Izolacja dachu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
fredard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 01/12/08, 16:07

Izolacja dachu




przez fredard » 01/12/08, 16:39

Cześć,

Po wielu poszukiwaniach w sieci planuję zaizolować strych (w którym zrobię sypialnię) wełną lub włóknem drzewnym.
Rzadkie informacje o cenach, które udało mi się znaleźć, są rzędu 20/25 € za prążkowane panele o grubości 100 mm.
Z tego, co przeczytałem, ideałem byłoby podwojenie grubości ???
Planuję te panele położyć na krokwiach (a nie pomiędzy), a następnie ubierać ponownie z boazerią, tak aby między ociepleniem a boazerią było kilka centymetrów powietrza.
Mam około 100 m 2 do ocieplenia, zacznie wyglądać drogo jeśli będę musiał włożyć 200 mm !!! Czy uważasz, że to jednak wystarczy?
Ponadto ten dom znajduje się w Creuse, czy mogę znaleźć sprzedawcę?
Czy nie jest to najłatwiejsze do znalezienia, jak sądzę?
0 x
fredard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 01/12/08, 16:07




przez fredard » 03/12/08, 07:31

Znalazłem wełnę drzewną po uczciwej cenie, czy możesz potwierdzić, że w przeciwieństwie do wełny szklanej ta nie osiada z czasem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/12/08, 12:25

Witam.
Wełna szklana w rolce jest zagęszczana, a nie w panelu ze względu na większą gęstość.
W ten sam sposób, jak mi się wydaje, wełnę drzewną można znaleźć tylko w panelach; Przedstawiony jako taki jest bardzo gęstym izolatorem, który w związku z tym nie osiada z upływem czasu.
Ale przykro mi to mówić, 100mm było dobre jak na dawne czasy, kiedy z przyjemnością izolowaliśmy 4 cm styropianu.
Po tym pozostaje wybór, albo zgadzasz się nadal płacić dużo każdego roku za coraz droższą energię do ogrzania cię brakiem izolacji, albo zgadzasz się słono zapłacić raz na zawsze za izolację, która pozwoli ci odciążyć finansowo i zdecydowanie twoja stacja grzewcza; dla mnie wybór jest szybki, druga opcja daje mi wolność, prawie autonomię w krótkim, średnim, długim okresie.

Następnie, jeśli jest to problem finansowy, możesz zmieszać panele z wełny drzewnej z watą celulozową (o grubości 100 mm, którą możesz umieścić między panelami a płytkami).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 03/12/08, 12:30

Dokładnie tę samą myśl miałem rok temu prawie do dnia. Zdecydowałem się na watę celulozową z różnych powodów (dostępność i koszt to 2 główne).

Skorzystaj więc z mojego doświadczenia, czytając to:

https://www.econologie.com/forums/isolation- ... t4352.html
https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html

Na tych stronach znajdziesz wszystko:

- grubość nakładania dla R od 6.0 ​​do 6.5 = 25 cm
- poza
- ostateczny koszt
- inne konkurencyjne produkty (chemiczne lub naturalne)
- a nawet filmik, na którym robię zouave: https://www.econologie.com/isolation-ave ... -3768.html

ps: cienkie Mówiłem zbyt szybko :)
W moim przypadku są to strych zagubiony poddasze niezdatne do zamieszkania, więc w Twoim przypadku konieczne byłoby więc wykonanie drewnianej ramy (pkoi nie korzysta z boazerii, którą chcesz położyć?) I wdmuchać watę (w tym przypadku obowiązkowa maszyna). Drwal powie ci więcej, jest profesjonalistą w tej dziedzinie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Izolacja dachu




przez drwal » 05/12/08, 16:31

fredard napisał:Cześć,

Po wielu poszukiwaniach w sieci planuję zaizolować strych (w którym zrobię sypialnię) wełną lub włóknem drzewnym.
Rzadkie informacje o cenach, które udało mi się znaleźć, są rzędu 20/25 € za prążkowane panele o grubości 100 mm.
Z tego, co przeczytałem, ideałem byłoby podwojenie grubości ???
Planuję te panele położyć na krokwiach (a nie pomiędzy), a następnie ubierać ponownie z boazerią, tak aby między ociepleniem a boazerią było kilka centymetrów powietrza.
Mam około 100 m 2 do ocieplenia, zacznie wyglądać drogo jeśli będę musiał włożyć 200 mm !!! Czy uważasz, że to jednak wystarczy?
Ponadto ten dom znajduje się w Creuse, czy mogę znaleźć sprzedawcę?
Czy nie jest to najłatwiejsze do znalezienia, jak sądzę?
Witam,

najpierw pytanie: czy wszystko chcesz zrobić sam, czy planujesz powierzyć część produkcji profesjonaliście?

Następnie, czy myślałeś o szczelności? Na strychach jest to bardzo ważne, prawie tak samo jak izolacja i to nie panele włókniste + boazeria to zrobią ...

Generalnie szczelność uzyskuje się za pomocą opóźniacza parowania, ale do jego zamocowania (ramy) potrzebne jest podparcie, które w związku z tym służy jednocześnie jako podpora dla izolacji, a także dla okładziny znajdującej się z przodu: kamień 3 gatunki ptaków ...

Następnie porozmawiajmy o cenie! Nie wolno nam marzyć: nie możemy mieć skutecznej izolacji (zima jak lato), trwałej w czasie, zdrowej i mającej niewielki wpływ na środowisko dla garncarzy!
Wykonana przez profesjonalistę usługa izolacji czołgowej pod dachem będzie kosztować około 100 € / m² za wykonanie zbrojenia (skrzynek), zamknięcie do góry, jeśli nie ma osłony przeciwdeszczowej pokrycie dachowe, wypełnienie izolacją i montaż paroizolacji na 300 mm izolacji ...

Jeśli zdecydujesz się na wełnę drzewną, możesz znaleźć panele 200 mm za 25 do 30 € / m², ale nie będziesz w stanie niczego na nich naprawić, ponieważ jest elastyczny ...

W panelach trochę sztywniejszy, ale zachowujący dobrą lambdę (typ SteicoTherm przy 160 kg / m3, które mają lambda 0.040) można znaleźć (ale gdzie?) panele w 160 mm około 60 € / m² ... :|


W przypadku wyszukiwania dostawców, oprócz żółtych stron, możesz spróbować http://www.edgb2b.com/

To właśnie mogę ci powiedzieć.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fredard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 01/12/08, 16:07




przez fredard » 09/12/08, 09:52

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

drwal,
Tak, zamierzam to zrobić sam.
Nie brałem pod uwagę hamulca parowego, nagle dałoby to z grubsza to :??

Przepraszamy, nie mogę bezpośrednio wyświetlić obrazu.

„Jeśli zdecydujesz się na wełnę drzewną, możesz znaleźć panele 200 mm za 25 do 30 € / m², ale nie będziesz w stanie niczego na nich naprawić, ponieważ jest elastyczna ...”

Masz adresy w tej cenie?
Zastanawiałem się też, czy nie byłoby lepiej skrzyżowane 2 warstwy 100 mm wełny drzewnej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/12/08, 12:26

fredard napisał:Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

drwal,
Tak, zamierzam to zrobić sam.
Nie brałem pod uwagę hamulca parowego, nagle dałoby to z grubsza to :??

http://img241.imageshack.us/my.php?image=doc0no2.pdf

Przepraszamy, nie mogę bezpośrednio wyświetlić obrazu.
Nie widzę Twojego obrazu ... Zaimportuj go bezpośrednio tutaj (zobacz łącze pod oknem odpowiedzi ...)



fredard napisał:„Jeśli zdecydujesz się na wełnę drzewną, możesz znaleźć panele 200 mm za 25 do 30 € / m², ale nie będziesz w stanie niczego na nich naprawić, ponieważ jest elastyczna ...”

Masz adresy w tej cenie?
Zastanawiałem się też, czy nie byłoby lepiej skrzyżowane 2 warstwy 100 mm wełny drzewnej?
To zależy od tego, jak chcesz je naprawić, jaką masz przestrzeń i jak planujesz naprawić hamulec parowy ...

Adresy, ponieważ nie wiem, gdzie jesteś, może być trudne ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fredard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 01/12/08, 16:07




przez fredard » 09/12/08, 12:56

fredard napisał:„Jeśli zdecydujesz się na wełnę drzewną, możesz znaleźć panele 200 mm za 25 do 30 € / m², ale nie będziesz w stanie niczego na nich naprawić, ponieważ jest elastyczna ...”

Masz adresy w tej cenie?
Zastanawiałem się też, czy nie byłoby lepiej skrzyżowane 2 warstwy 100 mm wełny drzewnej?
To zależy od tego, jak chcesz je naprawić, jaką masz przestrzeń i jak planujesz naprawić hamulec parowy ... Uh!? zszyty bezpośrednio na knagi ??

Adresy, ponieważ nie wiem, gdzie jesteś, może być trudne ...Dom położony jest na północ od Creuse
0 x
fredard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 01/12/08, 16:07




przez fredard » 09/12/08, 13:00

Obraz

TAK, udało mi się : Chichot:

Edycja autorstwa Christophe'a: nie zaginęła ... brak obrazów tutaj ...
Ostatnio edytowane przez fredard 09 / 12 / 08, 13: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/12/08, 13:08

Nie ma tu gównianych obrazów pełnych reklam, STP Fred!

https://www.econologie.com/forums/comment-me ... t1176.html

Polecam również przeczytać to:
https://www.econologie.com/forums/nouveaux-i ... t5866.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 285