Ecotek, szklany piec na pelety Elena

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
tyriade
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/09/08, 18:39

Ecotek, szklany piec na pelety Elena




przez tyriade » 13/11/08, 13:55

Witam,

mój piec Ecotek Elena pracuje od około 1 miesiąca i jestem z niego bardzo zadowolony, często włączam go na moc 1 i ustawiam na temperaturę 21 ° i pracuje około 8 godzin dziennie.
z drugiej strony mam wrażenie, że dużo zużywa ok 1 worek co 2 dni czy to normalne?
Dodatkowo stwierdzam, że szyba dość szybko brudzi się po jednym do dwóch dniach pracy, czy ma pracować na niskich obrotach bo na początku mamy piękny płomień, ale mówię, że osiąga zaprogramowaną temperaturę przechodzi w modulację (zwolnione tempo) i widzę małe płomienie.
Wiedząc również, że pobiera powietrze z pomieszczenia, a nie z powietrza zewnętrznego, zobacz zdjęcie szyby

Czy to problem z powietrzem czy zła regulacja ???

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/11/08, 14:19

luzem:

a) urządzenie zapycha się przy temperaturze niższej niż przy temperaturze optymalnej (dotyczy WSZYSTKICH urządzeń spalających paliwo: kocioł, samochód itp.)

b) Jeśli chodzi o zanieczyszczenie, myślę, że nie jest to ani powietrze, ani otoczenie, ponieważ jeśli pojawiło się w nocy, prawdopodobnie jest to spowodowane złym (mniej dobrym) peletem ...

Konieczne byłoby porównanie z innymi użytkownikami tego modelu pieca.

c) Do spożycia: nie można wiedzieć, zależy to od twoich potrzeb ... jedyny sposób porównania: czy konsumuje teraz więcej niż wcześniej? Czy miałeś to tylko przez 1 miesiąc? To jest nowe? W ramach gwarancji ... możesz zadzwonić do sprzedawcy, nie tylko sprzedaje, instaluje i wystawia faktury!

Ale czy to naprawdę denerwujące? Nasz kominek ma raczej brudną szybę ... Osobiście nie przeszkadza mi to bardziej, o ile dobrze się nagrzewa i nie zużywa się zbytnio ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

kuchenka




przez tigrou_838 » 13/11/08, 14:41

witam, oto moje doświadczenie z piecem na drewno od 25 do 33.

Myślę, że dla pelletu musi być tak samo pod względem działania.

mój piec na drewno ma ten sam problem ze szkłem jak zostawiam go w niskiej temperaturze szyba robi się czarna, po jakimś czasie nic przez nią nie widać i nabrałem zwyczaju podkręcania jej raz w tygodniu do temperatury szkło można czyścić samodzielnie.

po dobrym nagrzaniu przez kilka godzin, okno ponownie staje się precyzyjne jak nowe.

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/11/08, 14:46

Żadnego tygrysa, tak naprawdę nie można porównać z drewnem kłodowym.

Spalanie pelletu powinno być znacznie lepsze, ponieważ są one gwarantowane zgodnie z normami przy maksymalnej wilgotności 8%!

„Suche” drewno nadal zawiera około 15–20% ... to znaczy podwójnie!

Oto właściwości peletów (prywatnych i przemysłowych)
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 11 / 08, 14: 55, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

kuchenka




przez tigrou_838 » 13/11/08, 14:53

tak Christophe, więc w zależności od jakości szkła, z pelletem i trochę podkręcając ogień, powinno łatwiej czyścić niż mój piec z polanami.

na zdjęciu nie jest bardzo zabrudzone szkło.

Tigrou
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

kuchenka




przez tigrou_838 » 13/11/08, 14:55

Podskakuje tam trochę ciepła w wysokiej temperaturze, a szyba staje się bardzo czysta, dodatkowo czyści też rurę kominową i zapobiega jej zapychaniu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/11/08, 15:08

Ben Tigrou, niezbyt brudny dla nas naszymi piecami na drewno tak, ale dla pelletu wydaje mi się dość brudny po 1 miesiącu!

Potem już nigdy nie będziesz mieć nic doskonałego ...

Czy nie byłyby to pellety, które instalator podarował Ci w prezencie? (zwykle robi się to przy zakupie nowego pieca!)

Co masz jako objętość popiołu? Sprawdź, czy trzyma się standardów, a mianowicie:

- Zawartość popiołu: <A0,5 (<0,5% obj.)


Jeśli spalisz 1 worek peletu lub 15 kg peletu (12,5 l "czystego" peletu), nie powinieneś zatem uzyskać więcej niż 12,5 * 0.5% = 6,25 cl popiołu lub 1/4 25 cl piwa lub 1/2 kieliszka wina! (przepraszam za odniesienie, ale przynajmniej łatwe do porównania) : Mrgreen:

W każdym razie po 1 miesiącu 1 rzecz do zrobienia: niczego nie dotykaj i oddzwoń do instalatora!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 13/11/08, 15:15

Cześć!

Odkąd byłem bardzo młody (mam 50 mioteł) korzystałem z pieców na drewno, okien, miki i innych półprzezroczystych rzeczy, brudzę się prawie we wszystkich przypadkach, miękka i sucha ściereczka pozwala usunąć większość zabrudzeń , a odrobina nafty lub innych tłustych produktów pozwala usunąć resztę ... smoły prawie zawsze tworzą się w pożarach drewna, a jeszcze bardziej, gdy palą się powoli.

Decyduje też sposób ułożenia drewna, jego stopień higrometrii, dlatego kieruję się tym, co mówi Christophe, nie mam doświadczenia w dziedzinie wkładów ze szkłem, ale wierzę, że to co mówi tigrou jest poprawny, podgrzewając dobry cios, musi spalić smoły na szkle (czy nie są one w tym celu traktowane?).

Jeśli chodzi o Twój piec, informacje o witrynie: http://www.commercecenter.lu/product_in ... 4c057d9a5f

Zgłaszają strefę powietrza, która utrzymuje szkło w czystości, jest to ogólna reklama wszystkich pieców i ogólnie ludzie w to wierzą, ale bardzo często nie jest to dokładne ... jeśli ktoś zauważył coś przeciwnego, niech się ujawni, debata pozostaje otwarta : Chichot:

Czy ktoś mógłby mi podać orientacyjne ceny pelletu i ich odpowiednie opakowanie (znam je w workach 30 L, za kącik kota), niestety nie mam już kominka w którym mieszkam, dziękuję za wiadomości…

Pozdrowienia z Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/11/08, 15:25

Lietseu napisał:Czy ktoś mógłby mi podać orientacyjne ceny pelletu i ich odpowiednie opakowanie (znam je w workach 30 L, za kącik kota), niestety nie mam już kominka w którym mieszkam, dziękuję za wiadomości…

Pozdrowienia z Lietseu


Jest teraz w każdym brico ... To około 4 € za 15 kg lub ekwiwalent energii: 4 € za 7 litrów oleju opałowego lub 0.57 € za litr ekwiwalentu (z wyłączeniem wydajności instalacji) ...

W przeciwnym razie masz to: https://www.econologie.com/forums/search.php wpisując „pellets cenowe”, co daje: https://www.econologie.com/forums/prix-des-p ... t6393.html
a to: https://www.econologie.com/forums/pellets-et ... t4682.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 13/11/08, 15:27

Dziękuję Tophe :D
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 151