczewa oficjalnie przyznał się do tych dwóch zamachów.
to były stare, dobre czasy relaksu
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21




przez agriculturegaia » 10/01/09, 00:25

O tak, zgłębię ten temat, kiedy świat zostanie ocalony! ja! ja! ja! i trzy małe punkty w zawieszeniu!

Obraz

Obraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/01/09, 23:36

: Arrow: Nie pamiętam źródła, ale przeczytałem, że według badań naukowych podejrzewano, że w XX wieku gwałtowny wzrost liczby trzęsień ziemi będzie można przypisać, w przypadku 20% z nich, eksplozjom broni nuklearnej, które miałyby odegrał rolę spustu...

Według kontrowersyjnych źródeł katastrofę w Czarnobylu można przypisać eksperymentom infradźwiękowym prowadzonym przez Sowietów, którzy eksperymentowali z „dyskretną” bronią zdolną do przemieszczania tankowców na morzu.

Niedawno niektórzy odwoływali się do działań Stanów Zjednoczonych w związku z cyklonami, które szalały po zniszczeniu Nowego Orleanu, i przedstawiały elementy mogące dowodzić, że do odwrócenia kursu cyklonu nad Teksasem zostałby zastosowany proces wysokoenergetyczny.

Projekty HAARP opracowane w USA miałyby także swój odpowiednik w Rosji.

Mówi się, że tsunami, które nawiedziło Birmę w 2008 r., było „przewidywane” (być może podwodna eksplozja nuklearna) przez Stany Zjednoczone, które przed tą katastrofą wywierały presję na rząd Birmy, aby narzucił mu pomoc humanitarną (co było już gotowy do interwencji w pobliżu). Birmański dyktator nie poddał się...

Są to zazwyczaj tematy, które lubi Jean-Pierre PETIT.
Rozpocząłem wyszukiwanie hasła „HAARP” na jego stronie, a tutaj jest Wynik.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 10/01/09, 23:44

Mówimy o trzęsieniach ziemi w tym łączu, aby przeczytać i skomentować.

http://www.ffsa.fr/webffsa/risques.nsf/ ... 2_0019.htm
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21




przez agriculturegaia » 10/01/09, 23:56

To bardzo interesujące, co mówisz, ale potrzebuję referencji. Czy mógłbyś je znaleźć? W przeciwnym razie pozostaje „mówi się” lub utajnioną fantazją/paranoją spiskową.
Obraz
Oprócz mnie interesują mnie niepodważalne dowody na istnienie rzeczy wręcz dziwnych...Obraz

Obraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/01/09, 00:09

: Arrow: Niestety nie mam lepszego, ale czego szukać...

Słucham wielu rzeczy, ale skupiam się na swoich projektach... :?
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21




przez agriculturegaia » 11/01/09, 00:18

Citro napisał::arrow: Sorry, nie mam lepszego, ale czego szukać...

Słucham wielu rzeczy, ale skupiam się na swoich projektach... :?


No cóż, to zabawne, ale ja jestem odwrotnie… Muszę doskonale studiować rolnictwo chemiczne, aby uzasadnić wykonalność rolnictwa przy 0% gówna Obraz lub raczej ze 100% odchodami rybnymi Obraz

Czasami imponuję sobie Obraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68