Eksponaty: tajemnice ERIKI wokół przesyłki

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Eksponaty: tajemnice ERIKI wokół przesyłki




przez jean63 » 27/01/07, 00:50

23:25 zaczyna się.

Kolejna afera na horyzoncie!!! TOTAL ukrył zawartość ładunku pozostawionego na plażach Bretanii.

Był to rzeczywiście bardzo niebezpieczny i rakotwórczy produkt: szkoda dla ochotników, którzy rzucili się do oczyszczania wybrzeża „obiema rękami”.

JESZCZE JEDNAK WSTYD ZA TOTAL.

Nie nagrywałem i słuchałem jednym uchem, ale oszukiwali obficie. Paliwo nr 2 = wymarzona wiza za OSZUSTWO.

Spróbuj odzyskać to nagranie, to doprowadza do szału. Nawet pleśnie stały się rakowe : Evil: (eksperymenty w Tuluzie na ludzkich komórkach: udowodniona agresja DNA = deklaracja po 15 do 20 latach: rak wątroby i inne).

Eksponaty
Erika, tajemnice wokół przesyłki 23:25

Magazyn fabularny
Data emisji: piątek, 26 stycznia
Harmonogram: 23:25 - Czas trwania: 1h50
Prezenter: Hervé Brusini
Streszczenie: 11 grudnia 1999 roku w Zatoce Biskajskiej panowały złe warunki pogodowe. Na tankowcu Erika właśnie pojawiły się pęknięcia na pokładzie. Następnego dnia sztorm przełamał statek na dwie części, co spowodowało wylanie do morza ponad 10 000 ton oleju opałowego. Grupa naftowa Total jest oskarżona o katastrofę ekologiczną dla całego wybrzeża. Wciąż pamiętamy tysiące wolontariuszy czyszczących gołymi rękami setki kilometrów plaż. Ale czy naprawdę wiemy, co cysterna przewoziła w tych cysternach? Na kilka tygodni przed pierwszym procesem Eriki, na którym postawiono w stan oskarżenia czternastu oskarżonych, ekipa „Exhibits” wprowadza nowe elementy do dramatu
Ostatnio edytowane przez jean63 27 / 01 / 07, 10: 00, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 27/01/07, 01:47

Właśnie widziałem program, to jest przerażające!! Nie z punktu widzenia katastrofy ekologicznej i nieodpowiedzialności Totalu w tej kwestii, bo wszyscy już wiedzą. Martwią mnie zagrożenia dla zdrowia wolontariuszy i sprzątaczy wojskowych.

Poprzednie numery tego programu można obejrzeć online. Ten numer na Erice prawdopodobnie również pojawi się bardzo szybko. Chyba pod tym linkiem:

http://programmes.france3.fr/pieces-a-c ... 667-fr.php

Podziw dla Dominique Voynet, która zgodziła się uczestniczyć w tym programie w czasie kampanii prezydenckiej, kiedy ta sprawa jest dla niej śliska, bo była wtedy ministrem środowiska. Znalazłem jego odważną postawę. Co więcej, jej zeznania uczą nas wiele o prerogatywach i ograniczeniach jej posługi, w szczególności, gdy twierdzi, że jako minister obecnego rządu Jospina była odsunięta na bok od spotkań na wysokim szczeblu, aby nie zadawać zbyt wielu pytań!!

Gratuluję zatem pani Voynet pragnienia przejrzystości.

Krótko mówiąc, żeby skrócić ten program: MUSISZ ZOBACZYĆ!!!

Na koniec zapraszam do posłuchania wspaniała piosenka François Corbiera na Erice i rozważ nasze obowiązki za każdym razem, gdy idziemy do pompy! Ta prawie nieznana piosenka jest klejnotem prawdy (Christophe, jeśli możesz umieścić ją na playliście econo-radia, proszę)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/01/07, 10:07

Podziw dla Dominique Voynet, która zgodziła się uczestniczyć w tym programie w czasie kampanii prezydenckiej, kiedy ta sprawa jest dla niej śliska, bo była wtedy ministrem środowiska. Znalazłem jego odważną postawę. Co więcej, jej zeznania uczą nas wiele o prerogatywach i ograniczeniach jej posługi, w szczególności, gdy twierdzi, że jako minister obecnego rządu Jospina była odsunięta na bok od spotkań na wysokim szczeblu, aby nie zadawać zbyt wielu pytań!!

Gratuluję zatem pani Voynet pragnienia przejrzystości.

Krótko mówiąc, żeby skrócić ten program: MUSISZ ZOBACZYĆ!!!

Całkowicie się zgadzam i miałem taką samą reakcję jak ty, gratulacje dla niej; ona nie będzie się przyjaźnić!!

Dużym problemem jest to, że te programy, które głęboko poruszają morze („dodatkowe śledztwo” na 2), mijają zbyt późno: o 23:30. Niewiele osób je ogląda i jest to zamierzone. : Evil:

Poprzednie numery tego programu można obejrzeć online. Ten numer na Erice prawdopodobnie również pojawi się bardzo szybko. Chyba pod tym linkiem:

http://programmes.france3.fr/pieces-a-c ... 667-fr.php


Dzięki za info, chciałem to sprawdzić. Wspaniale jest móc obejrzeć ostatnie 4 programy.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/01/07, 11:22

Rulian napisał:Martwią mnie zagrożenia dla zdrowia wolontariuszy i sprzątaczy wojskowych.


Chociaż... wojsko podpisało tam...
Szczególnie żałosne jest to, że świnie w ogóle nie sprzątają swojego gówna! Czy koniecznie, jeśli przy każdym wycieku ropy plaże są sprzątane bezpłatnie przez wolontariuszy pkoi, to czy zadaliby sobie trud?

Rulian napisał:Poprzednie numery tego programu można obejrzeć online. Ten numer na Erice prawdopodobnie również pojawi się bardzo szybko. Chyba pod tym linkiem:

http://programmes.france3.fr/pieces-a-c ... 667-fr.php


Fajnie, że przegapiłeś, postaram się nie przegapić w Streamie... Szkoda, że ​​ostrzegaliśmy tak późno :( (pomyśl o tym na następne pokazy... żeby wiedzieć 2-3 dni wcześniej)

Rulian napisał:Co więcej, jej świadectwo uczy nas wiele o prerogatywach i ograniczeniach jej posługi, w szczególności, gdy twierdzi, że jako minister obecnego rządu Jospina była odsunięta na bok od spotkań na wysokim szczeblu, aby nie zadawać zbyt wielu pytań!!

Gratuluję zatem pani Voynet pragnienia przejrzystości.


Gratulacje dla Voyneta, ale czy ten stan rzeczy naprawdę jest zaskakujący? Chciałbym przypomnieć piękne słowo André:
„Nie ma rządu lewicy ani prawicy, jest rząd firm” (formuła mogła być nieco inna, ale taki był zamysł)

Krótko mówiąc, żeby skrócić ten program: MUSISZ ZOBACZYĆ!!!

Rulian napisał:Christophe, jeśli możesz umieścić to na playliście econo-radio, proszę


Tak, spróbuję... Poczekaj, aby dowiedzieć się więcej o autorze (którego nie znałem, dzięki Rulian!*):
http://fr.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Corbier

ps: w takim samym dokumencie "remuage de merde" był Kursk okręt podwodny na niespokojnych wodach DO OBEJRZENIA ABSOLUTNIE TEŻ!

https://www.econologie.com/forums/documentai ... t6197.html


* Edytuj: uh... w końcu to ten sam Corbier, co ten z naszego dzieciństwa w klubie dorothée... więc wiedziałem lol...

Bez mojej baaaaaaaarbe...co za broda...PTDR..(podobno zrobił akcję wg zdjęcia : Mrgreen: )
Przynajmniej tutaj jest taki, który ewoluował we właściwym kierunku!! : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 09 / 08, 12: 44, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 27/01/07, 12:08

Rulian napisał:Martwią mnie zagrożenia dla zdrowia wolontariuszy i sprzątaczy wojskowych.

Dla wolontariuszy sprzątających to odwaga, chęć ratowania swojego dziedzictwa, etyczne podejście.
Ale od tego do utraty zdrowia? W nagłym wypadku, do sprzątania plaży? Chodzi o to, że gdyby Total nie miał tej przestępczej postawy, tych dobrowolnych byłoby mniej.

Chciałbym zaznaczyć, że w tamtych czasach ludzie dobrej woli spieszyli z pomocą w wolnym czasie. I że szybko pojawił się problem koordynacji i logistyki: magazynowanie, zbiórka materiałów, materiały ochronne. Tak bardzo, że widzieliśmy ludzi podnoszących się bez maski, z gołymi rękami i palcami stóp...
Aby interweniować, nie było sytuacji kryzysowej w Czarnobylu z bohaterami grabarzy, którzy stracili tam życie.

: Arrow: Pamiętam też, że w ciągu tygodnia w mediach pojawiło się duże pytanie o możliwą szkodliwość oleju. Można by pomyśleć, że chodziło o ograniczenie napływu ochotników, skoro materialnych środków porwań nie było na miejscu.
Ale trochę więcej refleksji ze strony wolontariuszy byłoby dla nich korzystne.
W żaden sposób nie zdejmuje to ogromnej odpowiedzialności koncernu naftowego, administracji lokalnej, bezpieczeństwa cywilnego, władz francuskich i europejskich.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 27/01/07, 12:18

Witam,

Tym bardziej degeulasse, którą wszyscy „znali” od początku!!
Warto wiedzieć, że analizy zanieczyszczeń przeprowadzane są „oficjalnie” dopiero po podpisaniu przez analizator umowy o zachowaniu poufności. Rozpowszechnianie wyników odbywa się zawsze za pośrednictwem publicznej „przychodni”, która daje tylko to, co chce dawać.

Przykład: przez pięć lat po katastrofie jedliśmy czarnobylskiego konia w dawce dziesięciokrotnie większej niż dozwolona we Francji.

Inne: przy ostatnim zanieczyszczeniu łodzią „nic nie ryzykujemy” poza tym, że załoga zajmująca się podwodnym zatykaniem miała około czterdziestu jednoczesnych wypadków przy pracy z nieznanych przyczyn!!

Inne: sensacja: pod Tulonem francuska firma przerabia osad portowy, żeby był „nieszkodliwy”!
Ta firma jest dotowana przez Radę Generalną....
W związku z tym kierownik skontaktował się z niezależnym laboratorium w celu przeanalizowania wyników! Rada Generalna wpada w szał, zakazuje rozpowszechniania wyników pod groźbą sankcji, osoba odpowiedzialna zostaje bezrobotna!!

Z poważaniem
Obelix
Ostatnio edytowane przez Obelix 27 / 01 / 07, 12: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/01/07, 12:25

gegyx napisał:W żaden sposób nie zdejmuje to ogromnej odpowiedzialności koncernu naftowego, administracji lokalnej, bezpieczeństwa cywilnego, władz francuskich i europejskich.


Zapomniałeś: konsumenci ropy, czyli: wszyscy z nas...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/01/07, 16:09

Fajnie, że przegapiliśmy, postaram się nie przegapić w Streamie... Szkoda, że ​​tak późno ostrzegaliśmy (pomyślcie o tym przy następnych pokazach... żeby wiedzieć 2-3 dni wcześniej)

Do ostatniej chwili nie wiedziałem, że jest ten program....po obejrzeniu Thalassy wyświetliłem program w TV i od razu zgłosiłem to tutaj, co otworzyło ten temat....już nie jest źle!!

Warto wiedzieć, że analizy zanieczyszczeń przeprowadzane są „oficjalnie” dopiero po podpisaniu przez analizator umowy o zachowaniu poufności. Rozpowszechnianie wyników odbywa się zawsze za pośrednictwem publicznej „przychodni”, która daje tylko to, co chce dawać.

na pewno. Ostatniej nocy widzieliśmy, że gdy tylko NIEZALEŻNE laboratorium przychodzi, by wsadzić nos w rakotwórczy szlam, jest natychmiast skatalogowane jako „niekompetentne” (w porównaniu z dużymi oficjalnymi laboratoriami „sponsorowanymi” przez duże grupy, takie jak TOTAL).

Za każdym razem jest to ta sama piosenka; W przypadku Czarnobyla trzeba było stworzyć CRII-RAD (niezależny organ), aby ujawnić oszustwo naszych urzędników, poczynając od słynnego naukowca, którego nazwiska zapomniałem… który zresztą nigdy się nie martwił.
Zapomniałeś: konsumenci ropy naftowej, czyli my wszyscy...

Mimo wszystko nigdy nie pyta się nas o zdanie na temat wydobywania (i dzielenia się pieniędzmi z miejscową ludnością), transportu (w optymalnym dobrze kontrolowany bez podstępów)....itp.

Nadal nie idziesz wpędzają nas w poczucie winy na rzecz takich firm jak TOTAL którzy systematycznie odmawiają uznania swoich krzywd i zadośćuczynienia „ofiarom”.
Ostatnio edytowane przez jean63 27 / 01 / 07, 16: 33, 3 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/01/07, 16:30

Witam,
Ponieważ jesteś w skalaniu głębin morskich
Jak myślisz, gdzie francuscy żołnierze wyrzucali swoje zapasy łusek z gazem musztardowym z pierwszej wojny światowej?

To było na początku lat 60-tych...
dobre badania, jeśli nadal są ślady..
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/01/07, 16:47

Andre napisał:Witam,
Ponieważ jesteś w skalaniu głębin morskich
Jak myślisz, gdzie francuscy żołnierze wyrzucali swoje zapasy łusek z gazem musztardowym z pierwszej wojny światowej?

To było na początku lat 60-tych...
dobre badania, jeśli nadal są ślady..
André

Niedaleko wybrzeży Ameryki Północnej??

Tutaj problem jest inny: nasi przywódcy polityczni pozwolili dobrowolnym obywatelom dotykać gołymi rękami niebezpiecznego i rakotwórczego produktu.

Przy okazji: która jest teraz godzina tam, gdzie jesteś? Gdzie dokładnie mieszkasz? jaka temperatura w twoim domu? ostatniej nocy mieliśmy -15°C w Auvegne (środkowa Francja - góry z kulminacją w Puy de Sancy na wysokości 1856 metrów). Mieszkam 400 m n.p.m.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84