Lokalizacja: jak poprawić izolację

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
juju43
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 14/12/08, 12:03

Lokalizacja: jak poprawić izolację




przez juju43 » 14/12/08, 12:24

Przyszły najemca w Paryżu, chciałbym spróbować zmniejszyć zapotrzebowanie na ogrzewanie w mieszkaniu, które niewątpliwie będzie słabo ocieplone. Czy istnieją produkty, które mogą tymczasowo lub nie poprawić izolację ściany bez konieczności wykonywania większych prac?
Na przykład płyta izolacyjna, którą należy wyciąć i umieścić na danej ścianie.

dziękuję
Cordialement
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

zaizolować dom (najemca)




przez LOGIC12 » 21/12/08, 19:42

witam: Jeżeli jesteś najemcą nie poniesiesz dużych kosztów. Ale musisz wiedzieć, jak duże jest to mieszkanie i jak ono wygląda.
Jeśli nie ma izolacji, zimne ściany pochłaniają kalorie i są niewygodne.
Byłby korek w cienkich arkuszach, ale jest stosunkowo drogi i jest ciemny.
Albo jest Depron, czyli styropian ekspandowany o grubości 3 i 6 mm w kolorze białym, na który można malować wyłącznie AKRYLEM, jest tańszy, ale niezbyt ekologiczny, ponieważ otrzymywany jest z oleju. Możesz także położyć tapetę na wierzchu, ale dobrze ją przyklejając, a nawet wstępnie wklejając depron.

Lub masz izolację „hiszpańską”: na ścianie zewnętrznej załóż dwie zasłony (jedna cienka, która przepuszcza dzień, druga grubsza na noc. Te dwie zasłony muszą zakrywać całą szerokość i od góry do dołu. Każda z nich tworzą dmuchany materac, który izoluje.
Jeśli szukasz mieszkania, unikaj bardzo wysokich sufitów, są bardzo trudne i kosztowne do ogrzania. Jeśli jest zamieszkany poniżej, powyżej i po bokach, nie będzie za zimno. Unikaj pomocniczych grzejników na gaz olejowy lub etanol bez ewakuacji, nie tylko są one niebezpieczne, ale są droższe niż ogrzewanie elektryczne. Wydatek, którego nie uwzględniono na rachunku EDF, znajduje się na rachunku supermarketu.
Jeśli mieszkanie jest skierowane na południe i słońce nie jest zasłonięte, będzie lepiej.
Nie wynajmuj mieszkania zbyt wysoko na piętrach, bo w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić wysokie opłaty, zwłaszcza za windę (im wyżej, tym więcej płacisz).
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

wynajem: jak poprawić izolację




przez LOGIC12 » 22/12/08, 05:29

PS: Te płyty nie są prawdziwą izolacją, biorąc pod uwagę cienkość, ale odcinają zimno od ściany. (instrukcja jest taka, że ​​jesteś najemcą).
Można jednak o tym porozmawiać z właścicielem, zresztą zawsze warto uprzedzić, gdy coś będzie zrobione, a jeśli zgodzi się zapłacić za towar, to można na ścianie wychodzącej na zewnątrz położyć albo płytę gipsowo-kartonową z izolacją lub ułożyć drewniane listwy poprzez nałożenie izolacji na grubość i przykręcić na wierzch sklejkę o grubości 8 lub 10 mm, następnie pomalować farbą akrylową, powłoką i ewentualnie pomalowanym papierem. Istnieją izolatory o różnej grubości od 2 cm. Często problemem jest to, aby nie marnować zbyt dużo miejsca. Warto wiedzieć, że sklejka 10 mm izoluje 2-3 razy lepiej niż placo i więcej niż pustaki 5 cm, w dodatku jest to drewno, więc nie jest zimne.
Ale może będziesz miał szczęście i znajdziesz mieszkanie, które jest już odizolowane.
0 x
le_courtois
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/04/07, 19:42
Lokalizacja: Reims




przez le_courtois » 22/12/08, 10:23

Bonjour à tous,

Są też małe wskazówki, które zależą również od Twojego mieszkania.

W przypadku okien: oklej szyby folią stretch. Nałóż piankę na stawy; i załóż zasłony i podwójne zasłony.

W przypadku ogrzewania elektrycznego: za konwektorami należy umieścić płytę styropianowo-aluminiową.

Umieść dywaniki na podłodze, a duże meble na ścianie najbardziej narażonej na zimno.

Cóż, to więcej wskazówek niż środków zaradczych, ale 1+1 zawsze daje 2, prawda?

Czy mogę to wykorzystać, żeby „zepsuć” Twój post? DZIĘKI. Widziałem gdzieś kogoś, kto zrobił konwektor elektryczny przy użyciu żarówek halogenowych. Całość osadzona w aluminiowym „szalunku”. Powiedział, że w ten sposób ma 1000 watów ciepła (?) na 100 watów energii elektrycznej.

Obliczenie? PRAWDA. Jeśli tak, jakieś pomysły dla Ciebie? (osobiście w to wątpię, ale cóż)

Gilles
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

wynajem: jak poprawić izolację




przez LOGIC12 » 23/12/08, 10:55

witam: Jeśli naukowiec to zobaczy, ryzykuje zawałem serca.
Dzięki efektowi Joule'a, jeśli zużyjemy 100 W, możemy uzyskać tylko 100 W ciepła,

Można ogrzać cienką blaszaną skrzynkę, niezbyt dużą, lampą halogenową, ponieważ te lampy wydzielają dość dużo ciepła,
Musi jednak umieścić swój słynny grzejnik jedynie w chłodni o powierzchni 10 m2, zwykle izolowanej, z sufitem o maksymalnej wartości 2,50, co odpowiada zastosowaniu grzejnika o mocy 1000 W.
Następnie umieszcza termometr w pokoju, nieco daleko od swojej maszyny, i sprawdza, jak daleko może unieść termometr nad ziemię.
To przeżycie, które nie zawodzi, szczególnie teraz, gdy jest dość zimno.


Wierzy w kaszlącą lalkę lub w Świętego Mikołaja, który to zrobił.
0 x
le_courtois
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/04/07, 19:42
Lokalizacja: Reims




przez le_courtois » 28/12/08, 09:57

Witam,

Dziękuję za odpowiedź, nadal podejrzewałem to dużo bardziej niż trochę. Ale nie będąc specjalistą w tej konwersji, pozostały tylko lekkie wątpliwości co do możliwej wydajności między halogenem a konwektorem na korzyść tego pierwszego (zawsze możemy marzyć).

Dochodzę więc do wniosku, że Twoja prośba w tym wątku jest o wiele bardziej techniczna niż to, co mogę Ci zaoferować.
A+
Gilles
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/12/08, 18:56

Wracając do tematu, myślę, że nie warto obejść się bez małego obliczenia K i obliczenia opłacalności inwestycji w stosunku do kosztów ogrzewania mieszkania.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185