Jakie ogrzewanie olejowe? Dodatkowo wkład lub piec na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
lelenedenantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/11/08, 18:39

Jakie ogrzewanie olejowe? Dodatkowo wkład lub piec na drewno




przez lelenedenantes » 26/11/08, 09:42

konserwacja naszego kotła olejowego (woda + ogrzewanie) została wykonana wczoraj i niezbyt miła niespodzianka, myśleliśmy, że kocioł olejowy jest w stosunkowo dobrym stanie, ale technik nie zapewnia mu dużej oczekiwanej żywotności!

czekając na jego śmierć... zadajemy sobie odwieczne pytanie, jaki tryb ogrzewania przyjęto?

Mamy kominek, myślimy o wyposażeniu go w palenisko zamknięte i przewietrzenie powietrza na górze.

Nasz budżet jest w tej chwili bardzo ograniczony, tak naprawdę nie wiem czego się dowiedzieć...

skoro mamy kominek, z którego już korzystamy, zadajemy sobie pytanie, czy go zamknąć (prosty wkład czy wkład z wentylacją?) lub postawić obok niego mały piecyk na drewno, który ogrzeje parter, jaki? być najlepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym i budżetowym?




Czekam na twoją fachową poradę
dzięki jeszcze raz
Ostatnio edytowane przez lelenedenantes 03 / 12 / 08, 14: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 26/11/08, 09:48

1) Ile ona ma lat? Jesteś pewien, że ona naprawdę jest HS? A HS na co? Sprytne maluchy, które zmuszają rękę, istnieją...

2) Wkład jest dobrym rozwiązaniem do optymalizacji kominka, ale nie zapewni Ci CWU (poza topowymi modelami), a jeśli tak, to latem nie będzie praktyczny.

Marką (bez reklam), którą uważam za dobry stosunek jakości do ceny jest Invicta, robią wkładki.

Tu można znaleźć kilka porównań: https://www.econologie.com/forums/chauffage- ... t6318.html

inny forumwykonali już taką instalację, skorzystaj z wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
lelenedenantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/11/08, 18:39




przez lelenedenantes » 26/11/08, 20:24

kocioł ma chyba ze 30 lat jeszcze chodzi ale "na oko" jak mówi technik to lepiej zacząć myśleć na przyszłość co nie jest złe przynajmniej jak spadnie w zimie to nie będziemy zaskoczony i będziemy mieli kilka cytatów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 26/11/08, 20:51

Jeśli wszystkie kaloryfery w domu są takie jak ten w pokoju malucha (patrz drugi post), zapomnij o wszystkich systemach niskotemperaturowych, kaloryfery są dalekie od przewymiarowania.

Więc pozostaje Ci:
kocioł na drewno
kocioł na pellet
nowy kocioł na olej opałowy. Obecne modele kondensacyjne to plus, spodziewamy się "bardzo szybko" (według producenta) najnowszej generacji, z modulowanym palnikiem niebieskiego płomienia.

Poza bardzo dobrze ocieplonym domem (brak zimnej ściany) wkład jest dobrym rozwiązaniem... jako dodatek, ale nie zastąpi centralnego ogrzewania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/11/08, 22:44

: Arrow: Moja siostra skończyła z 1 pensją, powiedziano jej, że kocioł padnie 7 lat temu... jeszcze chodzi... ale bardzo rzadko...
Szwagier zamontował 3 klimatyzatory typu monosplit za 200€ firmy "bricobazar" oraz kominek, który w przyszłym tygodniu będzie wyposażony w wkład. 8)
Powiedział mi: „Mam swobodę wyboru energii, zgodnie z obowiązującymi taryfami, a jeśli jeden z moich systemów się zepsuje, pozostaję zen…”

Myślę, że w niespokojnych czasach, w których żyjemy, jest to bardzo dobry wybór dla tych, którzy mogą. : Idea:
- Są więc kotły wielopaliwowe (drewno, pelety, olej czy gaz), to jest ciężkie i drogie, ale działa.
- Do pomp ciepła polecam monosplit inwerterowy do samodzielnego montażu. Możesz je znaleźć za 500 € dobrej jakości i wydając od 30 do 50% mniej niż modele za 200 € i bardziej wydajne w bardzo zimne dni...
- Za 150 do 200 € można również rozprowadzić ciepło z kominka lub wkładu po całym domu.
- I wiele innych możliwości...

Ale przede wszystkim... IZOLACJA. : Arrowl:
0 x
lelenedenantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/11/08, 18:39




przez lelenedenantes » 03/12/08, 14:39

Właśnie otrzymałem sprzedawcę kotłów olejowych, ale czy na pewno pozostanie przy oleju to dobre rozwiązanie? Naprawdę zadaję sobie (jak wszyscy inni) pytanie...
jeśli nie ma innej możliwości (również w odniesieniu do budżetu) to będzie niska temperatura lub skraplanie się
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/12/08, 15:38

: Arrowu: Jak już powiedziałem, w obecnej sytuacji najrozsądniej wydaje mi się rozumowanie polipaliwo. : Arrowl: : Arrowl:

Powód jest prosty, kiedy paliwo staje się drogie lub trudne do dostarczenia, sięgamy po inne...
Olej opałowy, pelety, olej z recyklingu... drewno... gaz w butlach (nie w zbiorniku, to pułapka).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/12/08, 19:16

Citro, twój polyfuel, będzie wyglądać w ile po stronie budżetowej????
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/12/08, 19:34

Gregconstruct napisał:Citro, twój polyfuel, będzie wyglądać w ile po stronie budżetowej????

Nie mam ceny, wysłałem zapytanie na gougueul, było mnóstwo odpowiedzi.
W wartościach bezwzględnych kocioł olejowy jest wielopaliwowy, wystarczy zmienić lub zmodyfikować palnik.

Bardziej niż kwestia budżetu, musisz zanurzyć się w koncepcji, o której mówię. : Arrowl:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/12/08, 19:42

Tak, musimy zobaczyć w dłuższej perspektywie, to na pewno!

Będziemy robić głupie rzeczy, jak bankierzy, którzy widzą tylko krótkoterminowe : Mrgreen:

Rynek pelletu jest stosunkowo stabilny, ale jak będzie się rozwijał, gdy systemy grzewcze na pellet będą się mnożyć?
Obecnie ropa spada, ale jak długo?
W przypadku gazu musimy monitorować napięcia między Europą a Rosją.
Za węgiel... Nie, nie na głowę!!!

To wiele rzeczy do rozważenia na dłuższą metę.

Z drugiej strony na krótką metę budżet na wielopaliwową bestię i tak trzeba mieć...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 274