Tutaj Nagano (zimna fala 2006 w Japonii)

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Tutaj Nagano (zimna fala 2006 w Japonii)




przez jean63 » 10/01/06, 13:55

pamiętasz zimowe igrzyska olimpijskie?
No cóż, mówimy o tym ponownie na wieść o pierwszej po południu (FR13) ....... na razie są 2 metry śniegu i 4 martwych: zimna fala z Bieguna Północnego. Niespotykane od 70 r.
Nic już nie rozumiemy: ulewne deszcze na Saharze, susza w Amazonii, brak wody w Belle-Ile, nienormalne opady śniegu w Xingkiang w Chinach ...........
Zatem powinniśmy wiedzieć ... czy doświadczamy zmiany klimatu, czy te susze ... itd. ... powiedziały nienormalnie, czy są one wynikiem naszej wyobraźni? W rzeczywistości zawsze istniały niedobory żywności spowodowane suszami, opady śniegu również wynosiły 4 metry (już widziane w Nagano w 1943 r. = Było WCZORAJ).
Czy zbyt uważnie przyglądamy się klimatowi i zbyt szybko wyciągamy z niego wnioski w skali naszego krótkiego życia?
Co się stanie, jeśli to, co się stanie, jest związane głównie z położeniem i nachyleniem osi Ziemi względem Słońca?
Twoje opinie dziękuję.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 10/01/06, 14:16

Jest cykliczny ... efekt cieplarniany nie istnieje ... to legenda zieleni ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Czy mówisz poważnie?




przez jean63 » 10/01/06, 14:28

gdzie żartujesz?
Moja najstarsza córka właśnie obroniła w CNES / LEGOS rozprawę doktorską na Uniwersytecie w Tuluzie 3 „Obecne różnice w poziomie morza: różnice i przyczyny”. Pracowała nad tym tematem przez 3 lata, wykorzystując dane z satelity Jasona (który zastąpił Posejdona) + mierniki pływów, obserwacje wykonane na morzach na całym świecie.
Wniosek: morze wzrosło średnio o 1,8 mm rocznie w XX wieku.
Uczestniczyłem w jego prezentacji w listopadzie 2005 r., Byli liczni badacze, w tym projektant satelity Jason; na stronie internetowej LEGOC / CNES znajduje się informacja .... jego nazwisko jest wymienione w kilku publikacjach w języku angielskim ... nazywa się Alix.
Ale nadal jestem trochę sceptycznie nastawiony do prawdziwych przyczyn.
Twoja opinia dziękuję.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 10/01/06, 14:56

Ach, zdecydowanie trudno jest tłumaczyć ironię na piśmie ...
więc oczywiście żartowałem.

Dla 1,8 mm rocznie ... czy dotyczy to WSZYSTKICH oceanów?
Jeśli tak, myślę, że może to wynikać tylko z rozszerzenia górnych warstw ... w przeciwnym razie są to efekty przenoszenia (źle powiedziane, ale nic więcej nie znalazłem) z powodu zmian w prądach ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Syn teza ...




przez jean63 » 10/01/06, 16:52

Tutaj mam dokument przede mną, jest napisany na stronie 118 =>
dotyczy to wszystkich oceanów, ale z tego, co rozumiem, zmienność nie jest wszędzie taka sama, ze względu na lokalne zjawiska (Gulf Stream, El nino ..)

synteza : wzrost poziomu morza w ciągu ostatnich 50 lat:

Czynnik / wkład

Rozszerzalność cieplna (0-3000 m): 0,40 + lub - 0,10

Topniejące lodowce 0,43 + lub - 0,06

Żeliwo grenlandzkie 0,05 + lub - 0,08

Żeliwo antarktyczne 0,10 + lub - 0,15

RAZEM wkład klimatyczny 1+ lub - 0,3

Obserwacje pływów 1,8 + lub - 0,3

Wkład klimat. wyjaśnij tylko ok. 55% wzrostu i udział ok. 0,8 + lub - 0,3 pozostaje niewyjaśnione.

Ocena z ostatniej dekady =>
1 - exp. therm. (0–700 m) = 1,5
2 - lodowce = 0,88
3 - Grenlandia = 0,15
4 - Antarktyda = 0,10

RAZEM kontr. AC. = 2,6 + lub - 0,4

Obserwacje TOPEX / POSEIDON / JASON = 3,1 + lub - 0,4
¨
Przez ostatnią dekadę suma różnic klimatycznych przyczyniła się do wyjaśnienia dużej części (85%). Ten udział niepewności. może wynikać z użycia wody do działalności człowieka, ale powoduje niepewność.

Perspektywy: wkład misji grawimetrycznej GRACE: satelita 2002 do globalnego mapowania w wysokiej rozdzielczości.

Podsumowałem ... źle

Cóż, przestaję, jest bardzo kompletny z dużą ilością grafik, zdjęć świata / kolorów, miał gratulacje jury.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

podniesienie poziomu morza ...




przez jean63 » 10/01/06, 17:40

Wyjaśniłem jeszcze bardziej we wniosku:

Jednak niepewność modeli jest nadal bardzo duża (+ lub -30 dla średniej globalnej i + dla zmiennej regionalnej).
Podczas tej pracy podkreślono dziesięcioletnią zmienność związaną z naturalnymi wahaniami systemu klimatycznego! silnie skorelowane z kontynentalnym cyklem wodnym ostatnich 50 lat (obserwowane na podstawie danych o różnych naturach).
Wykazaliśmy, że w ciągu ostatnich 50 lat, therm. przyczynia się tylko 25% z 1,8 mm rocznie świeckiego wzrostu, podczas gdy topnienie lodu wyjaśnia 35%.
W ostatniej dekadzie sytuacja była inna: wysokość mierzona przez TOPX / POSEIDON od 1993 r., Około 3 mm rocznie, z czego połowa pochodzi z termicznego pochodzenia, a 35% z powodu wymiany wody między kontynentami.

Jestem bardziej przekonany o ociepleniu, ale dlaczego te ilości śniegu jak w 1943 roku !!!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja

Re: wzrost poziomu morza ...




przez emlaurent » 10/01/06, 19:10

jean63 napisał:
„Jestem bardziej przekonany o ociepleniu, ale dlaczego te ilości śniegu jak w 1943 roku !!!”

Witam,

Możliwe jest globalne ocieplenie z dużą ilością śniegu!

Ocieplenie to (mówiąc krótko) wzrost średniej temperatury na całym świecie. Ale to nie zapobiega epizodom ekstremalnego przeziębienia przez cały rok, jeśli występują również okresy suszy lub
wzrost suchych powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku fal upałów.
Nie zapominajmy, że globalne ocieplenie to średnia temperatura w czasie i na całym świecie ...

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

emlaurent ....




przez jean63 » 10/01/06, 20:40

Zgadzam się z tobą, ale mimo wszystko uważam, że w mediach wyolbrzymiamy zjawiska, które miały już miejsce w przeszłości i nie tak daleko.
Przykład: urodziłem się w młynie w Cantal w 1950 roku, mój ojciec urodził się tam w 1920 roku, jego ojciec też ... itd. Jednak nad rzeką znajduje się most, do którego można się dostać, który prawie został zmieciony przez wielką powódź w grudniu 1999 r. (Podczas burzy stulecia).
Tak, ale po refleksji pojawiło się wyjaśnienie dotyczące gwałtowności potoku:
- „Narces”, rodzaj torfowisk, które wchłaniały wodę jak gąbka podczas ulewnych deszczy, zostały osuszone na potrzeby współczesnego rolnictwa (traktory i inne). WIELKI błąd, który spowodował tę powódź. Starożytni nigdy tego nie robili od tysięcy lat, ponieważ starożytni szanowali naturę.
NIE JESTEŚMY DŁUŻSZY SZACUNEK DO NATURY, WIĘC TAKŻE ZAPEWNIA ZMAR; Mieli rację Indianie Ameryki i Amazonii, szanowali to. Nasi współcześni bogowie zniszczyli wszystko w relacji między człowiekiem a naturą, nie myślimy już o niczym innym, jak o człowieku, o jego własnym życiu, jesteśmy samolubni ... dzięki Wszechmocnemu Bogu, to nonsens ,
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
ecorage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 05/07/05, 15:37
Lokalizacja: Lyon




przez ecorage » 10/01/06, 23:42

Lodowce w Alpach opadały 20 razy w czasie i wznosiły się 20 razy.
Morena przedostatniego zlodowacenia stworzyła wzgórze Fourvière w Lyonie, ostatnie zatrzymało się 15 km od Lyonu.
Różnice te odbywają się w cyklu 80 000 000 lat (z grubsza).

Niepokój, który musimy mieć, nie polega na tym, że marznie lub topnieje, że woda unosi się lub opada, ale jaki jest wpływ działalności człowieka na te zjawiska.

Ziemia nie wędruje po okrągłej ścieżce wokół Słońca, a jej oś N / S również znacznie się różni.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Cykle ......




przez jean63 » 11/01/06, 00:49

Całkowicie zgadzam się z tobą po stronie cyklicznej, której nie mogliśmy kontrolować, ponieważ w przeszłości podczas zlodowacenia i kolejnych ociepleń emisja CO2 przez ludzi nie istniała ...... .... chyba że istniałaby cywilizacja tak zaawansowana jak my, która znikłaby bez pozostawiania śladu (trzeba powiedzieć, że nasze komputery i dyski magnetyczne nie pozostawiają żadnych śladów!). Cóż, jestem trochę szalony, ale prawdą jest, że pozycja i nachylenie bieguna północnego - bieguna południowego ziemi może odgrywać ważniejszą rolę, niż wierzymy w globalne ocieplenie.
Jednak naukowcy wydają się teraz zgadzać, że ocieplenie jest tak szybkie, że może być spowodowane wyłącznie działalnością człowieka.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 63